שתף קטע נבחר

הוארך מעצרו של הנער החשוד שתקף את נתניהו

המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך בחמישה ימים את מעצרו של הנער, שנעצר בחשוד שקילל את השר נתניהו וניקב את צמיגי מכוניתו. השופטת האריכה את המעצר ביממה בלבד. בא כוחו: זה מעצר פוליטי

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב (שבת) ביממה את מעצרו של הנער בן ה-17 מנתניה, החשוד שקילל את שר האוצר, בנימין נתניהו, והשחית את מכוניתו ביום חמישי בכפר חב"ד. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, אך שופטת בית משפט השלום, מיכל נדב, החליטה שלא להיענות לבקשתה.

 

ביום חמישי הותקף נתניהו כשהגיע לחתונה של חבר פרטי מתקופת הצבא בכפר חב"ד. מחקירה שערכה המשטרה, עלה החשד שהנער בן ה-17 הוא שקילל את נתניהו, וניקב את צמיגי מכוניתו. בסוף השבוע השיגה המשטרה את קלטת האירוע, ומאוחר יותר איתרה את הנער, המתגורר בנתניה.

 

במהלך השבת שהה הנער במעצר ועם צאת השבת ביקשה המשטרה להאריך שוב את מעצרו. בחקירתו הכחיש הנער שתקף את נתניהו והתעקש שלא הוא שהשחית את מכוניתו של השר.

 

בא כוחו, עורך הדין עדי קידר, אמר: "זה מעצר פוליטי של נער בן 17. אם יש ראיות ואם יש קלטת, אז החקירה הסתיימה. פתאום בהארכת המעצר, טענה המשטרה שהוא תקף גם את המאבטח. הם ידעו שלא יקבלו יום אחד על צעקות וקללות, אז הוסיפו שהוא תקף. כנראה שבמשטרה לא שמעו על המונח חופש הביטוי".

 

אלעזר פרץ (22) מ"מטה משיח" בנתניה, אמר ל-ynet בעקבות החלטת בית המשפט: "הבחור מוכר כאדם שיזם פעולות של קירוב לבבות, וארגן ערב שבו השתתפו גם נציגי שינוי. להביע מחאה לגיטימית זה תמיד מותר. אני דיברתי איתו לאחר המקרה, והוא אמר לי שהיה בתוך האירוע ולא חתך את צמיגי מכוניתו של נתניהו. צריך להביע מחאה לגיטימית. אנחנו מחזקים אותו ומקווים שישתחרר בקרוב ונחגוג איתו ביחד".

 

לדבריו, "מעצר זה לא ירתיע את חסידי חב"ד מהבעת מחאה כנגד גירוש יהודים מבתיהם, וסיכון העם היהודי היושב בציון. אנו אמונים על דבריו של הרבי מליובאוויטש, שאוסר לדבר על מסירת שטחים - דבר שמביא לסיכון מליוני יהודים בארץ-הקודש. אנו מגנים כל פעולה הנעשית באלימות. לא זו היא דרכנו. חסידי חב"ד ידועים באהבת העם והארץ".

 

דובר חב"ד, מנחם ברוד, אמר בתגובה: "הנער העצור אינו פעיל חב"ד אלא פרחח שהוציא את עצמו מכל מסגרת לימודית וחינוכית. פעילותו במסגרת מה שהוא מכנה 'מטה משיח' בנתניה היא פעילות שאין לה שום קשר לחב"ד והיא פוגעת במוסדות חב"ד הרשמיים בנתניה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: י. בלינקו
מכונית השר, לאחר שנוקבו צמיגיה
צילום: י. בלינקו
צילום: עמית שאבי
נתניהו הותקף
צילום: עמית שאבי
מומלצים