שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רה"מ הדני: "אויבי ישראל רוצים להשליכה לים"

  אנדרס פוג רסמוסן, המנהל כעת קמפיין בחירות, הפתיע כשיצא להגנת ישראל בשיחה עם סטודנטים, שטענו כי ישראל אינה מקיימת את החלטות האו"ם, ממש כמו עיראק. "ישראל מוקפת באויבים שרוצים להשליך אותה לים ועלינו להכיר בכך שיש לה היסטוריה ייחודית", אמר. גורמים מדיניים: הוא דיבר באומץ

  ראש ממשלת דנמרק יצא במפתיע להגנת ישראל בעימות אליו נקלע בקמפיין הבחירות שלו, לאחר שסטודנטים טענו בפניו שישראל אינה מקיימת את החלטות האו"ם.

   

  אנדרס פוג רסמוסן, ראש הממשלה הדני, העומד בראש ממשלה ליברלית-שמרנית, אמר בתגובה לטענות הסטודנטים באוניברסיטת ארהוס על כך שישראל, כמו עיראק, אינה מקיימת את החלטות האו"ם: "אני מסכים שישראל לא מקיימת לגמרי את כל החלטות מועצת הביטחון אך היא אינה מונהגת על ידי דיקטטור חסר מצפון, וזה הבדל מהותי".

   

  והוא הוסיף וביאר: "פרט לכך, ישראל מוקפת באויבים שרוצים להשליך אותה לים ועלינו להכיר בכך שיש לה היסטוריה ייחודית. ישראל חייבת להשתמש בשיטה נוקשה משהו כדי להגן על עצמה".

   

  הסטודנטים העלו את הנושא כשראש הממשלה נימק מדוע הוא מצדד במלחמה בעיראק. העיתון "פוליטיקן" הדני ציטט את יו"ר אגודת הידידות הדנית-פלסטינית שאמר: "ראש הממשלה רוצה לתקוף את עיראק שמפרה החלטות או"ם אך מצידו ישראל יכולה להמשיך לנהוג כרצונה".

   

   גורמים מדיניים אמרו ל-ynet בתגובה: "יש פער ברור בין עמדת חלק מראשי המדינות למה שמקובל בדעת הקהל באירופה, ולא תמיד יש להם האומץ לומר את האמת לדעת הקהל. זהו מקרה של גילוי אומץ כזה. הבעיה היא שכאשר האיחוד האירופי רוצה לגבש מדיניות משותפת, הוא נאלץ כמעט תמיד להתיישר לפי המכנה המשותף הנמוך ביותר ולפי הדעות המקובלות בתקשורת. רק אומץ לב מהסוג הזה יהפוך את אירופה ליותר רלבנטית לתהליכים המדיניים במזרח התיכון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש הממשלה הדני משמאל, עם פרס
  צילום: איי פי
  מומלצים