שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כעס במשרד החוץ: השר הברזילאי "דילג" על ישראל

  שר החוץ של ברזיל הגיע לביקור במזרח התיכון ונפגש עם בכירים בסוריה וברשות הפלסטינית, אך ישראל לא נכללה ברשימה. במשרד החוץ נדהמו: "השר הגיע למדינות תומכות טרור, ודווקא לישראל לא?"

  עימות דיפלומטי בין ממשלות ישראל וברזיל: שר החוץ הברזילאי, קלסו אמורים, עורך בימים אלו ביקור רשמי בשמונה מדינות במזרח התיכון, כולל ברשות הפלסטינית, אך בחר שלא להגיע לביקור בישראל.

   

  גורמים במשרד החוץ מסרו אמש (ג') כי בכירי המשרד הביעו תמיהה מהחלטתו של אמורים שלא לבקר בישראל, במיוחד לאור מערכת היחסים הטובה השוררת בין המדינות.

   

  שר החוץ הברזילאי ביקר באזור המזרח התיכון מספר פעמים בשנים האחרונות, ובמהלך ביקוריו תמיד נפגש עם גורמים בישראל. הפעם, בחר השר לבקר בתשע מדינות באזור, כולל לוב, סוריה, לבנון והרשות הפלסטינית, אך לא כלל את ישראל ברשימה. יצויין כי בעקבות רציחתו של ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל חרירי, החליט אמורים לבטל את ביקורו בלבנון.

   

  גורמים בכירים במשרד החוץ ציינו כי אין זו הפעם הראשונה שממשלת ברזיל מתעלמת באופן הפגנתי מישראל בכל הנוגע ליחסה למדינות המזרח התיכון. באחרונה פועלת ברזיל לכינוס וועידה בינלאומית המשותפת למדינות אמריקה הלטינית והמזרח התיכון, במהלכה יחתמו המדינות המשתתפות על הסכם לשיתוף פעולה כלכלי. אולם, גם לוועידה זו לא הוזמנה ישראל.

   

  במשרד החוץ החליטו שהם לא מוכנים להבליג על ההתעלמות הנוכחית. "השר ביקר בסוריה ולוב, שתי מדינות תומכות טרור, וסייר ברחבי הרשות הפלסטינית – ודווקא בישראל לא ביקר?", שאל בתמיהה גורם בכיר במשרד החוץ, "העברנו מסר חריף למשרד החוץ הברזילאי. אנו יודעים שהמסר התקבל, אך עדיין לא התקבלה תשובה", הוסיף הגורם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים