שתף קטע נבחר

ביחד מודאגים: השם לא תפס, ביילין לא ממריא

סקר שהזמינה מפלגת השמאל לא מבשר לה טובות: כ-60 אחוז מהמצביעים הפוטנציאלים כלל לא שמעו עליה; יותר ממחצית סבורים שהעמדתו של ביילין בראשותה לא תביא עוד מנדטים

הציבור עדיין לא מכיר את המותג "יחד", ובאופן כללי - הוא מעדיף את השם "מרצ" על פני השם החדש שניתן למפלגת השמאל הישראלית לאחר האיחוד עם שח"ר, תנועתו של ד"ר יוסי ביילין. כך עולה מסקר פנימי שנערך ביחד בתקופה האחרונה בקרב מצביעי השמאל והמרכז.

 

כ-60 אחוזים מכלל הנשאלים בסקר השיבו כי כלל לא שמעו על מפלגת יחד. בקרב מצביעי המפלגה עצמה הנתון מדאיג אף יותר: קרוב למחצית מהמצביעים כלל לא שמעו על השם החדש. תוצאות אלה צפויות להגביר את הוויכוח במפלגה סביב השאלה, האם לחזור לשם הישן והמוכר, מרצ, או שמא להמשיך קדימה עם השם הנוכחי.

 

ח"כ יוסי שריד הציע בתקופה האחרונה לחזור לשם הישן, אולם הוא נתקל בהתנגדות עזה מצד יו"ר המפלגה ביילין, וכן בהתנגדותם של בכירים אחרים, שאמרו כי חזרה לשם הקודם תהפוך את המפלגה ל"מגוחכת".

 

הסקר מגלה עוד כי עמידתו של ביילין בראשות המפלגה לא מושכת אליה מנדטים נוספים. יותר מ-50 אחוז מהנשאלים השיבו כי לדעתם, עמידתו בראש לא תוביל את המפלגה להישגים בבחירות הבאות. למעשה, רק 25 אחוז מהנשאלים אמרו שהם בטוחים שביילין יוכל להוביל לשיפור מצבה של המפלגה. ביילין אולי יוכל להתנחם בכך שכ-20 אחוזים מהנשאלים אמרו כי עדיין לא גיבשו לגביו דעה.

 

עם זאת, יש גם נקודות אור בסקר למפלגת השמאל הישראלית: אחוז גבוה מהנשאלים, המגדיר עצמו כ"מצביעי שינוי או העבודה", השיב כי הוא מגדיר עצמו כשמאל. בכירים ביחד אמרו ל-ynet כי מניתוח הנתונים עולה ש"קיים פוטנציאל למעבר אנשים, שהצביעו בעבר שינוי או עבודה, להצביע יחד".

 

את הסקר, שריכז ח"כ חיים אורון, הזמינה יחד לאחר שבמפלגה גברו הקולות שביקשו לבדוק את מצבה בקרב המצביעים הפוטנציאליים. בכירים במפלגה אמרו כי הסקר ישמש כ"כלי בידי המפלגה, יחד עם סקרים המתפרסמים בתקשורת, כדי לקבוע אסטרטגיה לתקופה הקרובה".

 

תוצאות הסקר, שכוללות גם נתונים נוספים, צפויות להגביר את המתיחות במפלגה ואת הוויכוח סביב מנהיגותו של ביילין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
זה לא תופס. ביילין
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
קרבות על השם. שריד
צילום: תומריקו
מומלצים