שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: "לא" למשאל עם

גם לאחר התמיכה המפתיעה של הרב אלישיב, המנהיג הרוחני של ש"ס דבק בהתנגדותו לקיום המשאל - מה שמפחית באופן ניכר את הסיכוי להוספת סעיף בנושא לחוק פינוי-פיצוי. אלי ישי: האם שר האוצר תומך במשאל גם על התוכנית הכלכלית? על מערכת הבריאות הקורסת? על הילדים הרעבים?

רק אתמול קיבלו תומכי משאל העם זריקת עידוד משמעותית: "פוסק הדור", הרב יוסף-שלום אלישיב, הורה לח"כים רביץ וגפני הסרים למרותו לתמוך בקיום המשאל. ראשי יש"ע העריכו כי הסחף לכיוונם יימשך, וקיוו כי גם ש"ס תגיד "כן" למשאל. אך הבוקר (יום ג') נגוזה תקוותם.

 

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הבהיר כי הוא דבק בעמדתו המסורתית נגד קיום המשאל.

 

ח"כ נסים זאב מש"ס, החבר בוועדת החוקה של הכנסת, נועד הבוקר עם הרב על מנת לשאול אותו אם חל שינוי בעמדתו. הוא קיבל תשובה חד-משמעית, לפיה אין לתמוך בקיום משאל עם: "יש את נבחרי העם - שיחליטו", הסביר הרב.  

 

יו"ר ש"ס, אלי ישי, עקץ את תומכי המשאל: "אני שואל את שר האוצר, האם הוא מוכן לעשות משאל גם על התוכנית הכלכלית שלו? על מערכת הבריאות הקורסת? על הילדים הרעבים?"

 

עמדתה של ש"ס מפחיתה את הסיכוי שוועדת החוקה תתמוך בהוספת סעיף לחוק פינוי-פיצוי, המתנה את יישום החוק במשאל עם. היום מצביעה ועדת הכספים על הסעיפים הנוגעים לפיצוי עצמו בהצעת החוק.  

 

הרב אלישיב, מנהיג הזרם החרדי הליטאי, הבהיר אתמול כי הוא אמנם תומך במשאל, אך רק כאשר מדובר בסוגיות של מסירת שטחים, ובשום אופן לא בנושאי דת ומדינה. בשינוי אמרו בתגובה: "קודם כל שיערכו משאל על גיוס האברכים".

 

סוגיית משאל העם, שזוכה לתמיכתם של שרים בכירים בממשלה, הולכת וצוברת תאוצה. ראשי המתנחלים בחרו להוביל את הקמפיין נגד ההתנתקות בדרישה "תנו לעם להחליט". אולם בסביבת ראש הממשלה שבים ומבהירים, כי אין כל כוונה לבצע את המשאל, וכי עצם העלאת הנושא נועדה רק לעכב את המהלך כולו.    

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מתנגד. הרב יוסף
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: עופר מאיר
משאל על החולים והרעבים? ישי
צילום: עופר מאיר
מומלצים