שתף קטע נבחר

עוד תעלומה בגרוזיה: פוליטיקאי התאבד

פוליטיקאי גרוזיני, חבר במועצה הנשיאותית לחנינות, התאבד לדברי המשטרה בדירתו בטביליסי. הוא היה גם חבר מפלגתו ובן בריתו של ראש הממשלה, שמת השבוע מהרעלת גז, אולם לא ידוע האם יש קשר בין המקרים

עוד תעלומה אופפת את גרוזיה: פוליטיקאי גרוזיני, שהיה מקורבו של ראש הממשלה זוראב ז'באניה שמת השבוע מהרעלת גז, שם קץ לחייו - כך דיווחו היום (שבת) גורמי משטרה.

 

גיאורגי חלשווילי (32) נמצא מת בביתו ביום שישי בערב, עם פצע יריה בגופו.

 

גורמי המשטרה אמרו כי חלשווילי ירה בעצמו באמצעות רובה ציד, אותו השאיל משכנו בתואנה שבכוונתו לצאת למסע ציד. לצד הגופה נמצא מכתב בו מבקש חלשווילי סליחה, אולם המשטרה לא הוסיפה על כך פרטים נוספים. חלשווילי היה חבר המועצה הנשיאותית הגרוזינית לחנינות, אבל לפי שעה לא ידוע האם יש לכך קשר כלשהו למותו.

 

חלשווילי היה גם חבר מפלגתו של ראש הממשלה ז'באניה, שנמצא השבוע מת יחד עם ידידו בדירה בבירה טביליסי. משרד הפנים הגרוזיני הודיע כי מדובר בתאונה, וכי סיבת המוות הייתה "הרעלת גז", ככל הנראה מתנור חימום מקולקל ומהעובדה שהחדר בו שהו השניים לא היה מאוורר כראוי.

 

לפני שעה אין כל עדות על זיקה כלשהי בין ההתאבדות של חלשווילי ומותו של ז'באניה, אולם העובדה שמדובר בידידים קרובים ובני ברית פוליטיים, רק מגבירה את האווירה המסתורית האופפת את שתי הפרשות. מותו של ז'באניה הוגדר אמנם באופן רשמי כתאונה מצערת, אבל רבים בגרוזיה נותרו אחוזי ספקות, ובימים האחרונים התפשטו תיאוריות קשר סביב המוות, שרמזו כי מדובר במוות שתוכנן מראש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
דגלים בחצי התורן בטבליסי
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
ראש הממשלה ז'באניה. האם אכן מדובר בתאונה?
צילום: איי פי
מומלצים