שתף קטע נבחר

לפיד הבהיר לשרון: לא נוכל לתמוך בתקציב

רה"מ ויו"ר שינוי סעדו בחוות השקמים, אך לפיד נותר בסירובו להצביע בעד התקציב. הוא דרש משרון להקים ממשלת ליכוד-עבודה-שינוי, ש"תוכל להעביר את התקציב ולהבטיח את ההתנתקות ותשחרר אותנו מהסחטנות הדתית"

ההצבעה על תקציב המדינה בכנסת מסתמנת כאבן הנגף המרכזית בפני מימוש תוכנית ההתנתקות, משום שלשרון אין עדיין רוב מובטח לתקציב. ש"ס הודיעה כי לא תצטרף לממשלה בשלב זה, אולם ייתכן כי יושג איתה הסדר והיא תימנע בהצבעה על התקציב.

 

השר לשעבר, אברהם פורז, אמר בשבוע שעבר ל-ynet: "יש על מה לדבר". בשינוי אף אמרו כי הם יהיו מוכנים "לבלוע" את 290 מיליון השקלים שהובטחו ליהדות התורה. ואולם, לאחר פגישת שרון-לפיד אמש (שבת) בחוות השקמים, נאמרו דברים אחרים.

 

שרון "יצא מגדרו" באירוח לפיד, ואף הגיש לו ארוחה הונגרית, ממש כמו בבית, אך לפיד נותר בסירובו להצביע בעד התקציב. יו"ר שינוי תבע משרון להקים ממשלה של ליכוד-עבודה-שינוי. "זו תהיה גם ממשלה שתוכל להעביר את התקציב, גם תבטיח את ההתנתקות, גם תשחרר את השלטון מהסחטנות החרדית המחודשת וגם תבטיח ממשל תקין". שרון השיב כי הוא מבין את הקשיים של שינוי עם התקציב, שומע את מה שיש ללפיד להציע, אך אינו יכול להתחייב לשום דבר. השניים סיכמו להמשיך לדבר.

 

לפיד אמר ל-ynet לאחר הפגישה: "היתה שיחה מאוד ידידותית ומאוד חמה, אבל לא הגענו להסכמות. שרון אמר כמה שהוא זקוק לתמיכה של שינוי, כי לא תהיה ממשלה אם לא יהיה תקציב, ואז לא תהיה ממשלה ולא תהיה התנתקות, ותהיה החמצה של הזדמנות היסטורית. אמרתי לשרון: עם כל הרצון הטוב שלנו, להצביע בעד תקציב שבגללו עזבנו, זה יהיה מוגזם, ממש אבסורד. לא יכול להיות שהמפלגה היחידה שלא תומכת היום בהתנתקות היא הליכוד.

 

"שרון אמר לי שהוא מבין את הקושי שלנו. אמרתי לראש הממשלה: 'היום אתה מספיק חזק כדי להתמודד עם המורדים, לחשוף את הבלוף שלהם, ולהקים ממשלה שיכולה להצביע על התקציב הנכון בלי סחטנות חרדית'. אחרי ההתנתקות צריך לנהל את המדינה בצורה תקינה, ואת זה יכולה לעשות רק ממשלה של עבודה-ליכוד-שינוי. הוא לא התחייב לשום דבר, וסיכמנו להמשיך את השיחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
שרון ולפיד (ארכיון)
צילום: דן בלילטי
מומלצים