שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "בלי משאל - מאות אלפים יתנגדו לפינוי"

  כך אומר חבר הכנסת לשעבר חנן פורת, מיוזמי עצומה בגוש קטיף הנוקטת בשיטת "המקל והגזר" - ראשי המתנחלים מתחייבים בעצומה כי אם יתקיים משאל עם, יקבלו את הפינוי בכאב ובמחאה, אך בלא התנגדות בכוח.

  בעוד שבוועדת החוקה של הכנסת ידונו אחר הצהריים (יום א') בחוק פינוי-פיצוי, מארגנים אנשי גוש קטיף עצומה במסגרתה הם מתחייבים לקבל את הפינוי - אם יאושר במשאל עם.

   

  "אנו מאמינים כי בעזרת ה', יאמר רוב העם – 'לא!' לתוכנית ההתנתקות. אך אם נפסיד חלילה במערכה על לב העם, ורוב העם יאשר את התוכנית, או אז לא נתנתק אנחנו מן העם, כי עמנו הוא ונפשנו קשורה בנפשו, ולפיכך נקבל בלב קרוע את ההחלטה האומללה הזאת", כותבים המתנחלים בעצומה.

   

  בין היתר חתומים על העצומה חבר הכנסת צבי הנדל, רבה של גוש קטיף יגאל קמינצקי, ראש מועצת חוף עזה אבנר שמעוני ומנהיגים נוספים בגוש.

   

  "כמובן שאיש אינו יכול לשלול מעימנו, גם לאחר ההחלטה לגרש אותנו, את זכות המחאה, הצעקה והתפילה, מתוך צפייה לרחמי שמיים, אך לא ניאבק בכוח נגד ביצוע התוכנית", הם כותבים. "ממילא די יהיה בכוחות מצומצמים של משטרה לאבטחת הסדר, ללא צורך בהפעלת צה"ל... וכל הוויכוח המר על סירוב פקודה יהפוך להיות מיותר ובלתי רלוונטי".

   

  ח"כ לשעבר, חנן פורת, מיוזמי העצומה אמר ל-ynet כי העצומה זכתה לגיבוי מועצת יש"ע וחתמו עליה כבר רבים מאישי הציבור בגוש קטיף.

   

  לדבריו, "הציבור בגוש קטיף חש עצמו פגוע ונבגד מראש הממשלה, שהיה שותף להקמת היישובים באזור ואף הכריז כי דין נצרים כדין תל אביב ולתושבי האזור לא ניתנת האפשרות להתמודד על ליבו של העם. לכן הם אומרים כי אם לא יהיה משאל עם, מאות אלפי אנשים יבואו ויתנגדו במלוא כוחם לפינוי. הדרך היחידה לצמצם את הקרע היא להביא את הדברים למשאל עם".

   

  "כולנו נהיה בגוש קטיף כדי למנוע בגופנו את הפשע הנורא הזה, הקורע לגזרים את העם ואת הארץ", כותבים המתנחלים בעצומה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי סנדר
  יוזמי העצומה. נעלה על גוש קטיף
  צילום: מוטי סנדר
  צילום: צביקה טישלר
  הנדל. כבר חתם
  צילום: צביקה טישלר
  צילום: אילן מרסיאנו
  הרב קמינצקי. תומך
  צילום: אילן מרסיאנו
  מומלצים