שתף קטע נבחר

גשמי סוף השבוע: מפלס הכנרת עלה ב-17 ס"מ

מדובר בעלייה הגדולה ביותר שנרשמה החורף. נחל חדרה עלה על גדותיו והציף את מרכז בקה אל-גרבייה. הגשמים יוסיפו לרדת היום בכל רחבי הארץ, ושיא ההתקררות יגיע ביום שלישי הקרוב. בחרמון ירד מטר של שלג במהלך סוף השבוע, והשלגים ממשיכים לרדת

גשמי ברכה: מפלס הכנרת עלה בסוף השבוע האחרון ב-17 סנטימטרים, והוא עומד כעת על 210.34-. מדוברות נציבות המים נמסר כי מדובר בעליייה הגדולה ביותר שנרשמה החורף. 


הגשמים העזים נמשכו גם הבוקר (יום א'). הלימודים בבתי הספר "עין הרים" ו"עין כרם" במועצה האזורית מטה יהודה לא מתקיימים בשל הגשמים וההצפות.

צילום: ניזאר חורי

 

גם הכניסה למרכז העיר בקה אל-גרבייה נחסמה לתנועה לאחר שנחל חדרה עלה על גדותיו והציף את הכביש. מהמשטרה נמסר כי התנועה במקום מסוכנת והגישה היא רק ברכבי ארבע על ארבע.

 

מחברת "מטאו-טק" נמסר כי כמויות גשמים גדולות ירדו בסוף השבוע האחרון גם בצפון הארץ ומרכזה. בצפון ירדו בין 70 ל-120 מילימטרים של גשם, ובמרכז בין 50 ל-100 מילימטרים. הגשם הגיע עד לקו אשקלון-קריית גת, והוא צפוי להתפשט היום גם לצפון הנגב.


השלג בחרמון יוסיף לרדת היום, זאת לאחר שבסוף השבוע האחרון נוסף מטר שלם של שלג בהר. שלג מעורב בגשם ירד גם בפסגות ההרים הגבוהות מ-800 מטרים.


המגמה הכללית כעת היא של התקררות, ששיאה יגיע ביום ג' הקרוב. מזג האוויר יהיה מעונן חלקית וקר מאוד, וישנה סכנה של הצטברות קרח על הכבישים במקומות הגבוהים. גובה גלי הים הגיע בסוף השבוע ל-7 מטר, והיום יגיע ל-2.5 מטרים.


הטמפרטורות הצפויות: בירושלים 6 מעלות, בתל אביב 13 מעלות, בצפת 6 מעלות, בחיפה 13 מעלות, בבאר שבע 13 מעלות ובאילת 19 מעלות.


פורסם לראשונה 06/02/2005 09:42

 

בהכנת הידיעה השתתפו שרון רופא-אופיר ומורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
סוף שבוע גשום
צילום: עופר מאיר
צילום: אפי שריר
שלג בחרמון
צילום: אפי שריר
מומלצים