שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מתנה מבוש: 50 מיליון דולר לבניית מעברי גבול מודרניים

  בבקשת התקציב המיוחד, שהגיש הממשל לקונגרס, נכללים 200 מיליון דולר לטובת שיקום הרשות - 50 מיליון מתוכם יועברו ישירות לישראל. המטרה: מסופים עם ציוד טכנולוגי חדשני, שיאפשר מעבר סחורות מהיר ללא צורך בפריקת המשאיות

  ישראל עומדת לקבל 50 מיליון דולר מתוך תקציב מיוחד של 200 מיליון, אותו הגיש ממשל בוש לאישור הקונגרס.

   

  אתמול (יום ב') הגיש הממשל בקשה של 80 מיליארד דולר תוספת לתקציב. מרבית הכסף מיועד למלחמה בעיראק ובאפגניסטן. 200 מיליון דולר הוקצו לשיפור

  הכלכלה הפלסטינית ובניית מוסדות דמוקרטיים.

   

  ישראל התבשרה הלילה כי 50 מיליון דולר מתוך הסיוע לפלסטינים יועבר ישירות לידי ישראל, להקמת חמישה מעברי גבול מודרניים עם משקפי מכולות וציוד טכנולוגי, שיאפשר מעבר מהיר וחלק של סחורות פלסטיניות לישראל ולשווקי העולם - זאת ללא צורך בפירוק תכולת משאיות במעברי הגבול, כפי שקורה כיום. הקמת מעברי הגבול המודרניים תוכננה להימשך שלוש שנים, אבל בעקבות ההקצאה המיוחדת לישראל יואץ התהליך.

   

  50 מיליון הדולר הושגו הודות למאמץ מיוחד של שגרירות ישראל בוושינגטון. השגריר דני איילון והציר הכלכלי, בועז רדאי, הציגו את התוכנית לבניית המעברים, את העלויות הכספיות ואת המחסור התקציבי בישראל בסדרת פגישות שקיימו עם בכירים בבית הלבן ובמחלקת המדינה.

   

  "סיימנו בהצלחה מאמצים גדולים של צוות השגרירות ויש לנו סיפוק רב מההצלחה", אמר ל-ynet השגריר איילון. הקונגרס יפתח כבר השבוע בהליכי אישור התקציב, שיימשכו מספר שבועות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  סיוע מיוחד. בוש
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  "סיפוק רב". איילון
  צילום: איי פי
  מומלצים