שתף קטע נבחר

יום אחרי הוועידה: דיון סוער בהסתה המצרית

שגריר ישראל לשעבר במצרים, אלי שקד, הזהיר מאופוריה. הוא הציג בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת דוגמאות קשות של הסתה נגד ישראל. יו"ר הוועדה, יובל שטייניץ, ספג ביקורת אפילו מכיוון דוד לוי שטען: העיתוי אומלל

חשש מאופוריה: "השלום האזורי לא יתממש מחר בבוקר, נאכל עוד הרבה פיח שחור". תחזית קודרת זו הציג הבוקר (יום ד') שגריר ישראל היוצא במצרים, אלי שקד, שהשתתף בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת. הוועדה קיימה דיון על ההסתה בתקשורת המצרית, בעקבות ראיון שהעניק השגריר לשעבר ל-ynet.

 

שקד הביא בפני חברי הכנסת דוגמאות קשות של ההסתה המצרית נגד ישראל והציונות. השגריר היוצא אמר ל-ynet: "מצרים ביקורתית אפילו יותר מהפלסטינים כלפי ישראל. הדיאלוגים עם האינטלקטואלים הפלסטינים פוריים יותר מאשר עם עמיתיהם המצרים. אני מציע שלא נכנס לאופוריה בעקבות פסגת שארם".  

 

ביחס לעיתוי הדיון, שהתקיים למחרת הפסגה, אמר השגריר לשעבר: "מדובר בפוליטיקה ישראלית ואני לא מתערב בה. כנראה שכוונתו של יו"ר הוועדה היתה להציג את העוקצים ביחסים שבין ישראל למצרים".

 

יו"ר הוועדה, ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) קיים בתום הדיון מסיבת עיתונאים, שזכתה לכינוי מסיבת העיתונאים הקצרה ביותר בתולדות הכנסת. מיד בתחילתה פרץ ח"כ דוד לוי (ליכוד) והאשים את שטייניץ כי העיתוי לקיום הדיון "אומלל". שטייניץ ציפה כי לוי יעמוד לצידו, והופתע מהתקפתו. "אני לא חייב לתת לך לדבר", אמר שטייניץ. לוי השיב: "אתה לא עושה לי טובה".

 

גם ח"כ יוסי שריד (מרצ - יחד) הצטרף להתקפה על שטייניץ: "עיתוי הישיבה אומלל ואפילו מעט הזוי. במצרים בטוחים שישיבה כזו דווקא היום איננה מתקיימת אלא בהשראה ממשלתית, כדי להעכיר מייד את אווירת הפיסגה".  

 

שריד הוסיף: "החומרים שהוצגו לנו הם באמת נתעבים ומבחילים. אך אולי בפרלמנט המצרי מציגים היום בשקפים את דברי סגן שר הביטחון שלנו על 'הפגם הגנטי' של הערבים"?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
אלי שקד. מזהיר
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: איי פי
הסתה במצרים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
יום לאחר הפסגה. "עיתוי אומלל"
צילום: איי פי
מומלצים