שתף קטע נבחר

ההתאחדות מציגה: הדיסק צרוב, ישראל בשגיאות איות

לקרוא ולא להאמין. מערכת הכריזה של אצטדיון טדי לא הצליחה לפענח את הדיסק הצרוב של ההתאחדות. לכן, נאלץ עובד ההתאחדות להשמיע את ההמנון במערכת של מכוניתו. וגם: בהתאחדות טעו באיות השם של ישראל

ישראל 2005, יותר נכון אצטדיון טדי 2005. כמו בכל משחק בינלאומי, נהוג להשמיע את המנוני הנבחרות לפני תחילת המשחק. מחכים הצופים האמיצים שהגיעו בקור הירושלמי העז למגרש למוזיקה של ההמנון, לשווא. תחילה חשבו כולם כי מדובר בתקלה במערכת ההגברה של האצטדיון, שכן כבר במשחק בין הנבחרות האולימפיות נשמעו צפצופים עזים במערכת ההגברה בעת ניסיון השמעת ההמנון הקרואטי.

 

בסופו של דבר, התבקשו הצופים לשיר בעצמם את התקווה, ללא עזרה מוזיקלית מיוחדת. מנהל האצטדיון הסתובב חסר מנוחה במחצית, כשכולם האשימו את מערכת הכריזה בפשלה הגדולה. יש לזכור שבטדי משמיעים את ההמנון לפני כל משחק של בית"ר ירושלים.

  

אולם, מבדיקה שערך ynet התברר כי מערכת ההגברה הייתה תקינה. האשמה בכך שההמנון לא הושמע נעוצה אך ורק בעובדה שהדיסק בו השתמשה ההתאחדות כדי להשמיע את ההמנונים היה צרוב, ומערכת ההגברה באצטדיון לא הצליחה לפענח אותו. בגלל זה נאלץ מנהל אצטדיון רמת גן, אילן יבלונסקי, לאלתר פתרון בסגנון סרטי פעולה. "יאבלו" ניגש למכוניתו עם המיקרופון מהאצטדיון, הכניס את הדיסק למערכת והשמיע אותו לפני תחילת המחצית השנייה, שכן המערכת ברכבו קוראת דיסקים צרובים.

 

יו"ר ההתאחדות, איצ'ה מנחם, שלא ידע כי השימוש המביך בדיסק צרוב נודע ל-ynet, אמר: "הבעייה הייתה במערכת הכריזה. זה קורה ואין מה לעשות. ניסינו לפני וזה עבד. זה מביך, אבל עדיף שניגנו את ההמנונים במחצית מאשר שלא היינו מנגנים בכלל".

 

קצין העיתונות של ההתאחדות לכדורגל, שאול אייזנברג, אמר: "מערכת הכריזה לא עבדה, והיו מספר תקלות באצטדיון. אני מקווה מאוד שהן יתוקנו להבא".

 

בארץ לא יודעים לכתוב "ישראל" באנגלית

  

לכל משחק בינלאומי מחלקת ההתאחדות תגים לעיתונאים והאורחים שמגיעים מחו"ל. על התג המחולק מצוינים שמות הנבחרות המתחרות. בהתאחדות, כמו בהתאחדות, טעו באיות האנגלי של ישראל, ובמקום Israel נכתב Isreal (ראו בתמונה למטה).

 


 

איצ'ה מנחם הגיב על השגיאה המביכה: "אנחנו עובדים עם חברה שעשתה מאות אלפי תגים ומעולם לא קרה דבר כזה. אנחנו נבדוק את זה ביסודיות וזה לא יקרה שוב".

 

שון פיליפס, עיתונאי אירי מה"דיילי סטאר" עם שם זהה לזה של כוכב מנצ'סטר סיטי שהגיע כדי לכסות את המשחק, גיחך ואמר: "מעולם לא נתקלתי במקרה בו המדינה המארחת לא יודעת לאיית את שמה. זה מביך, ולאור תקרית ההמנונים והמבוכה הזו, אני מאמין שנבחרת אירלנד לא תיתקל כאן בקשיים רבים. אם ככה אתם מתארגנים, אז איך אתם יכולים לשחק כדורגל?"

 

ולסיום: תקרית השופטים

  

אם כל הצרות הללו לא הספיקו, קבלו עוד אחת לסיום. יממה לפני המשחק התברר כי שלישיית השופטים שהוזמנה מטורקיה לא יכלה להגיע לישראל בגלל סופת שלגים בטורקיה. לכן, מיהרו באיגוד השופטים להזמין שופט מקפריסין. אבל במקום להזמין שלושה שופטים כמקובל (שופט ושני קוונים), הסתפקו האיגוד בשופט אחד בלבד, מה שלא מקובל באירופה, אליו הוצמדו קוונים מישראל.

 

בכיר באיגוד השופטים הסביר: "החלטנו לחסוך, ולכן צירפנו קוונים ישראלים. לא נורא אם הם אף פעם לא שפטו ביחד, אבל זה מה שהיה".

  

בסיום המשחק נאלצו השופט וקווניו, ששוחחו בעיקר בשפת הסימנים, להצטופף בחדרון קטן באצטדיון טדי. רק לאחר 15 דקות בקור המקפיא הובלו השלושה למקלחות החמות. אחד הקוונים הישראלים אמר: "שכונה, זה בדיוק ההגדרה. אף אחד לא חושב על כלום מראש. אין פלא שלא משמיעים המנונים אם לשופטים לא דואגים מראש לתנאים מינימליים על מנת שיוכלו לעשות את העבודה שלהם".

 

בהכנת הידיעה השתתף גור מוטולה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
חיכו, ובסוף שרו לבד. האוהדים בטדי
צילום: תומריקו
צילום: ראובן שוורץ
אותו שומעים, את ההמנון לא. איצ'ה
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים