שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ג'ורג' בוש הודה: "ניסיתי מריחואנה"
  מקלטות של שיחות חשאיות שניהל בוש עם ידיד, בטרם נבחר לנשיאות ארצות הברית, עולה שהוא התנסה בעבר בשימוש במריחואנה. עוד הוא פורש בקלטות את משנתו הפוליטית ואת חששו שעמדותיו הנוצריות שמרניות ירגיזו את הבוחרים החילוניים

  נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש הודה באוזני ידיד אישי שבצעירותו התנסה בשימוש במריחואנה, כך עולה מקלטות שאת דבר קיומן חשף היום (ראשון) העיתון "ניו יורק טיימס".

   

  הקלטות הן של שיחות שקיים בוש עם ידידו בשנים 1998-2000, לפני שנבחר לנשיאות ארצות הברית. הידיד, דאג וויד, יועץ לשעבר של בוש האב, הקליט את השיחות בחשאי.

   

  בקלטות פורש מושל טקסס בשעתו באזני היועץ את דעותיו ועמדותיו בנושאים שונים, את משנתו הפוליטית ויעדיו, את האסטרטגיות שלו ואת הערכותיו אודות יריביו הפוליטיים באותה תקופה.

   

  בוש, ששנים אחדות קודם לכן התקרב לנצרות ו"חזר בתשובה", התלבט באותה עת כיצד עדיף לנווט במים הפוליטיים הגועשים בין המצביעים הנוצרים השמרנים ובין המצביעים החילוניים. הוא חשש שעמדותיו השמרניות ירגיזו מצד אחד את המצביעים החילוניים, אבל מנגד כל ניסיונותיו להתקרב אליהם יכעיסו את תומכיו במחנה השמרני.

   

  באחת הקלטות גילה בוש לוויד כיצד התעמת עם מנהיג נוצרי שמרן והסביר לו שאין בכוונתו להטיח ביקורת פומבית בהומוסקסואלים, "בגלל שאני חוטא בעצמי. איך אני יכול להבחין בין חטאים", דברי בוש.

   

  הוא גם מתח ביקורת על סגן הנשיא בשעתו אל גור, שהודה אז בפומבי שעישן מריחואנה בצעירותו. בוש אמר לוויד שהוא לא יודה בדבר שכזה לעולם. "אני לא אענה על שאלות 'המריחואנה' ואתה יודע למה? בגלל שאני לא רוצה שאיזה ילד צעיר יעשה את מה שאני כבר ניסיתי", אמר בוש, על פי הדיווח ב"טיימס".

   

  וויד הסביר לעיתון שהקליט את בוש מפני שסבר באותה עת שהוא "דמות היסטורית". וויד, שמקדם בימים אלה ספרו פרי עטו על ילדותם של נשיאי ארצות הברית, השמיע לאחרונה את הקלטות לכתב העיתון.

   

  הבית הלבן לא הכחיש את אמיתותן של ההקלטות. "המושל ניהל שיחות שגרתיות עם אדם שהאמין שהוא ידידו, אמר דובר הבית הלבן טרנט דאפי בתגובה.

   

  בצעירותו היה בוש איש עסקים כושל, שהיה מכור לאלכוהול ולהימורים, אך מאז "חזרתו בתשובה" אימץ עמדות נוצריות שמרניות. בכל מקרה, בוש לא לבד בעסקי המריחואנה: קודמו בתפקיד, ביל קלינטון, הודה בעבר כי עישן מריחואנה "אבל לא לקחתי לריאות", הדגיש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  גם אני חוטא. בוש (ארכיון)
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  "אני לא הייתי מודה על שאלות מריחואנה". אל גור
  צילום: איי פי
  מומלצים