שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ירדן: השגריר - תמורת מסירת בתי המתנחלים לפלסטינים

  "א-שרק אל-אווסט": ירדן מתנה החזרת שגרירה לישראל בהשארת הבתים בהתנחלויות שיפונו למגורי פלסטינים, כ"מחווה של רצון טוב" ובשחרור האסירים הירדנים הכלואים בארץ

  תנאים ירדניים להחזרת השגריר: ירדן מתנה את החזרת שגרירה לתל אביב בשחרור האסירים הירדנים הכלואים בישראל ובהשארת הבתים בהתנחלויות שיפונו למגורי הפלסטינים. כך דיווח היום (שבת) העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון.

   

  מקור מדיני ירדני אישר כי ירדן שלחה איגרת מדינית לשר החוץ, סילבן שלום, לקראת ביקורו הצפוי בקרוב בעמאן. לפי הדיווח, אותה איגרת כללה מספר תנאים להצלחת ביקורו של השר שלום וביניהם שחרור האסירים והעצירים הירדנים הכלואים בבתי הכלא בישראל וחזרתם למשפחותיהם.

   

  תנאי נוסף שנזכר הוא התחייבות מצידה של ישראל שלא להרוס את הבתים בהתנחלויות שתפנה ישראל מרצועת עזה והשארתם לפלסטינים כמחווה של רצון טוב.

  זאת, לשם פתיחת דף חדש ביחסים בין ירדן לישראל ובין הפלסטינים לישראל.

   

  לפי הדיווח, ישראל, בתורה, דורשת מירדן לשלוח את השגריר לתל אביב, בטרם תשחרר את שאר העצירים הירדנים. אותם מקורות הבהירו כי ישראל דוחה מכל וכל את שחרורם של ארבעת האסירים הירדנים שנשפטו למאסר עולם בטרם נחתם הסכם השלום בין ישראל לירדן באוקטובר 1994, בשל סיבות ביטחוניות ובגלל היותם מעורבים ברצח ישראלים.

   

  בינתיים פנתה ירדן באופן רשמי לשגרירות ישראל בעמאן וביקשה את חוות דעתה על מינויו של ד"ר מערוף אל-בח'ית, שגריר ירדן באנקרה, לתפקיד השגריר בתל אביב. זאת, כהכנה לקראת מינויו הרשמי ושליחתו לישראל.

   

  סמיר קונטאר לאבו מאזן: כולם הקריבו  

   

  בתוך כך, מורגשת תכונה של ממש בזירה הפלסטינית לקראת השחרור הצפוי של האסירים. העיתון "אל-קודס אל-ערבי" היוצא לאור בלונדון, דיווח כי רוצחם של בני משפחת הרן, האסיר הלבנוני סמיר קונטאר, שלח בימים האחרונים מכתב ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

   

  לפי הדיווח, ביקש קונטאר במכתבו מאבו מאזן כי בסוגיית שחרור האסירים לא יילקח בחשבון מוצאם הלאומי, תקופת הזמן שנקצבה להם או מוצאם הגיאוגרפי של האסירים. זאת, משום שלדבריו, "כולם נלחמו והקריבו למען פלסטין והסוגיה הצודקת שלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  עבדאללה. תנאי חדש
  צילום: רויטרס
  צילום: אורי פורת
  שלום. "קיבל איגרת"
  צילום: אורי פורת
  מומלצים