שתף קטע נבחר
צילום: צפריר אביוב

"אל תשנאו אותי"

"ביומיים האחרונים, אחרי שהיומן עלה לרשת, הבנתי שהבעיה שלנו היא לא ההתנתקות או משאל העם, אלא שנאת חינם. לאן נעלמה האהבה?" רננה מרלמשטיין מגני טל עונה למאות הגולשים שכתבו לה ומבהירה: "הכרתי חיילים שנהרגו פה והכאב שלי הוא כמו הכאב של התל אביבים, אפילו עמוק יותר. אני לא חושבת שהחיילים נהרגים בגללי". פרק שני ביומן

כשאדם רוצה לצעוק, אך מרוב כאב אינו יכול - זוהי הצעקה הגדולה ביותר. צעקה היוצאת מהלב. כזו היתה הצעקה שלי אתמול בערב, כשברקע נשמע שוב ושוב "חוק פינוי-פיצוי עבר ברוב קולות בכנסת". רציתי כל כך לצעוק את צעקתי, אבל מרוב שהיא גדולה ועמוקה היא יצאה מהנשמה והגיעה רק לקב"ה שבשמיים.

 

אני יודעת שהיו אנשים ששמחו וחגגו אתמול, וזה מה שהכי כאב לי - אחים שלי שמחים בכאבי. דברים כאלה עושים רק לאויבים, ואנחנו אחים, ואסור לנו לשכוח את זה לעולם. מותר להחזיק בדעות שונות אבל אסור לשנוא.

 

ביומיים האחרונים, אחרי שהיומן עלה לרשת, הבנתי שהבעיה שלנו בימים אלה היא לא תוכנית ההתנתקות או משאל העם, אלא שנאת חינם. לאן נעלמה האהבה? מאיפה באה כל השנאה והמרירות הזאת?!?

 

כשחזרתי ביום שלישי מבית הספר, אבא שלי סיפר לי ששמאלנית התקשרה אלינו הביתה וצעקה עליו: "הלוואי וימשיכו לשגר עליכם טילים, אתם לא חלק מהארץ שלנו, הלוואי ותמותו!". הלב שלי נצבט.

 

עם כל כך הרבה שנאה בתוכנו, אין פלא שיש בעיות. האויבים שלנו רואים את המצב ומנצלים אותו. הם רואים שאנחנו חלשים ופוגעים בנו יותר. אפשר להגיב ולכתוב מה שרוצים - אנחנו ארץ חופשית, עם חופש דיבור, אבל למה לשנוא? גם אני בן אדם, ולא עשיתי לכם שום דבר רע! למה אתם שונאים אותי? לפני שאתם שונאים אותי ואת המקום שבו אני חיה, בואו לפה ותראו את מי ואת מה אתם שונאים, ואז תחליטו. אל תגבשו דעה על סמך מה שמראים ומשמיעים בתקשורת.

 

אני אומנם בת 17 וחצי אבל הספקתי לעבור הרבה בכל השנים האלה. הכרתי חיילים ששירתו פה ונהרגו והכאב שלי הוא כמו הכאב של בן אדם שגר בת"א, אפילו עמוק יותר, ואני לא חושבת שחיילים נהרגים בגללי. אני הרגתי אותם? אני זאת שהפעילה את המטען? שלחצה על ההדק? לא! זה האויב שלנו והתפקיד של צה"ל הוא להגן על היהודים בארץ ישראל. וכן, גוש קטיף הוא חלק מארץ ישראל, מכל בחינה חוקית! אל תעשו אותי יהודיה סוג ב'! אני לא שונה מאף אחד בארץ הזאת!

 

גוש קטיף הוא הבית שלי, אבל מעבר לזה הוא חלק מהארץ שלי ואני דואגת לעתיד של הארץ. אני בטוחה שאם השטח הזה יעבור לערבים המצב בארץ יהיה גרוע יותר, כי הם יפתחו כאן מעצמה של טרור. אני שומעת המון אנשים אומרים שרק זה יעשה שלום ויציל את המצב, אבל אני יודעת שהם אומרים את זה מתוך ייאוש. אני לא התייאשתי ואני ממשיכה להאמין ולהיאבק על המקום הזה, ושום חוק ושם פיצוי ושום פינוי לא יעצרו אותי.

 

אני ממשיכה להיות חזקה ולהאמין בכל מה שאני מאמינה בו, כי האמת ת-מ-י-ד מנצחת! ויש לי אמת ואני הולכת איתה עד הסוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
"פינוי-פיצוי" בכנסת. רציתי לצעוק
צילום: איי אף פי
צילום: מוטי סנדר
"החיילים נהרגים בגללי?"
צילום: מוטי סנדר
מומלצים