שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרס ירושלים לספרות יוענק לסופר הפורטוגלי אנטוניו לובו אנטונש
  את הפרס יעניק לסופר ראש עיריית ירושלים בטקס חגיגי שיתקיים שבוע הבא במסגרת יריד הספרים הבינלאומי

  פרס ירושלים יוענק לסופר הפורטוגלי אנטוניו לובו אנטונש במסגרת יריד הספרים הבינלאומי ה-22 שייפתח ב-13 בפברואר במרכז הקונגרסים הבינלאומי בבנייני האומה ויימשך ששה ימים. חבר השופטים, בראשותו של דן מרידור, כלל השנה את חוקרת הספרות זיוה בן פורת ואת הסופר חיים באר. בנימוקיהם

  למתן הפרס הנושא את הכותרת "חירות האדם בחברה" כתבו השופטים: "לובו אנטונש הוא ללא ספק מן המצוינים והבולטים בין הסופרים בני דורנו. יצירתו הענפה זכתה לכל השבחים האפשריים. לא פלא שיצירתו תורגמה לשפות רבות וספריו זכו למהדורות רבות במולדתו שם שוקדים כיום על הוצאה מחודשת ומדעית של כל כתביו לציון 25 שנים להופעת הרומן הראשון שלו, 'זכרון פיל'. יצירתו עומדת רובה ככולה בצומת בה נפגשים הביוגרפיה האישית שלו, ההיסטוריה של ארצו והרגישות ותפישת העולם הפוסט-מודרניסטית".

   

  בין ספריו הבולטים של לובו אנטונש ניתן לציין את "זיכרון של פיל", "דרומית לשום מקום" ו"הארורים". הפרס יוענק לסופר על-ידי ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, בטקס חגיגי שייערך בבמסגרת היריד ביום ד', 16 בפברואר, בשעה 20:30 בבנייני האומה.

   

  יריד הספרים הבינלאומי מתקיים בירושלים אחת לשנתיים מאז 1963. השנה הבטיחו את השתתפותם ביריד 500 הוצאות ספרים מ-30 מדינות, בהן איטליה, צרפת, גרמניה וארה"ב. במסגרת האירועים המיוחדים תקיים הנהלת היריד אירועי תרבות, סימפוזיונים, מפגשים עם סופרים, ערבי קריאה ופאנלים שונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים