שתף קטע נבחר

הערב: אלפי מפגיני ימין צפויים להגיע לגוש קטיף

מארגני ההפגנה נגד ההתנתקות צופים כי כ-20 אלף מפגינים יגיעו למה שכינו "הפרומו" לקראת יישום ההתנתקות. בין הנואמים - דוד חטואל, שאיבד את אשתו ההרה וארבע בנותיו בפיגוע ירי בציר כיסופים

אלפי תושבי יהודה שומרון ועזה ואלפים נוספים מתוך הקו הירוק, צפויים להגיע אחר הצהריים (ב') לגוש קטיף להפגנת ההמונים נגד תוכנית ההתנתקות. המארגנים אמרו כי כ-20 אלף בני אדם צפויים להגיע להפגנה, אותה היה מי שהגדיר כ"פרומו" להמונים שיגיעו כשתיושם תוכנית ההתנתקות.

 

בין הנואמים בפני המפגינים יהיה דוד חטואל, שאיבד את אשתו ההרה וארבע בנותיו בפיגוע ירי בציר כיסופים במאי 2004, ביום בו נערך המשאל בליכוד על תוכנית ההתנתקות. נואם צפוי יהיה יו"ר ועד רבני יש"ע והרב של קרית ארבע, הרב דב ליאור.

 

  

בהפגנה ישתתפו גם נציגי מועצת יש"ע ורבנים. יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, יודיע בהפגנה על מספר החומים על ההצהרה האזרחית, של תושבים בני למעלה מ-18, שהצהירו כי "אם החלטת הגירוש תבוא לכלל ביצוע, אתייצב בגוש קטיף ובצפון השומרון ואעשה כמיטב יכולתי על מנת למנוע ולשבש אותה, תוך הימנעות מכל גילוי של אלימות".

 

ההפגנה תתקיים באגם בגוש קטיף וכ-200 אוטובוסים מכל רחבי הארץ ומיש"ע צפויים להוביל למקום את המפגינים. מלבד נאומים יערכו ילדי גוש קטיף מיצג ויעלו לבמה כשבידיהם לפידים. לאחר מכן תהיה הצהרה של בני הנוער, הצהרה של שבועה לאדמת גוש קטיף, שבין היתר ובין היתר יאמר: "האדמה ספוגה בדם יקירנו".

 

כפי שפורסם ב-ynet, מועצת יש"ע השיקה צמיד חדש למאבק , בצבע כתום, ועליו חרוט "תנו לעם להחליט" והצמיד צפוי להימכר במהלך ההפגנה.

 

במקביל להפגנה בגוש קטיף צפויה להיערך בשעה 18:00 הפגנת הזדהות בצומת גולני ובשעה 19:00 בערב ייערך כנס בנהלל של אנשי הקיבוצים והמושבים בגליל, המתנגדים לתוכנית ההתנתקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זיו וולק
דוד חטואל, מקבל את התואר האקדמי של אשתו שנרצחה
צילום: זיו וולק
צילום: צפריר אביוב
מפגינים בגוש קטיף
צילום: צפריר אביוב
מומלצים