שתף קטע נבחר

נפטר שדרן הרדיו ואיש הימין אדיר זיק

העיתונאי ושדרן הרדיו של ערוץ 7 הלך לעולמו לאחר שנים בהן סבל ממחלת הסרטן. זיק התפרסם בעקבות הדברים הקשים שהטיח ביצחק רבין. בהודעה באתר האינטרנט של ערוץ 7 נכתב: "אדיר, איש ארץ ישראל המשיך חרף מחלתו לשדר את תוכניתו בה הרבה למחות על מעשי ממשלות ישראל שהפקירו את בטחון יהודי ארץ ישראל"

איש הימין, העיתונאי ושדרן הרדיו של ערוץ 7, אדיר זיק, הלך היום (ראשון) לעולמו בירושלים. הוא היה בן 65 במותו.

 

על-פי הודעה באתר האינטרנט של ערוץ 7 נפטר זיק ממחלת הסרטן ממנה סבל בשנים האחרונות. הוא הניח אחריו אישה ושישה ילדים ונכדים, מועד הלוויתו טרם נקבע.

 

בהודעה באתר נכתב: "אדיר, איש ארץ ישראל, סבל בשנים האחרונות ממחלה קשה, אך למרות הכל המשיך בעבודתו בערוץ 7 ושידר את תוכניתו 'זיקוקים של אדיר', בה הרבה למחות על מעשי ממשלות ישראל שהפקירו את בטחון יהודי ארץ ישראל".

 

זיק, במאי סרטים ועיתונאי, היה ממייסדי הטלויזיה הישראלית. בהמשך דרכו החל לשדר בערוץ 7 ובמקביל לכתוב לעיתון המתנחלים "בשבע". לאחרונה סיפר כי בגלל מחלתו כינס את משפחתו ואמר להם כי צוואתו היא שכמו משפחת זיק לדורותיה, גם הם לא יתנו יד ולא יהיו שותפים בעתיד לגירוש יהודים מבתיהם.

 

שורה של התבטאויות בוטות

 

זיק התפרסם בעקבות הדברים הקשים שהטיח בראש הממשלה המנוח יצחק רבין, ימים ספורים לאחר הירצחו. "רבין ופרס הם שני בוגדים שנקנו בכסף", אמר אז זיק והוסיף, "הם נתנו את ארץ ישראל לאוייבים". בהזדמנות אחרת אמר זיק כי צריך "לקרוע לפרס את הצורה". בעקבות הדברים החמורים התגברו הקולות שקרא לסגירת ערוץ 7 וגינו את דבריו של זיק כהסתה.

 

גם לאחרונה התבטא זיק באופן בוטה. באוקטובר אשתקד, על רקע ההתקדמות לקראת תוכנית ההתנתקות, השווה זיק את ראש הממשלה אריאל שרון ואת ראש הממשלה המנוח מנחם בגין לנאצים. במהלך ראיון עימו בתחנת הרדיו החרדית "קול חי" אמר זיק: "במאה הקודמת היו רק שני אנשים שעשו טרנספר ליהודים. זאת אומרת, לקחו יהודים, עקרו אותם וזרקו אותם למקום אחר.... הראשון היה הרודן של גרמניה, שאני לא רוצה להגיד את שמו, והשני היה מנחם בגין יחד עם אריאל שרון".

 

זיק היה מודע לחומרת דבריו ומיהר להוסיף: "לא אמרתי את שמו של הרודן הגרמני כדי שלא יגידו 'איך אתה משווה'. אני לא משווה".

 

בהמשך הראיון אמר זיק כי לא יכול להיות מנהיג חילוני בארץ ישראל. "ברור שאיש חילוני אינו מסוגל לשאת על שכמו את האחריות לקיומם של מדינת ישראל ועם ישראל. פשוט חסר להם במוח, חסר להם בנשמה...".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
זיק. לא לתת יד לגירוש יהודים
צילום: דן בלילטי
צילום: זום 77
"נתנו את ארץ ישראל לאוייבים". רבין ופרס
צילום: זום 77
מומלצים