שתף קטע נבחר

פואד: "אני אומר לכם, הם ינסו להרוג את שרון"

השר בן אליעזר העלה בישיבת הממשלה את נושא האלימות נגד אישי ציבור, חשף מכתבי איום שקיבל ואמר: הזהרתי לפני רצח רבין, אבל הוא סתם לי את הפה. אני מזהיר עכשיו. שרון: אני מזועזע מהפראות. צריך לבצע צעדים ממשיים. השר רמון תקף את היעדרו של היועמ"ש מהדיון

"אני מזועזע מהפראות. צריך לבצע צעדים ממשיים", כך הגיב לפני הצהריים (יום א') ראש הממשלה, אריאל שרון, למכתבי האיום שנשלחו לשניים משרי הממשלה.

 

השרים דנו בישיבת הממשלה באלימות נגד אישי ציבור על רקע התקיפות שספגו לאחרונה השרים נתניהו ולבנת, ומכתבי האיום ששוגרו לשר שטרית. שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, הוא שהעלה את הנושא לדיון. בן אליעזר הציג אף הוא מכתבי איום שקיבל והזהיר מפני הרצח הפוליטי הבא.

 

"חודש לפני רצח רבין הבהרתי, בדיוק כמו עכשיו, שחשוב שנעשה דיון מסודר בעניין הזה. אנחנו עושים דיון בכל דבר, צריך גם בזה", אמר בן אליעזר.

 

לדבריו, "המכתבים, גם אם הם פיקטיביים, אסור לזלזל בהם. רבין סתם לי את הפה. אני אומר לכם, הם ינסו להרוג את ראש הממשלה. זה מתחיל בכך שמכים חיילים. יש איומים על החיים של כולנו, ואנחנו מדינת חוק. צריך לבדוק את זה".

 

ראש הממשלה אמר בתגובה: "התביישתי לקרוא את המכתבים האלה. זה מצב חמור ביותר. את המכתבים אליי מישהו עוצר. זה נורא וחמור, ולא ייתכן שיישלחו כאלה מכתבים ולא ייעשה דבר. היועץ המשפטי יבוא ויסביר מה עושים". שרון הוסיף כי "כל אמירה המרמזת שלא צריך התנתקות רק מגבירה את ההסתה. כל מה שהממשלה והכנסת החליטו – יבוצע".

 

שרון הורה למערכת המשפטית ולגורמים בשב"כ למצוא פתרונות מעשיים לבעיית האילמות וההסתה נגד אישי ציבור. בתוך שבועיים, תתכנס הממשלה שוב ותדון בנושא.

  

השר רמון מתח ביקורת חריפה על היעדרו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדיון. רמון אמר כי הכשל של הפרקליטות בטיפול בעניין ההסתה מזכיר את תקופת רבין. במקביל, השר מאיר שטרית סיפר כי בעצמו קיבל עשרות מכתבים שעליהם לא סיפר עד כה כדי שלא להפחיד את משפחתו.

 

"יש לבדוק את האלימות בבתי הספר", אמר השר לאיכות הסביבה, שלום שמחון, ואילו השרה דליה איציק התייחסה לתקיפת השר נתניהו בחתונה בכפר חב"ד: "נתניהו יקיר חב"ד, ואותי היו מפצחים אם אני הייתי שם".

 

גם יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, הגיב היום לדברי ההסתה ולאיומים על חייהם של נבחרי הציבור ואמר כי אלו "מהווים פגיעה חמורה באושיות הדמוקרטיה" ח"כ ריבלין נענה לפנייתה של ח"כ זהבה גלאון (יחד) ויקיים דיון דחוף בנושא במליאת הכנסת. "בל נחצה את הקו האדום שמפריד בין ביקורת, ולו גם חריפה ביותר, לבין איום על חייו של נבחר ציבור", הוסיף.

 

איומים על ילדיו של שטרית

 

"ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר כי השר שטרית קיבל מכתבי איום. אחד המכתבים נרשם בכתב-יד. "אתה עוד תראה את ההלוויות של הילדים שלך", איים הכותב האלמוני על השר שטרית. כזכור, שטרית ורעייתו איבדו לפני 12 שנה את בתם האהובה מירי ז"ל, שנפטרה ממחלת הסרטן והיא בת 14 במותה.

 

במכתב נוסף שהגיע לשטרית הופיע איום מפורש אף יותר: "אני מציע לך שתודיע לשב"כ שיש גורמים קיצוניים שרוצים לרצוח אותך". במכתב שלישי איים הכותב לרצוח את אשתו של השר שטרית תוך אזכור שמה ופרטים אודותיה.

 

שטרית אינו השר הראשון הנופל קורבן לאיומים בתקופה האחרונה. ביום הפסגה בשארם א-שייח נכתבו ברחובות תל אביב כתובות גרפיטי ובהן איומים על ראש הממשלה שרון. המשטרה חוקרת את התקרית. בימין הקיצוני אף הפיצו לאחרונה את תמונתו של שרון בדמותו של סטלין ואת זו של מני מזוז עם כאפיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
עוד ירצחו ראש ממשלה. פואד
צילום: אפי שריר
צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ
השרים. היום
צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ
צילום: י. בלינקו
צמיגיו המנוקבים של נתניהו
צילום: י. בלינקו
צילום: סבסטיאן שיינר
קיבל איומים. שטרית
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים