שתף קטע נבחר

בצל הקיצוץ: 8.4 מיליון שקל לעוזרים הפרלמנטרים

בניגוד להמלצת הוועדה החיצונית לבחינת תנאי השכר של חברי הכנסת, אישרה ועדת הכנסת את התוספת הגדולה "כדי להטיב עם העוזרים". חברי הוועדה החיצונית הודיעו על התפטרותם

הח"כים מטיבים עם עוזריהם: ועדת הכנסת החליטה היום (יום ב') לשפר באופן משמעותי את תנאי העסקתם של העוזרים הפרלמנטרים והוסיפה לתקציב הכנסת 8.4 מיליון שקל, המיועדים לשיפור שכרם ותנאי העסקתם.

 

בעקבות השינוי, יקבל כעת עוזר פרלמנטרי בכיר 6,600 שקל ברוטו ועוזר מינהלי - 4,800 שקל. עוזר בעל תואר שני - יקבל כעת 7,000 שקל ברוטו לחודש.

 

הסכום שאישרה ועדת הכנסת גדול ב-3.4 מיליון שקל מהסכום עליו המליצה הוועדה החיצונית לבחינת תנאי השכר של חברי הכנסת בראשות פרופ' ראובן גרונאו. ועדה זו, שמונתה על ידי הכנסת, המליצה להגדיל את תקציב הכנסת ב-5 מיליון שקל כדי להיטיב עם העוזרים, ואף כתבה: "יש לקבל את ההמלצות של הוועדה החיצונית כמקשה אחת ללא הסתייגיות".  

 

בעקבות החלטת ועדת הכנסת, ביקשה הוועדה החיצונית להתפטר מתפקידה, במחאה על כך שהמלצותיה לא התקבלו כלשונן.

 

בראשית הדיון של ועדת הכנסת, ביקש יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, מחברי הכנסת לאשר את המלצות הוועדה כלשונן, אולם חברי הכנסת החליטו על תוספת גדולה יותר כדי להטיב עם עוזריהם.  

 

יו"ר הכנסת רובי ריבלין כינס מסיבת עיתונאים בעקבות כוונת הועדה החיצונית להתפטר ותקף בחריפות את התנהלות חברי הכנסת: "מה שנעשה היום בוועדה פוגע במעמדה ובלגיטימציה של הכנסת. אם חברי הכנסת רוצים להיטיב עם עובדיהם שיפרישו חלק משכרם, רוצים לעשות טוב שיעשו זאת על חשבונם או שיוותרו על התקציבים שמעניקים להם. במידה רבה נקעה נפשי מהתנהלות חברי הכנסת".

 

לדברי היו"ר רבלין, אין בכוונתו להקים ועדה חדשה "מכיוון שהכנסת לא לוקחת ברצינות את הועדות החיצוניות. צריך להזכיר לחברי הכנסת כי כל פעולה שכזו היא פגיעה אנושה בדמוקרטיה שעלולה להביא חלילה למצב בו האזרחים ידרשו דיקטטורה".

  

העוזרת של ליבני: התוספת מספיקה בקושי לחיתולים

 

ח"כ שאול יהלום מהמפד"ל הציע כי תשלום שכרו של העובד המנהלי יעמוד על 90 אחוז משכרו של היועץ המקצועי - תוספת תקציב של מליון ו-450 אלף שקל. ח"כים אחרים דרשו להוסיף לתקציב האש"ל של העוזרים עוד 600 שקל - תוספת המוערכת בסכום כולל של מיליון ו-600 אלף שקל לשנה.

 

עוד אישרו הח"כים כי מעתה יימשך הוותק לעוזרים גם עם עברו לעבוד במשרד של סגן שר או שר ולאחר מכן חזרו לעבוד עם הפוליטקאי בכנסת.

 

יו"ר ועד העוזרים, אורי בצרי, אמר כי מדובר "ביום חשוב". לדבריו, "מסקנות הוועדה הן המעט שיכלו חברי הכנסת להעניק לעוזרים תוך התחשבות בקופה הציבורית".

 

ויקי בודין, העוזרת הפרלמנטרית של ח"כ אתי לבני, לא מבינה על מה כל המהומה. "התוספות שאושרו מספיקות בדיוק לשלוש חבילות חיתולים. מעצבן שהוועדה לא אישרה באופן רטרואקטיבי את וותק העוזרים", אמרה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
עוזרים פרלמנטרים (ארכיון)
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: עמית שאבי
ביקש לאשר את ההמלצות כלשונן. ריבלין
צילום: עמית שאבי
צילום: טל כהן
העוזר של אתי ליבני לא מרוצה
צילום: טל כהן
מומלצים