שתף קטע נבחר

גרוזיה: ראש הממשלה מת בגלל דליפת גז

זוראב ז'באניה שהה בבית חברו, סגן מושל מחוז, ושעות ספורות לאחר שלא נשמעו סימני חיים מהדירה, פרצו המאבטחים פנימה. גופות השניים נמצאו במקום, לצד תנור חימום מתוצרת איראן. שר הפנים: "מדובר בתאונה"

ראש ממשלת גרוזיה, זוראב ז'באניה, בן 41, מת הלילה (ה') בנסיבות מסתוריות, ככל הנראה בגלל דליפת גז. כך הודיע שר הפנים במדינה.

 

ז'באניה שהה בביתו של חבר, סגן מושל מחוז קרמו-קארטלי, שמת אף הוא באירוע. אנשי אבטחה פרצו לפנות בוקר דרך החלון לבית, לאחר שלא שמעו סימן חיים מתוך הבית, שעות ספורות לאחר שראש הממשלה הגיע למקום.

 

המאבטחים מצאו בדירה תנור חימום מתוצרת איראן. על השולחן היה מונח לוח שש בש פתוח, וגופתו של ז'באניה נמצאה על כיסא סמוך. גופתו של סגן המושל נמצאה במטבח.

 

"מדובר בתאונה", אמר שר הפנים, ואנו מרבישווילי, "המוות נגרם מדליפת גז, זה קרה פתאום". יצוין כי חימום מרכזי הוא נדיר למדי בגרוזיה והתושבים מרבים להשתמש בתנורי גז.

 

ז'באניה סייע בהנהגת המהפכה שבסיומה הופל משטרו המושחת של אדוארד שווארנדזה. הנשיא מיכאיל סקאשווילי כינס בעקבות מותו ישיבת קבינט דחופה, שנפתחה בדקת דומייה. "גרוזיה איבדה פטריוט גדול, שהקדיש את חייו לשירות המולדת", אמר הנשיא. "זוהי מכה לאומה, ולי אישית. איבדתי חבר קרוב. אני רוצה לקרוא לכולם להיות חזקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ז'באניה. "פטריוט גדול"
צילום: איי פי
מומלצים