שתף קטע נבחר

וייס צעקה "בשיא בוגד" וגירשה את הקצינים

קציני חטיבת שומרון הגיעו לקדומים כדי לקיים דיון בנושא ההתנתקות. דניאלה וייס הטיחה בהם בזעם: "לקחו את יונתן בשיא מהקיבוץ הדתי כדי לבגוד בכל הערכים של מאה שנות ציונות". בעקבות הדברים נאלצו הקצינים לעזוב את ההתנחלות מבלי לסיים את הדיון

ראש מועצת קדומים, דניאלה וייס, נגדה נפתחה חקירה  לאחר שאמרה בשיחה עם ynet  שחיילים נקראים לסרב פקודה, ממשיכה בשלה. אתמול (ג') היא התפרצה לעבר קצינים בכירים בצה"ל, שקיימו דיון פנימי בקדומים, ונאלצו לעזוב בעקבות העימות. בערוץ 10 שודר הוויכוח שפרץ במקום, במהלכו אמרה וייס: "לקחו את יונתן בשיא מהקיבוץ הדתי כדי לבגוד בכל הערכים של מאה שנות ציונות".

 

התקרית אירעה כשכל קציני חטיבת שומרון הגיעו הבוקר להתנחלות קדומים, ליום עיון בנושא פינוי ההתנחלויות שא-נור וחומש שבאחריות החטיבה. המתנחלים אמרו כי לא ידעו שמדובר בדיון הנוגע לפינוי ישובים ולכן דרשה וייס מקציני החטיבה לעזוב את היישוב. הדיון הופסק לפני שהסתיים.  

 

מפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה יובל בזק, אמר: "היום הזה נועד לקחת אנשים ששומרים על הבית,  ששומרים על החיילים שלהם - ולתת להם כלים טובים יותר להבין את המציאות המורכבת שבה הם נמצאים".

  

דניאלה וייס השיבה: "הדבר האחרון שחשבתי היום לעשות זה להתעמת עם הוויכוחים הנוראים האלה".  

 

אל"מ בזק: "הבאנו לפה שלושה אנשים. אחד שמייצג את הציונות הדתית, מההיבט הדתי שלה. אחד שמייצג את ההתיישבות ובחורה אחת שהציגה את הכאב של המפונים. זה מה ששמנו היום על השולחן".

 

מפקד החטיבה: אני מבין שאת מגרשת אותנו

 

התושבים זעמו על העובדה שצה"ל מקיים דיון הכנה בנושא ההתנתקות בתוך קדומים וכן על העובדה שנציג ההתיישבות בדיון היה עתניאל שנלר, מתנחל שהצהיר לפני ימים אחדים שיהיה הראשון שימלא בכאב את פקודת הפינוי.

 

על כך אמרה וייס: "לקחו את יונתן בשיא מהקיבוץ הדתי כדי לבגוד בכל הערכים של מאה שנות ציונות. לקחו את עתניאל שנלר כדי לבגוד במתנחלים. והוא כנציג ההתיישבות?".

  

מפקד החטיבה השיב: "הבנתי שאתם מגרשים אותנו. אתם מגרשים אותנו בצורה ברורה ואל תצפי לסימפטיה. אם את מדברת על רגישות, מה שאת עושה עכשיו ומה שאת אומרת עכשיו מעיד על חוסר רגישות מוחלט, מוחלט. אם אתם רוצים ללכת בקו כזה, אנחנו נלך בקו כזה. לא רק לכם יש בעיות, גם לנו יש בעיות. אנחנו מתמודדים איתן. אנחנו לא בורחים מהן".

 

אחד התושבים הגיב בזעם והטיח במפקד החטיבה: "אתה מגרש, לא אנחנו. אתם בוגדים בנו. שואה, זה מה שיש עכשיו".

 

לאחר מכן, עזבו מפקד החטיבה והקצינים את היישוב.


פורסם לראשונה 01/02/2005 22:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ממשיכה בשלה. דניאלה וייס
צילום: שאול גולן
יונתן בשיא
מומלצים