שתף קטע נבחר

וייסגלס: המתנחלים יתפנו, כי נתנו הצעה טובה

בהרצאה במכון ון-ליר בירושלים ביקש יועץ ראש הממשלה להבהיר: "בשלב זה לא יהיו התנתקויות נוספות חשאיות". עוד הוסיף: "אני מניח שבפרק זמן סביר נגיע לשיחות על הסדר הקבע עם הפלסטינים ואז כל השאלות הטריטוריאליות יתעוררו". מספר פעילי ימין קיצוני, בראשות בן גביר, ניסו להתעמת עם וייסגלס אחרי ההרצאה, אולם נהדפו על ידי כוח משטרה

יועצו של ראש הממשלה, עו"ד דב וייסגלס, העריך היום (ב') כי תושבי גוש קטיף וצפון השומרון יתפנו לבסוף, היות שלדבריו "המדינה נותנת להם הצעה טובה". וייסגלס, שדיבר בכנס של מכון ון-ליר בירושלים, אמר כי "גם מי שירצה להשאר בהתנחלות לא יוכל לעשות זאת, כי לא יהיו שם תשתיות מתאימות".

 

עו"ד וייסגלס אמר עוד בהרצאתו כי לא יהיו עוד התנתקויות מכיוון שהמשך התהליך צפוי להיות דו-צדדי. "אני רוצה להבהיר: אין לנו בשלב זה התנתקויות נוספות חשאיות. אנחנו רואים בתוכנית הזאת דבר כל כך גדול וכל כך דרמטי, שאין צורך אפילו להרהר מה יהיה לאחר מכן. אין צורך כרגע לעסוק במה שיהיה. הנושא הזה של מה יהיה אחרי ההתנתקות - היה עניין לענות בו כל עוד לא היה משא ומתן עם הצד הפלסטיני".

 

יועץ ראש הממשלה הדגיש כי "היום המצב שונה. אנחנו עדיין לא במצב שהתחלנו לשאת ולתת על פי 'מפת הדרכים'. אנחנו מאמינים שהפלסטינים, בתוך זמן לא רב, ייצרו את התנאים לחידוש המגעים על 'מפת הדרכים'. כשזה יקרה - ישראל תחדש את המשא ומתן המדיני על המפה".

 

וייסגלס הוסיף כי "במוקדם או במאוחר, ואני מניח שלא במונחים של שנים רבות, הנשיא האמריקני היה רוצה לראות את הסדרי הקבע לפני סיום כהונתו - לכן אני מניח בפרק זמן סביר נגיע לשיחות על הסדר הקבע עם הפלסטינים, ואז כל השאלות הטריטוריאליות במילא תתעוררנה".

 

מספר פעילי ימין קיצוני, בראשותו של איתמר בן גביר, המתינו לוייסגלס בשעה שזה נשא את הרצאתו בעניין תוכנית ההתנתקות. הפעילים המתינו לצאתו של וייסגלס מהאולם כדי למחות בפניו על תוכנית הפינוי אולם בשעה שזה נשא דברים כבר הוזעק למקום כוח משטרה שגונן על עו"ד וייסגלס.

 

לאחר מכן, וייסגלס שהאריך בדברים, יצא מאולם ההרצאות ואז הסתער לעברו קומץ הפעילים.

 

"תתבייש לך, מה אתה מגרש אנשים מבתיהם. גירוש יהודים מביתם לא יביא לסגירת כתבי אישום" זעק בן גביר לעבר וייסגלס שמיהר לעזוב את ההמקום. התקרית כולה הסתיימה בתוך דקות.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילם: שאול גולן
וייסגלס. נתנו הצעה טובה
צילם: שאול גולן
צילום: גדי קבלו
תושבי גוש קטיף
צילום: גדי קבלו
מומלצים