שתף קטע נבחר

מחאת ש"ס: הח"כים נופפו בשקיות חלב

סיעת ש"ס הביעה הערב אי-אמון בממשלה על ההחלטה לייקר את החלב ב-3%. חברי הסיעה נקטו צעד חריג ונופפו בשקיות חלב. ח"כ אלי ישי הניף שקית חלב מעל דוכן הנואמים, ואמר: "החתולים של פורז ישתו חלב, אפילו שוקו"

בשם החלשים: חברי סיעת ש"ס נקטו אחר הצהריים (יום ב') בצעד חריג ונופפו בשקיות חלב, בעת שח"כ אלי ישי נימק את הצעת האי-אמון שלהם בעניין ייקור החלב ב-3%. גם ח"כ ישי עצמו נופף בשקית חלב מלאה. סדרני הכנסת החרימו את השקיות.

 

"אוספים כאן אוכל מהאשפתות. מי שלא מבין מה שאני אומר פה מנותק מעם ישראל. עסוקים בהתנתקות ופחות בחולים, באמהות חד-הוריות", אמר ח"כ ישי, "החוצפה עברה כל גבול. מצד אחד מקצצים, הלחם עולה, הסולר עולה, החלב עלה. אתה שולח את האנשים האלה לאסוף אוכל באשפתות".

 

בשלב הזה, הרים ישי את שקית החלב, והח"כים האחרים של ש"ס נופפו בניירות ועליהם הדפס של שקית חלב: "האמת היא קשה, אני לא הסתרתי שאני בא מהמשפחות האלה. אנחנו זועקים מהפיות של אותם ילדים אומללים. מי יזעק את הכאב שלהם? תוכנית הליבה שלנו, בסיס היסוד של תנועת ש"ס הוא לדאוג לילדי ישראל. החתולים של פורז ישתו חלב, אפילו שוקו.

 

"...אני זוכר שכשהייתי צעיר כשעלו מחירי החלב, אמי היתה בוכה. זה סיפור אמיתי - באתי משם. הממשלה מעלה את מחיר החלב וזה עובר בשקט, דממת אלחוט. אנחנו נזעק את הזעקה של קורבנות התקציב ונמשיך להילחם. ניתוקי חשמל, מים. מגיעים לחרפת רעב.יש פה התנתקות אמיתית, התנתקות מסוכנת, זו ההתנתקות המסוכנת ביותר שממשלת ישראל מביאה".

 

עוד אמר ישי: "אנחנו נמשיך כל שבוע לזעוק. העולם עומד על שלושה דברים - על תורה, על עבודה ועל גמילות חסדים. על התורה לא שומרים, עבודה כבר אין, ועל גמילות חסדים. גמילות חסדים לצערי הרב היום כבר אין. וחס וחלילה אסור לנו לזעוק, אסור לנו להביע אי-אמון. לפחות העם בישראל מצביע איתנו אי-אמון בממשלה. אנחנו באופוזיציה מייצגים את רוב העם בישראל".

 

שר החקלאות: הצורך לייקר - בגלל התייעלות החקלאים

 

שר החקלאות, ישראל כץ, השיב בשם הממשלה: "הצעת האי-אמון אינה במקומה. אני מבין את הרצון לעזור לילדים ולמשפחות. אלי ישי היה שר ובוודאי גם יהיה שר, וגם הוא יצטרך לנהוג כחוק עם גופים שכפופים לו. הייקור האחרון שנעשה היה באפריל 2004 ב-2.24%, שנתיים קודם לכן לפחות לא חל ייקור. הצורך לייקר את החלב ברמות כל כך נמוכות הוא בשל התייעלות החקלאים. יש מעט מאוד תחומים שבהם אנחנו הכי טובים בעולם, וכך זה בענף רפת החלב".

 

מחירי החלב הטרי בשקית ובקרטון התייקרו ביום ראשון ב- 3%, זאת לאחר ששרי האוצר והחקלאות קיבלו את טיעוני מועצת החלב וחתמו על צו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (חלב ומוצריו), הקובע כי המחירים החדשים יהיו יקרים ב-12 - 15 אגורות לליטר מהמחיר בפיקוח, שנקבע באפריל 2004.

 

מנכ"ל מועצת החלב, שייקה דרורי, אמר שגם לאחר העדכון, זולים מחירי החלב בישראל ממחיר החלב ברבות ממדינות העולם. דרורי מסר, כי נוהל עדכון המחירים המפוקחים לא עודכן זה כבר כ-7 שנים. "העובדה שאופן תמחור מוצרי החלב שבפיקוח לא עודכן מאז 2002 גורמת למחלבות הפסדים כבדים", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
אלי ישי
צילום: זום 77
צילום: ערוץ הכנסת
סערה בכנסת
צילום: ערוץ הכנסת
צילום: ערוץ הכנסת
מחאת ש"ס
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים