שתף קטע נבחר

שרון מנסה לגייס את לפיד: זימן אותו בחשאי לחווה

פרסום ראשון: ראש הממשלה הזמין את יו"ר האופוזיציה לפגישה בביתו, כדי לדון באפשרות ששינוי תתמוך בתקציב המדינה ואולי אף תשתלב שוב בקואליציה. במפלגה טוענים גם כעת כי כל עוד אין מו"מ, הם יתנגדו. אולם גוברת ההערכה כי בסופו של דבר, ייאלצו להצביע עם הממשלה - כדי לא להיתפס כמי שסיכל את ההתנתקות. ואילו השר שלום הודיע: אצביע בעד ההתנתקות

פחות מחודש וחצי נותר עד ליום האחרון בו ניתן להעביר את תקציב המדינה - ולא, הכנסת מתפזרת. ח"כים מקבוצת "המורדים" בליכוד מתכוונים להצביע נגד, בניסיון אחרון לעצור את עגלת ההתנתקות. ש"ס הבהירה באופן חד-משמעי כי תתנגד. התקווה האחרונה של ראש הממשלה היא שינוי.

 

ל-ynet נודע כי היום (שבת) צפוי יו"ר האופוזיציה ומפלגת שינוי, יוסף (טומי) לפיד, להגיע לחוות שקמים, לפגישה אישית עם ראש הממשלה שרון. מדובר בפגישה חשאית, שמטרתה לדון בנושאים הקואליציוניים ובאפשרות ששינוי תתמוך בתקציב המדינה.

 

תחילה נקבעה הפגישה, שדבר קיומה הוסתר אפילו מהיועצים הקרובים ביותר לשניים, לשעה 16:00. אולם בעקבות הפרסום ב-ynet, פנה ח"כ משה גפני (דגל התורה) למזכיר הממשלה, ישראל מיימון, בבקשה למנוע חילול שבת, ובעקבות כך נדחתה הפגישה לשעות הערב.  

 

בשבוע האחרון גברו בשינוי הקולות המצדדים בכניסה לממשלה. גורם במפלגה אמר ל-ynet כי "אפשר לבלוע את ה-290 מיליון", בהתייחסו לסכום שהועבר ליהדות התורה ערב הקריאה הראשונה על תקציב המדינה, ואשר בעקבותיו שרי שינוי הצביעו נגד - ופוטרו.

 

שר הפנים לשעבר, אברהם פורז, הסביר שראש הממשלה טעה כשחשב שמורדי הליכוד יירגעו לאחר יציאת שינוי מהממשלה, וכעת עליו לצרפה בחזרה. מחר בבוקר ייפגש פורז עם לפיד, כדי לתאם אסטרטגיה לקראת הפגישה עם שרון.    

 

בשינוי ממשיכים לטעון גם עתה, כי אין להם כל כוונה לתמוך בתקציב או אפילו להימנע, כל עוד לא נפתח מו"מ רציני עמם. אלא שבכירים במפלגה, כמו גם בסביבתו של ראש הממשלה, אמרו כי התחושה היא שללפיד וחבריו לא תהיה ברירה - והם ייאלצו להצביע עם שרון, כדי שלא להיתפס בציבור כמי שסיכל את הנסיגה מעזה. 

 

שלום ולבנת בעד, נתניהו צפוי להתנגד

 

מחר, ביום המכונה בלשכת רה"מ "יום ראשון הגדול", אמורה הממשלה לקבל החלטה היסטורית בדבר פינוי היישובים. בניסיון להמתיק את הגלולה, צירף שרון הצבעה נוספת - על תוואי הגדר בגוש עציון ובדרום הר חברון. שר החוץ סילבן שלום הודיע אתמול כי יצביע בעד ההחלטה.


שרת החינוך, לימור לבנת, הבהירה בהודעה שפרסמה כי היא תתמוך בתוכנית ההתנקות בהצבעה בממשלה. בהודעה נמסר כי דרישתה ממזכיר הממשלה להכניס סעיף הקובע כי לפני כל פינוי תתקבל החלטה בממשלה אושרה, ואי לכך - השרה הסירה כל התנגדות.


לעומת זאת, שר האוצר בנימין נתניהו יצביע כנראה נגד ההתנתקות. עוד כמה שרי ליכוד צפויים להצביע נגד. 


פורסם לראשונה 18/02/2005 12:26

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
חוזר לממשלה? לפיד
צילום: עמית שאבי
צילום: רויטרס
יום ראשון הגדול. שרון
צילום: רויטרס
אתר הכנסת
למנוע חילול שבת. גפני
אתר הכנסת
מומלצים