שתף קטע נבחר

אולמרט: דיברתי על התנתקות כבר לפני 4 שנים

ממלא מקום רה"מ, מראשוני התומכים בהתנתקות, חשף שכבר לפני 4 שנים דיבר עליה עם פנחס ולרשטיין. אז למה חיכה כל כך הרבה זמן? לממשלת ליכוד

תוכנית ההתנתקות נכנסה ליישורת האחרונה, עם דיון במליאת הכנסת על חוק פינוי-פיצוי. כעת מתברר, שיש מי שחושב עליה כבר ארבע שנים.   

 

ממלא מקום ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט, חשף היום (ג') במסיבת עיתונאים במשרד התמ"ת בתל-אביב, כי כבר מזמן העלה את רעיון ההתנתקות בפני ראשי המתנחלים.

 

"פנחס ולרשטיין אינו יכול להכחיש שהוא עצמו שמע ממני את רעיון ההתנתקות לפני יותר מארבע שנים", אמר אולמרט. כשנשאל מדוע המתין כשלוש שנים לפני שפעל ליישום התוכנית, ענה: "בזמנו, לא היתה ממשלה של הליכוד ולא דחפתי את הרעיון כל עוד לא קמה ממשלה שהאמנתי שתוכל להוציאו לפועל".

 

אולמרט גם התייחס להתבטאותו הטרייה של ולרשטיין, ראש מועצת בנימין, שבפגישה עם שר השיכון יצחק הרצוג כינה אותו "מנוול" ורמז כי חלק ממכתבי ההסתה שהציג ראש הממשלה הם מזויפים.

 

"אני לא מתכוון להיכנס לתחרות בין השרים בממשלה, את מי מקללים יותר בימים אלה. חבל שההתנהלות הבוטה של מתנגדי ההתנתקות מערערת את הסימפטיה שחלק מהציבור מגלה להם", אמר אולמרט. "אולם, אני לא שיניתי ולא אשנה את תמיכתי בתוכנית ההתנתקות. תהיה התנתקות ולא יהיה משאל עם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ינאי אלפסי
לא בתחרות. אולמרט
צילום: ינאי אלפסי
צילום: עמית שאבי
מכתבים מזויפים? ולרשטיין
צילום: עמית שאבי
מומלצים