שתף קטע נבחר

עלו ברשת: מדריך הקוקטיילים

מוזיאון ההונאות, ניסים בחדשות, קהילת הרולר בליידס, פורצים מחסומים, הבית של משחקי הלוח, הרשימה השחורה של הזבלנים ועוד אתרים

פייבוריט: מדריך הקוקטיילים השלם

 

והנה משהו שישמח מאוד את חובבי הטיפה המרה. ברק לינג פתח את עולם האלכוהול, מדריך פרטי קטן שכאשר יתפתח עוד יהיה מאגר מידע נאה לחובבי האלכוהול. לפי שעה הוא מפריך מיתוסים, מסביר את תהליכי הייצור של אלכוהול, מציג את שרי המשקים של העולם המודרני (הברמנים, אם לא הבנתם) ומידע רב על וויסקי לסוגיו. לצד אלה, מציג לינג קישורים לסדרת אתרים זרים, המתמחים בקוקטיילים אלכוהוליים:

 

  • בסטנדרט לונדוני - אלפי מתכונים למאות סוגים של קוקטיילים באחד המאגרים המרשימים והאסתטיים בתחום. קוקטיילים רבים זוכים כאן לעשרות גירסאות.

 

  • אלף-בית של קוקטיילים - מאגר ענק ואלפביתי של קוקטיילים ומתכונים להכנתם.

 

  • בית הספר לברמנים - ואלה הם 300 הקוקטיילים שבוגרי בתי הספר האמריקניים לברמנים מחויבים לדעת ולהכיר. ויש גם מתכונים להכנתם. 

 

הרשימה השחורה

 

זו ההתחלה של הסוף, כך מצהירים מפעילי הרשימה השחורה, אתר חדש שקורא לגולשים הסובלים מתופעות חוזרות של הצפת תיבת הדואר האלקטרונית שלהם בדואר זבל להתארגן ולהילחם יחד בזבלנים הבלתי רצויים. מקימי האתר מאפשרים לכל 'מוטרד' לשגר את פרטי הזבלן ממנו נפגע, ומפרסמים אותם במלואם במסגרת הרשימה השחורה.

 

גולשים אחרים, שימצאו ברשימה זבלנים שהטרידו גם אותם, מוזמנים להירשם והמנגנון האוטומטי באתר ישגר בשמם דרישות אוטומטיות להסרה מרשימת התפוצה ישירות לכתובתו של הזבלן המדובר. העניין הוא שלא מדובר בבקשה אחת פשוטה ותרבותית אלא בבקשה אחת בשמו של כל מי שנכנס לאתר הרשימה השחורה. כלומר, אם נכנסו לאתר 1,000 איש ביום אחד, יישלחו 1,000 הודעות בשמם לכל מפיצי דואר הזבל שמופיעים ברשימה.

 

המצב הזה יימשך כל עוד מפיצי דואר הזבל לא יסירו מרשימות התפוצה שלהם את הגולשים שחשים מוטרדים מפעילותם. יהיה מעניין לעקוב אחר האתר הזה, ולבדוק אם ועד כמה הצליח במיגור דואר הזבל בארץ.

 

מילון: תוך כדי תנועה

 

הוסיפו את הכתובת הזו לרשימת המועדפים שלכם: מילון אנגלי-אנגלי מתוחכם, שמציג אוטומטית פירושים וחלופות למילים המבוקשות, תוך כדי ההקלדה. הוא גם מקצר את זמן החיפוש, גם יעיל יותר, וגם ידידותי יותר למי שמתקשה לאיית נכון באנגלית. (שלח: דן דקל).

 

צילום: פרצופים ושאר ירקות

 

מדי יום, ובמשך 10 חודשים, שיגרה הצלמת סוזאן הס בדואר אלקטרוני לידידיה תמונה דיגיטלית חביבה, שאותה יצרה מצילום זירוקס גזור של חלקים מפניה ופני בעלה סטיבן, שאותם הלבישה על חפצים ביתיים טריוויאליים, בעיקר ירקות ופירות.

לא היתה לה שום כוונה לעושת עניין גדול מהתמונות החביבות מאוד האלה, אבל חבר טוב שלה, צלם אמריקני בכיר בשם נורמן סאנדרס, מצא בתמונות האלה עניין רב, וכהפתעה לסוזאן יצר מהן גלריה ענקית באתר שלו. התוצאה מדליקה ביותר. (שלח: גדעון נח).

 

רולרים: מה מתגלגל

 

אמיר ולדמן מפעיל אתר קהילתי חדש ומקיף לשימושם של הרולרים הישראלים, ציבור המחליקים הגדל והולך בארץ.

האתר כולל מאמרים רבים על רולר בליידס, חדשות מהתחום וגלריה ובה מאות תמונות מתוך אירועים רשמיים ושגרתיים. 

מטרתו העיקרית של האתר היא לאפשר לחובבים להתארגן בקבוצות על פי מקום מגוריהם, לקיים אירועים המוניים (דוגמת אירוע ההקפה של הכינרת, לפני כמה חודשים), ולהצטרף ללחץ שמפעילים מחליקים מכל העולם על הוועד האולימפי לשם הגדרת הרולר בליידס כענף ספורט אולימפי. תכנים נוספים באתר: ספריית וידאו עם קישורים למאות סרטים, מאגר של דגמי רולרס, פורומים ומדריכים רבים על ציוד, תחזוקה, משחקי קבוצות, פעלולים וגם אגף אקסטרים.

 

סקי: המכורים ללבן

 

שדרוג נאה ל-X-Snow, אתר קהילתי לחובבי הסקי וסנובורד שמפעילים ארבעה צעירים מכורים ללבן מצפון הארץ. באתר רשומים כ-1,000 חברים שנהנים מגישה חופשית לכתבות ולמאמרים מקצועיים, סקירות של אתרי סקי מכל העולם, פורומים וגם דילים, הטבות והנחות כספיות על ציוד ופעילויות.

 

דו קיום: לפרוץ את המחסום

 

מחסום הוא אתר חדשות חדש בעברית, המופעל בידי יהודים וערבים ישראלים, במגמה להשיג בדיוק את ההפך משמו לפרוץ מחסומים של שפה, תרבות וזווית ראייה, ולהציג מידע אקטואלי אלטרנטיבי, שבדרך כלל לא מגיע לידיעתו של הרוב היהודי בישראל. האתר מופעל בידי עמותת אמווג' לתקשורת אלטרנטיבית, ולצד הדיווחים החדשותיים הוא סוקר את העיתונות הערבית, ומפרסם מאמרים ופרשנויות שמציגים אלטרנטיבה לעמדה הביטחוניסטית האופיינית לפרשנים הישראלים. האתר גם עוקב אחר פעילותם של אנשי ציבור וממסד, ומפרסם את מדד הגזענות בישראל - רשימת האירועים והציטוטים שיש בהם פגיעה ואפליה כלפי אזרחי ישראל הערבים.

 

מועדון: שחקנים על הלוח

 

אתר קהילתי קטן מציע לחובבי משחקי הלוח בישראל כתובת אחת למציאת חובבים אחרים, ולהשתתפות בטורנירים שהם גם מפגשים חברתיים. האתר פונה לחובבי דמקה, מונופול ושחמט, כמו גם משחקי שחזור קרבות ממלחמת העולם השניה, משחקי חשיבה, אסטרטגיה ועוד. האתר מפרט כמה מהמשחקים הפחות מוכרים, מביא מידע על ההתאגדות הישראלית למשחקי לוח, וגם תמונות והסברים על הפעילויות בשני המועדונים העיקריים העומדים לרשותם של החובבים.

 

הומור: החברים של ניסים

 

אתר ההומור של צחי בוכמן הוא למעשה עניין רציני, שכן כל התכנים שבו - סרטוני פלאש, המון קטעי וידאו, תמונות, מניפולציות של צילומים ועיצובים ייחודיים - כולם מקוריים, והופקו עצמאית בידי מפעילי האתר למטרה אחת בלבד: לשעשע את גולשיו. כוכב האתר הוא ניסים, מעין גלגול מופרע ושמח מדי של דוקטור HalfBaked המיתולוגי, שמארח באתר שלו את חברים חבובות מקוריות וכחולות שיער, שלכל אחת מהן מאפיינים מגוחכים משלה. 

למשל, היצור דמוי קרמיט שמביא חדשות מהשטח למהדורת חדשות ניסים, או יוסי-דוסי, ילד-טוב-כמעט-בר-מצווה, שמאחורי פני המלאך שלו מתגלה שובב לא קטן. האתר מעוצב מצוין, מושקע מאוד, והעבודה הרבה ניכרת בכל פרט מתכניו. עם זאת, שלא תגידו שלא אמרנו, רמת ההומור אינה דומה לאיכות האתר עצמו, וחגה בין גיחי-גיחי לדאחקות על גבול הגסויות. יש הברקות, אבל לעומת האתר עצמו, ההומור שווה שיפוץ.

 

הצחוקיה - מקבץ שבועי של בדיחות רשת, סרטונים ומשחקים ששלחו קוראי המדור:

 

מוזיאון ההונאות - בזיכרון הקולקטיבי שלנו נצרבו תמונות מסתוריות, שהסעירו את העולם כולו, אך נדמה שמעולם לא קיבלו הסבר שמניח את הדעת. בגלריה המיוחדת שמפעיל מוזיאון ההונאות המקוון אפשר לעיין בכמה עשרות תמונות כאלה, שלמרות מוזרותן נחשבו אותנטיות ואמינות במשך שנים רבות עד שהתברר כי נוצרו והופצו כמניפולציה ענקית. לצד התמונות המפוברקות אפשר לעיין בתמונות המקוריות שבהן השתמשו הרמאים, ולקרוא על נסיבות הפצתן. ביניהן: התמונה המפורסמת של המפלצת מלוך-נס, הילדה הצופה במחול הפיות, ואפילו אדולף היטלר כתינוק. (שלח: עמית פל).

 

מחשבה תחילה - באתר של "ריפלי האמינו או לא", מוזיאון למוזרויות אנושיות ששימש השראה גם לתוכנית טלוויזיה פופולרית, אפשר למצוא את משחק המחשבה הקטן הזה: דלגו על כל הכדורים הקטנים כמו בדמקה, על מנת להישאר עם כדור אחד בסופו של התהליך. בהצלחה. (שלח: אסף שוסטר).

 

איך עושה אופנוע - סרטון וידאו קצר וחביב: חקיין מוכשר מוכיח מדוע אופנועים נשמעים בדיוק כמו שם המותג שלהם. (שלח: אור לי-טל).

 

קוף אחרי טיגריס - ועוד סרטון וידאו מתוך תוכנית טבע: קופיף שובב ונועז ביותר מתגרה בגורלו ומטריד בלי בושה שני טיגריסים צעירים. (שלחה: ריטה גפן).

 

איינשטיין - ואם כבר בעלי חיים מופלאים, הנה קטע קצר מתוך תוכנית הטלוויזיה האמריקנית כוכב החיות, המציג את איינשטיין, תוכי ממש גאון, שיודע לנהל דיאלוג. (שלחו: עמית שרייבר ואסף שוסטר).

 

גשר אחד נמוך מדי - הביטוי 'נחצה את הגשר כשנגיע אליו' מקבל משמעות חדשה לגמרי כשצופים ברצף התמונות המדהים הזה, שנראה אותנטי לגמרי: ספינת נהר עם סיפון גבוה מתקרבת לגשר נמוך, וכשכבר ברור לגמרי שאינה יכולה לעבור דרכו וההתנגשות בלתי נמנעת - בוחרים משיטיה לחצות את הגשר בדרך מקורית. לא ברור מי צילם והיכן, אבל זה בדיוק המקרה שבו תמונה טובה מ-1,000 מילים. (שלחה: ריטה גפן).

 

רק תוריד את היד מהפעמון - מכירים את הבדיחה הזו על הבחור והבחורה שניצבים על מפתן הבית אחרי הפגישה הראשונה, ומתווכחים אם היא תיתן לו או לא? הנה גירסת סרטון הפרסומת. חמוד ומצחיק. (שלח: עמית פל).

 

עקב עומס גולשים ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחובבי הטיפה המרה
החדשות של ניסים. יש הברקות
מומלצים