שתף קטע נבחר

הסלולריות עמדו במלה שלהן

אולמרט אמר כי הורדת מחיר הקישוריות תגרום לשינוי חסר תקדים בתעריפי חברות הסלולר. הוא צדק: בחודש הבא נשלם יותר - בדיוק כמו שחברות הסלולר הבטיחו

הפעם, ברשותכם, נפתח בבדיחה עצובה: דמי הקישוריות בין חברות הסלולר יורדים ב-1 במרץ. למה בדיחה עצובה, אתם שואלים? כי אנחנו, צרכני הסלולר, נשלם בגלל המהלך להורדת מחיר השיחות בין רשתות הסלולר, אותו יזם משרד התקשורת, יותר כסף לסלקום, פרטנר ופלאפון. חכו קצת יותר מחודש לחשבון מרץ הקרוב, ותראו כיצד הוא יתפח קלות.   

 

עכשיו בואו נחזור רגע ל-18 בנובמבר 2004 - היום בו הכריז שר התקשורת לשעבר, אהוד אולמרט, על הורדת דמי הקישוריות. זה מה שהוא אמר אז: "התוצאה של ההחלטה משרתת את המטרה: הצרכנים ירוויחו ותהיה להם שקיפות מלאה. הם יידעו בדיוק כמה ועל מה הם משלמים. אין לי ספק שתגבר התחרות".

 

מעניין אם אולמרט היה אומר את הדברים האלו גם היום. כי ארבעה חודשים עברו, ולא נראה לי שהרווחנו. מחיר הקישוריות יורד אמנם ב-30% לרמה של כ-37 אגורות לדקת זמן אוויר במקום 53 אגורות, אבל חברות הסלולר לא ישבו בחיבוק ידיים. עובדה: החודש הן בישרו לנו על העלאת מחירים בשיעור של בין 14% ל-20%. מה שכן, הן עשו זאת כמו שאולמרט אמר - בשקיפות מלאה.

 

עכשיו בואו ניגש לעניין "התחרות שתגבר" על פי אולמרט. במקרה או שלא במקרה, שלוש החברות השיקו החודש גם מגוון מסלולים המלווים בהטבות שונות. המשותף לכל המסלולים האלו הוא שהם מותנים בתשלום דמי מנוי חודשיים, ושיש להם תעריף אחיד של שיחות. אני לא הייתי קורא לזה תחרות. זה נראה יותר כמו יישור קו.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו? מצד אחד ירידה במחיר הקישוריות, ומצד שני עליית מחירים, השקת מסלולים בתשלום ותעריף אחיד. ובסיכומו של יום אנחנו לא לא נשלם פחות. נשלם יותר. נכון, אולמרט אמר בזמנו כי "ההחלטה שהתקבלה היא נכונה ואחראית, עם שינוי חסר תקדים בתעריפים".  הוא צדק - יש שינוי (הבעיה היא שהוא לרעת הצרכנים).

 

אבל בואו לא נהיה כל כך שליליים. לפחות נקודה אחת חיובית יצאה מכל העניין: חברות הסלולר הגדילו את האמינות שלהן. כי ביום שבו אולמרט הודיע על ההורדה, הן הודיעו כי מי שייפגע מכך יהיה הצרכן. אז תגידו עליהן מה שאתם רוצים - במלה שלהן הן עמדו.   

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים