שתף קטע נבחר

צרפת: מורה נקנס ב-13 אלף דולר לאחר ששיתף שירים

בית המשפט פסק כי צעיר בן 28, שלטענת התביעה היה ממעלי הקבצים הגדולים במדינה, אשם בהעברה בלתי חוקית של קבצי מוזיקה בנפח 30 גיגהבייט, שווה ערך לכ-10,000 שירים

מורה צרפתי נקנס בסכום של 10,200 יורו (כ-13,300 דולרים) בגין הורדת והעלאת שירים לאינטרנט. זאת, בעקבות התביעה הגדולה הראשונה שהוגשה בצרפת נגד משתפי קבצים, במטרה להרתיע גולשים העוסקים בפיראטיות.

 

בית המשפט בפרבר סמוך לפריז קבע כי המורה בן ה-28 שיתף קובצי מוזיקה בנפח 30 גיגהבייט, בהיקף של כ-10,000 שירים, והורה לו לשלם את הקנס לבעלי זכויות היוצרים. בנוסף לקנס, הוחרם גם מחשבו האישי של המורה, והוא חויב לשלם על מודעות בשני עיתונים יומיים, בהן יפורסם פסק הדין.

 

על פי התביעה, המורה נעצר מכיוון שהיה אחד ממשתפי המוזיקה הגדולים ביותר בצרפת.

  

החלטת בית המשפט התקבלה במקביל לפנייה פומבית של 70 מוזיקאים, אנשי אקדמיה ופוליטיקאים צרפתים, הקוראים לשים קץ לנקיטת צעדים משפטיים נגד גולשים המורידים קבצים לצורך שימוש אישי.

 

"כמו עוד כשמונה מיליון צרפתים, גם אנחנו הורדנו שירים למחשב באמצעות האינטרנט, ובכך הפכנו לחלק מה'עבריינים', שמספרם הולך וגדל. אנו מבקשים שהתביעות האבסורדיות הללו ייפסקו", נכתב בעצומה, המתפרסמת היום (ה') בעיתון "נובל אובזרוואטור". מחברי העצומה מציעים, כי הממשלה, חברות המוזיקה, האמנים וארגוני הצרכנים ידונו בדרכים לחיזוק זכויות היוצרים על יצירות מוזיקליות, וימצאו פתרון "הוגן" לאתגרים שמציב האינטרנט.

 

תעשיית המוזיקה הצרפתית אימצה, מאז השנה שעברה, את הטקטיקה של מקבילתה האמריקנית, RIAA, איגוד חברות המוזיקה האמריקניות, שהגישה אלפי תביעות נגד מורידי קבצים בארה"ב. העונשים שצפויים למי שיורשע בפיראטיות בצרפת, מסתכמים במאסר של עד שלוש שנים וקנסות מרביים בסך 300,000 יורו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיתף ונקנס. בקרוב גם אצלנו?
מומלצים