שתף קטע נבחר

מתנחל בן 18: השב"כ חיכה לי בבקו"ם

ע' בן ה-18 מחוות גלעד, המועמד לשרת באחת הסיירות, זומן לשיחה עם מפקד לשכת הגיוס בתל-השומר. לתדהמתו, לפגישה הגיעו גם שני אנשי שב"כ מהחטיבה היהודית, אותם זיהה לטענתו כמגייסי סוכנים. "הבהרתי להם שאני מתגייס לצבא ולא לשירות, וברחתי משם". גורמי ביטחון: "אנשי שב"כ היו נוכחים, אבל לא היה שום ניסיון גיוס"

"באתי ללשכת הגיוס בתל-השומר - וניסו לגייס אותי לשב"כ". כך סיפר ל-ynet נער בן 18, תושב המאחז חוות גלעד שבשומרון. בשירות הביטחון הכללי מאשרים כי נציגי השב"כ הגיעו לפגישה עם המועמד לשירות, אך טוענים בתוקף כי לא הייתה כל כוונה לגייסו.    

 

ע', המועמד להתגייס לאחת הסיירות בצה"ל, הגיע היום (ה') לתל-השומר, לאחר שקיבל זימון לשיחה עם מפקד לשכת הגיוס. "המתנתי בחוץ, ולאחר מספר דקות הגיעו שני אנשים מהשב"כ, מהחטיבה היהודית", סיפר. "אני מכיר אותם כי הם מסתובבים כל הזמן באזור השומרון ובעיקר סביב היישוב שא-נור שבצפון השומרון. שאלתי אותם בצחוק: 'מה, הגעתם לכבודי?' והם אמרו לי 'כן'".

 

"חשבתי שהם צוחקים עליי והמשכתי להמתין בחוץ לשיחה, ואז השניים נכנסו פנימה לתוך החדר של מפקד לשכת הגיוס", המשיך ע'. "לאחר מספר דקות אחד מהסוכנים, שאני מכיר אותו טוב כי הוא מנסה כל הזמן לגייס סוכנים לשב"כ, יצא החוצה ושאל אותי 'יש לך סכין או אולר?', אמרתי לו 'לא, יש עליי לדרמן'. המשכתי לשאול אותו 'מה אתם עושים פה' וגם שאלתי אם הם נכנסים לפגישה איתי ואז הוא אמר לי 'כן'.

 

"הם נכנסו פנימה, ואמרתי להם: 'אני לא מוכן לדבר איתכם. באתי כדי להיפגש עם מפקד לשכת גיוס. אני מתגייס לצבא ולא לשב"כ'. אחד מהם אמר לי 'חכה', חזרתי ואמרתי להם 'אני לא מוכן להיפגש איתכם ולא לדבר איתכם' ויצאתי משם בריצה".

 

ע' עבר כבר ראיונות אישיים והוא מועמד לסיירות. יש לו מספר תיקים במשטרה שנפתחו בשל התפרעויות אך הוא לא הורשע והוא מתגורר בחוות גלעד. הוא הוסיף: "אני פוגש הרבה נציגים של השב"כ שמסתובבים בשומרון ורק אומר להם שלום. אף פעם לא קרה לי שישבתי איתם ודיברתי איתם כמו שהם ביקשו שיקרה הפעם". לדבריו, "אין לי ספק שהמעשה שנעשה הוא על רקע תוכנית ההתנתקות".

 

גורמי ביטחון מסרו ל-ynet בתגובה: "הנער זומן לשיחה שקוימה על ידי השב"כ במסגרת בחינת מועמדות הנדון לשירות צבאי. השב"כ עושה כל מאמץ במטרה לאפשר לו להתגייס לצה"ל. משיקולים של צנעת הפרט אין באפשרותנו למסור פרטים נוספים בהקשר זה. כל ניסיון לייחס לשיחה זו 'ניסיון גיוס' משולל כל יסוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חשבתי שצוחקים עליי"
צילום: רויטרס
הפינוי בחוות גלעד
צילום: רויטרס
צילום: צביקה טישלר
(ארכיון)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים