שתף קטע נבחר

נוכלים תופסים טרמפ על מלחמת מיקרוסופט בפיראטיות

הודעת דוא"ל חדשה מנסה להפחיד את לקוחות מיקרוסופט ולשלוח אותם לאתר מזויף במטרה לגנוב את כרטיסי האשראי שלהם

נוכלים המנצלים לרעה את היוזמה החדשה של מיקרוסופט נגד פיראטיות התוכנה מפיצים דואר אלקטרוני במטרה להפחיד גולשים ולגנוב מהם מספרי כרטיסי אשראי, על פי דיווח שפורסם באתר TechWeb.

 

על פי חברת האבטחה Websense, ההודעה מזייפת את כתובת השולח וגורמת לנמען לסבור כי נשלחה מכתובת בדומיין של מיקרוסופט - security@microsoft.com. כותרת ההודעה היא Microsoft Windows Update. בגוף ההודעה מבקשים הנוכלים מהנמען לשלוח להם את מספר כרטיס האשראי והמספר הסידורי של מערכת ההפעלה שלו על מנת, כביכול, לאפשר את תוקפה.

  

המטרה: גניבת כרטיסי אשראי

 

"אם לא תענה למדיניות שלנו, Windows תבקש ממך להפעיל מחדש את המספר הסידורי ותוקפו יפוג". נכתב בגוף ההודעה המזויפת, "בשל כך, תאבד כל מידע מן המחשב והתוכנה אשר ברשותך תזוהה כתוכנה פיראטית".

 

על מנת לרכך את חשד הנמענים, מציינים השולחים כי חשבון כרטיס האשראי לא יחויב, והשימוש בו הוא לצורך ערבון בלבד. המכתב חתום על ידי "קבוצת ההפעלה של Windows XP"

 

על פי Websense, הקישור בהודעת הדואר לא רק יוביל לטופס שמטרתו לגנוב את מספר כרטיס האשראי של המשתמש אלא גם ינסה לשתול במחשב תוכנת ריגול, כדי לגנוב באמצעותה סיסמאות ושמות משתמשים.

 

בחודש שעבר פורסם כי חברת מיקרוסופט ישראל סיפקה לפיראטים הזדמנות "להתוודות" על חטאיהם ולהפוך את התוכנה שברשותם לחוקית. החברה הודיעה כי היא מצטרפת לתוכנית כלל עולמית של ענקית התוכנה לביעור תוכנות גנובות במחשבים. במסגרת תוכנית Windows Genuine Advantage , כל משתמש עם "ספקות" לגבי חוקיות העותק של Windows XP אשר ברשותו, יאפשר לחברה לבדוק את העותק שברשותו, ואם הוא חוקי, ייהנה מהטבות שונות.

 

מיקרוסופט תפיץ 13 עדכוני אבטחה חדשים

 

במקביל, מיקרוסופט הכריזה כי החל מהיום (ג') תפיץ במרוכז 13 עדכוני תוכנה חדשים - עדכון האבטחה המשמעותי ביותר מאז השקת SP2 - חבילת העדכונים השנייה של Windows XP. שלושה עדכונים מוגדרים קריטיים. שלושה עדכונים נוגעים למערכת ההפעלה, והשאר מטפלים בבעיות אבטחה באופיס, מדיה פלייר, MSN מסנג'ר ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסכנה: נוכלים ברשת
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים