שתף קטע נבחר

לפיד: אם הבריונים תקפו דווקא את נתניהו - כולנו בסכנה

יו"ר האופוזיציה: אם אדם שתומך במשאל והצביע בעד ההתנתקות מחוסר ברירה "הופך אובייקט להתקפת בריונים" - אז אף איש ציבור אינו חסין. היועץ המשפטי הורה למשטרה "למצות את הדין" עם אלה שתקפו את שר האוצר. בן 17 מנתניה עוכב לחקירה. המשטרה: הוא קשר עצמו לאירוע. בחב"ד זועמים: "מזוז והפרקליטות מנהיגים משטרת מחשבות"

מרחב שפלה של המשטרה פתח אתמול (יום ו') בחקירת האירוע, במהלכו הותקף שר האוצר נתניהו בחתונה בכפר חב"ד, וצמיגי מכוניתו נוקבו. נער בן 17 תושב נתניה עוכב לחקירה ולטענת המשטרה קשר עצמו לאירוע.

 

בעקבות קלטת שהשיגה תחנת המשטרה בראשון לציון, הצליחו השוטרים לאתר אותו בביתו בנתניה. הוא נחקר במשטרה בחשד להעלבת עובד ציבור. הנער הכחיש מכל וכל שהיה מעורב בתקיפה כלשהי או בפגיעה בצמיגי הרכב.

 

מפקד משטרת ראשון לציון, סגן ניצב חן סוריא, אמר הבוקר ל-ynet, כי "איתרנו את הקטין בנתניה. בחקירתו הוא קשר את עצמו לאירוע. אנו ממשיכים בחקירה כדי לבדוק אם היו גורמים נוספים שהשתתפו בו. בשלב זה החשדות לא מתמקדים בתקיפה אלא בהפרעה לסדר ציבורי והעלבת עובד ציבור".

 

בחב"ד זעמו על דבר מעצרו של הנער. "מזוז והפרקליטות מנהיגים משטרת מחשבות במטרה להשתיק את הקול נגד שרון", אמרו גורמים בחב"ד.

 

אתמול הנחה היועץ המשפטי לממשלה את המשטרה "למצות את הדין עם הנוקטים באלימות כלפי אישי ציבור, ללא פשרות". מזוז ציין כי הוא "רואה בחומרה רבה את ההתנכלות וההתקפות האלימות נגד נבחרי ציבור ואנשי כוחות הביטחון, אשר אירעו ביממה האחרונה".

 

בשב"כ מבטיחים לחדד את נהלי האבטחה בעקבות הפירצה, שאיפשרה למפגינים להתקרב אל המכונית.

 

מזוז עצמו "סומן" על-ידי הימין הקיצוני: שלשום הופצו כרזות בהן הוא נראה עם כאפיה לראשו. לצד התמונה מופיע הכיתוב: "מני מזוז מסוכן לישראל - לך הביתה".

 

המשנה לראש הממשלה, השר שמעון פרס, אמר כי "הניסיון לתקוף את שר האוצר נעשה רק בשל דעותיו ועל כולנו לגנות תופעה זו". לדבריו, "התופעה היא סכנה חמורה לאושיות המשטר בישראל".

 

יו"ר האופוזיציה, יוסף לפיד: "אם אדם כמו בנימין נתניהו, שדורש משאל עם ותמך בהצבעה על ההתנתקות רק מתוך ציות לתפקידו כחבר ממשלה, הוא אובייקט להתקפה פיזית של בריונים קיצוניים מהימין, אז אין איש ציבור שלא נמצא בסכנה".

 

לפיד, שדיבר בכנס המכון הישראלי לדמוקרטיה בתל-אביב, הוסיף: "זוהי אזהרה חמורה למה שאנשים, שחושבים שהם פועלים בשם אלוהים, יכולים לעשות, והמחשבה שזו רק אות הפתיחה למאבקים שעוד יחריפו מעוררת פלצות".

 

גם מועצת יש"ע מיהרה לגנות את ההתקפות כלפי השרים נתניהו ולבנת: "האלימות והכוחנות אינם חלק מדרכנו. הצגת המטרות ועצירת תכנית ההתנתקות יוכלו להיעשות רק על ידי הכרעת העם בהליך דמוקרטי".

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, הזכיר בנאומו שלשום במצודת זאב את התקרית הקודמת שאירעה בתחילת השבוע, בה הותקפה השרה לימור לבנת בעת שהגיעה לאזכרה. שרון אמר כי "גורמים בתוך הליכוד ומחוץ לו מסיתים נגד שרים וחברי-כנסת", והזכיר בנשימה אחת את "כך" ואנשי יש"ע. בתגובה הבטיחו בימין הקיצוני, שהפיצו את תמונתו של שרון בדמותו של סטלין ואת זו של מני מזוז עם כאפיה, כי יכינו מארב "לכל אחד מחברי ממשלת השמאל".


פורסם לראשונה 11/02/2005 13:29

 

בהכנת הידיעה השתתפו דורון שפר, אלי סניור, אטילה שומפלבי ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: י. בלינקו
רכבו של נתניהו, אמש
צילום: י. בלינקו
צילום: אלכס קולומויסקי
אף אחד לא חסין. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
מזוז בכרזה. למצות את הדין
צילום: רויטרס
פרס. פגיעה במשטר
צילום: רויטרס
מומלצים