שתף קטע נבחר

עלו ברשת: דברו עם אגד

שירותים באוטוסטרדה, אמריקה במבצע, באר שבע, מוסקבה, דפים ירוקים, סמינריון חד פעמי, תמונת אוויר וגם: עוד חתול מזמר

הפייבוריט: דברו עם אגד

 

אם אתם משתמשים בשירותיה של התחבורה הציבורית, הוסיפו לרשימת המועדפים את המאפיין החדש והמדליק באתר של אגד, המאפשר לכל משתמש לחפש מידע על קווי אוטובוס, לוחות זמנים ותעריפי נסיעה בדרך הפשוטה ביותר שראינו עד היום בתחום זה ברשת - בשפה מדוברת ובמילים שלכם. 

המנגנון החדש ממוקד מאוד, חוסך המון זמן חיפוש, ופוטר את הגולש מהצורך להיכנס לתפריטים מורכבים וללכת לאיבוד בים הקווים. אפשר לשאול בפשטות מתי האוטובוס הבא מתל אביב לחיפה? ולקבל תשובה מיידית וברורה. הכלי החדש, פיתוח מקורי של חברה בשם אינטליגייט, יודע גם להבין כתיב שונה או חסר, לקרוא שגיאות, ומבטיח מענה מושלם ל-97 אחוז מהפניות בממוצע. בראבו. 

 

רכב: דברו אוטוסטרדה

 

אוטוסטרדה, מיזם חדש שהושק בשבוע שעבר, מציע לבעלי רכב (וגם למנהלי ציי רכב בחברות גדולות) להצטרף למועדון חברים חדש שהוא מפעיל, ולהנות מסל מקיף של שירותים מקצועיים, שנועדו להגן על בעל הרכב מפני אינטרסים של גורמים שונים בתחום. האתר מבטיח מידע אמין ובלתי תלוי בכל הנוגע לשמאות, תביעות, ביטוח ואחזקה של המכונית.

 

מפעיליו, חברת אוטוקפה, מסבירים את הצורך בליווי אובייקטיבי של בעל הרכב בעובדה שתחום זה מתאפיין במניפולציות רבות ובאינטרסים סותרים של חברות הביטוח מצד אחד ושל השמאים מצד שני. 

 

האתר מאפשר לחברי המועדון נגישות מיידית ופשוטה לבעלי מקצוע שאינם קשורים בחברות הביטוח, ומתחייב להציג בתוך יומיים תשובות מקצועיות ללא תשלום לשאלות, לאתר בחינם חלקי חילוף מוזלים וחדשים, ולספק ייעוץ חינם מאנשי מקצוע רבים: משפטן, מומחה לביטוח, ובעיקר - שמאי רכב, שיוכל להפנות את תשומת הלב למקרה של עושק מצד חברת הביטוח, ואף יספק חוות דעת מקצועית נגדית. שירותים נוספים: לוח לפרסום כלי רכב למכירה, חינם לחברי המועדון, ושירותי גרירה וחילוץ מוזלים. 

 

כבלים: הורים על המסך

 

אתר חדש ומצויין לערוץ ההורים של הוט (41 בממיר) המציג בפירוט את לוח התוכניות היומי והשבועי, מפנה לקורסים המשודרים בערוץ, מביא קטעי וידאו נבחרים, וכן מאמרים וכתבות על גידול ילדים, זוגיות והורות. האתר משתף בתכניו את מומחי הערוץ - פסיכולוגים, רופא ילדים, מדריכת הנקה ומדריכת תנועה, ומאפשר להורים להפנות אליהם שאלות בפורום הדינמי, אותו מנהלת ליאת תימור, מנהלת התוכן בערוץ.  

 

קניות: להרגיש אמריקה

 

במשך 20 שנה עסק ישראל זאבי מתל אביב בשיווק ישיר. כשעזב את התחום וחיפש רעיונות לפעילות חדשה, גילה שאין בעברית שום אתר ראוי המציג מידע צרכני מארה"ב, בכל הרבדים - תיירות, תרבות, תקשורת, בריאות ועוד.

לפיכך הקים זאבי את שופ אמריקה, אתר מושקע שבמקור נועד לקדם יוזמות בתחום הצרכני-מסחרי ומציע שפע מוצרים: ממכשירים רפואיים וחבילות נופש ועד מגזינים מוזלים וכרטיסים למופעים בארה"ב.  

 

האתר בנוי כשער גלישה למידע פרקטי, שכולל תוכן רב, וכל ערך בו מפנה גם לעדכונים ומידע נוסף באתרים אמריקניים. אחת מהצעות התוכן האטרקטיביות באתר היא מבחן הטריוויה, שמבטיח ספר טיולים ישראלי כפרס וללא הגרלה לכל מי שיפתור אותו נכונה.

 

לצד התכנים הכלליים מציג האתר מגוון הזדמנויות צרכניות, קטלוגים מקוונים, מוצרים חדשים ומעניינים שעלו בשבוע האחרון באתרים מסחריים בארה"ב, מתמקד אך ורק בחברות שמספקות מוצרים ושירותים גם ללקוח המתגורר בישראל - ומציע לגולש להזמין את המוצרים בעברית דרכו. אף שהעיצוב פשוט (לפעמים אפילו וולגרי), מדובר באתר איכותי, המתפקד על תקן חלון ראווה של כלבו אמריקני.

 

שמיעה: צפוף באוזן

 

חברה למכשור רפואי בשם אודיו-מדיק השיקה בשבוע שעבר אתר איכותי ומושקע, שתכליתו להציג את קטלוג מכשירי השמיעה שהיא משווקת. במקביל הוא מציע תוכן מעניין ומפורט אודות בעיות שמיעה, מצב המחקר בעולם, ומגוון האמצעים הקיימים לשיפור השמיעה. האתר מפעיל אודיו-פדיה - מילון מפורט למונחים מקצועיים, אבל האטרקציה שלו היא מבחן השמיעה המקוון, שבודק את איכות השמע של צלילים בשתי האוזניים, המאפשר לכל גולש לבדוק אם הוא סובל מירידה באיכות השמיעה. נחמד. 

 

סביבה: דפי זהב-ירוק

 

דפים ירוקים הוא מיזם פרטי ומקורי של איתן עמיאל, המציג במתכונת האינדקס המוכרת מהמדריכים המסווגים של דפי זהב את כל היצרנים, נותני השירותים והגופים העוסקים בתחום הפיתוח ואיכות הסביבה בישראל. לצד אלה מביא האתר גם מידע על אירועים רלוונטיים, מאמרים, מידע עסקי, ופורומים בהשתתפותם של מומחים מובילים בתחומים כמו אנרגיה ירוקה, סטארט אפ סביבתי, בנייה ירוקה ופתרון בעיות אופייניות.

 

משקה: שור אנרגטי

 

האתר החדש שהשיקו מפיצי רד בול בישראל מאמץ את קו השיווק העולמי של היצרן, ומנסה לבסס את המשקה כשם נרדף לסגנון חיים אסקפיסטי, אקסטרימי ונהנתן. האתר אסתטי ונקי, ומציג את אירועי הספורט שמפעילה רד בול בארץ, את ספורטאי האקסטרים הזוכים בתמיכתה, וכן את התערוכות ואירועי התרבות שהיא שותפה להם. האתר מביא מידע על מרכיבי המשקה, ומציג את יתרונות המוצר בסדרה של משחקוני אנימציה אינטראקטיביים ומשעשעים ביותר. 

 

מוסקבה: מוזיאון המטרו

 

האתר הזה אינו מתעד פרוייקט אמנותי, אלא מציג אוסף של כ-450 תמונות רגילות ועוד 27 תמונות פנורמיות יפהפיות של תחנות המטרו המרהיבות במוסקבה.

התחנות הן מבנים מרשימים בעיצוב בלתי רגיל, שאינו נופל ברמתו מהפאר המוכר לאזרחי העולם המערבי מארמונות הצאר. את האוסף הזה העלה לרשת אדם המכנה עצמו בי פלאור, המפרסם שם גם מפות ותמונות פנורמיות נוספות של העיר מוסקבה, כפי שאולי לא ראיתם מעולם (שלחה: ריטה גפן).

 

תושב יוזם

 

באר שבע - אתר תדמית קטן, שהוקם כיוזמה פרטית של תושב העיר, שביקש לשפר את הדימוי התקשורתי של עירו: איציק מצליח הוא סטודנט למחשבים מבאר שבע, שבחר להקים אתר תיירותי קטן לעירו כפרוייקט במסגרת לימודיו. האתר כולל הרבה מידע היסטורי על תולדות העיר, לצד מידע תיירותי-פרקטי - מפות, קניות ובילויים, מלונות ועוד.

 

לימודים: חנות סמינריונית

 

סמינריון היא חנות מקוונת לרכישת עבודות אקדמאיות מוכנות, שייחודה הוא בכך שכל עבודה נמכרת פעם אחת בלבד. כך יכול הקונה להיות בטוח, שהסיכויים שיחשדו כי העבודה שלו אינה מקורית הם אפסיים. ברוח זו מתומחרות העבודות בחנות במחירים גבוהים במיוחד: עבודה במדעי המדינה, למשל, בנושא 'האם ערביי ישראל מקופחים', תוכלו לרכוש שם ב-580 שקל. לעומת זאת, את העבודה האינטרנט כמדיה פרסומית במינהל עסקים תוכלו לקנות במחיר מציאה של 350 שקל.

 

הצחוקיה - עוד קשקושים מצחיקים בחסות הקוראים:

 

בודד כמו חתול - אנימציית פלאש נוגעת ללב, בכיכובו של חתול פחים בודד ונוסטלגי, המזמר אל השמיים (שלח: נועם שגב).

 

שגיאה מקורית - אם נמאס לכם מהודעות השגיאה המעצבנות והלא ברורות שמנפקת מערכת ההפעלה, השתמשו במנוע המקורי הזה, שמאפשר לייצר הודעות שגיאה אישיות ובלתי שגרתיות לחלוטין. תוכלו לנסח את הכותרת ואת ההסבר להודעת השגיאה, ולבחור אייקון מקורי הרבה יותר, בין היתר של עלה קנביס או של דגל פיראטים. נחמד (שלחה: נועה בן שבת).

 

להתמקד באיכות - וזו כתובת שמציפה בימים האחרונים את הדואר של כולם, תחת הכותרת "לא יאומן" או משהו כזה: תמונת אוויר עירונית, שמפיציה טוענים כי צולמה ברזולוציה של 2.5 מיליארד מגה-פיקסל, ובטכנולוגיה חדשה, שמאפשרת לצופה להתמקד על פרט קטנטן, להגדיל אותו מאוד, ועדיין לקבל תמונה איכותית ביותר. ניסינו, והצלחנו לראות בבירור את מספרי הרכב של המכוניות החונות (שלחה: נועה בן-שבת).

 

משאלות - אם בא לכם להרגיז מישהו, זו הדרך: חידון דבילי, במתכונת של מבחני האישיות האוטומטיים, אבל עם תוצאה מאכזבת ומפתיעה לרעה. לא מומלץ לשלוח למישהו שאוהבים (שלח: עמית פל). 

 

אחול-חו"ל - העמוד הזה הוא אוסף קטן של תמונות מוזרות ולא שגרתיות, האופייניות לכל מיני מדינות בעולם: שלט דרכים מגוחך מאוסטרליה, תינוק משחק בנחש בתאילנד, תמרורים סותרים בצרפת ופאנץ' סופי מארה"ב.

 

האם אתם שפנפנים? - קחו את העכבר, והעבירו אותו בעדינות לאורך קווי המתאר של השפנפן. חרגתם מהקווים? אתם כנראה לא שפנפנים טובים (שלח: עמית פל).

 

ברוורס - כמעט זהה למשחק הקודם - אבל הכל ברוורס. נסו לא לפגוע בקווים, ועדיין לנווט כך שכל פעולה של העכבר מתבצעת בדיוק בכיוון ההפוך (שלח: אופיר אלבז).

 

עקב עומס גולשים ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שגיאה מקורית. הודעה מותאמת אישית
איזה אייקון שתרצו
איזה טקסט שתרצו
מומלצים