שתף קטע נבחר

עלו ברשת: אשת קבע

אינדקס רינגטונים להורדה, תוסף לפאואר פוינט, רדיו יווני, חדרי כושר לילדים, התראת בורסה, עזרים לנבחנים, מצלמות רשת בינלאומיות, ראיון עם אלוהים ועוד אתרים

הפייבוריט: אשת קבע

 

יוזמה פרטית של מיכל, אחות מיילדת ואם לארבעה, ושל ענת, עצמאית ואם לילד, הביאה להשקתו של "אשת" - אתר מגזיני חדש ואסתטי, המיועד לנשות אנשי הקבע בצה"ל.

יוזמות האתר מסבירות, כי הצורך בו נולד בעיקר משום שלאנשי הקבע אין זכות להתאגד או להגן על תנאי העסקתם. באמצעות האתר, שמתעתד לשמש כתובת לכל הנשים (וגם כמה בעלים) של אנשי/נשות הקבע, יוכלו הנשים להגן על זכויותיהם של הבעלים, תוך הדגשת האופי המיוחד של פעילותם על פני פעילותם של עובדי מדינה במגזרים אחרים. 

 

אולם אין זו הסיבה היחידה, שכן האתר הוא קודם כל קהילתי, ונועד לאפשר לנשים לתמוך זו בזו בשגרת המשפחה המאוד לא שגרתית שלהן: גידול הילדים בעצמן, מפגש עם בני הזוג אחת לשבוע-שבועיים, וגם מעברי דירה תכופים מקצה אחד של הארץ לקצה השני. "אם אנו כבר מגדלות את הילדים לבד, ועוברות מדי שנתיים מהנגב לקריית שמונה - למה שלא נכיר זו את זו מראש?", שואלות מיכל וענת.

 

השתיים מקוות להפוך את האתר למוקד של קבוצת תמיכה ענקית, ולסייע לנשים של אנשי הקבע אחרי לידות, במעבר דירות, בייעוץ משפטי ואפילו בייעוץ זוגי. האתר מציג כתבות ומאמרים רבים על יחסים וזוגיות, סגנון, יופי, אוכל ופנאי, מאפשר לנהל בלוגים ולהשתתף בדיונים בקהילות. המדור לשכת הגיוס נועד לאתר שותפות לניהול הפורומים, כתיבת בלוגים, פירסום מאמרי ייעוץ ועוד. את האתר הקימה כתרומה לקהילה חברה בשם Escape Web Development.

 

השקעות: התראת בורסה

 

תוכנה פשוטה וידידותית, שיצר המתכנת הצעיר אמיר קרן מנתניה, מאפשרת למשקיעים הקטנים בניירות ערך להתעדכן בכל מידע פיננסי חדש, שלזמינותו יש חשיבות רבה במשחק הבורסאי. התוכנה מאפשרת למשתמש להגדיר את המידע שהוא מבקש לקבל, את האתרים שמהם הוא מעוניין לקבלו, ומאותו רגע היא מתריעה בקול על כל מידע חדש שפורסם באתרים אלה, ומזניקה חלון עם כותרת הידיעה וקישור לידיעה המלאה. גירסת הרישיון של התוכנה עולה 300 שקל, אבל ניתן להורידה ל-14 ימי ניסיון חינם (שלח: אילן מזרחי).

 

יוונית: יאסו ברדיו

 

את רדיו-יאסו, תחנת רדיו מקוונת לשוחרי המוזיקה היוונית, הקים אלי זילברמן, המתפקד גם כאחד השדרנים המרכזיים בתחנה. לוח השידורים מתבסס בעיקר על רצף של להיטי הזמר היווני, אבל יש גם משבצות שידור המוקדשות לשיעורי יוונית. האיכות גבוהה והמוזיקה מצוינת.

 

סלולר: קניון הרינגטון

 

אסף מירושלים מצא את האתר הזה, שהוא אינדקס אירופי ענק ורב לשוני של הורדות לסלולרי (בתשלום): רינגטונים, טפטים, סרטים, משחקים ועוד.

הפריטים תומכים בכל הרשתות בארץ, ומאפשרים למי שיש ברשותו מכשירים מרשתות שונות להוריד לעצמו צלצול זהה בשניהם. מאחורי המיזם הזה עומדת חברה צרפתית בשם מדיה-פלאזה, שמפיצה את שירותיה בעזרת מפעילי אתרים עצמאיים בכל העולם, שלהם היא מעניקה את רוב הרווחים מכל פריט שהורד דרך האתר.

 

בגרות: עזרים לנבחנים

 

בועז ק' השמיניסט מנהל אתר פרטי קטן אך יעיל בשם המרכז לבחינות הבגרות. באתר יש מאגר נאה למדי של שאלוני בחינות בגרות (לא פתורים) מהשנים האחרונות במקצועות רבים, פתרונות למבחנים, סיכומים לקראת בחינות, ועזרים נוספים לתלמידים. האתר מציע גם פורום למי שמחפש שאלונים ספציפיים, מקשר למידע על מיקוד הבחינות מטעם משרד החינוך, ומדי רבעון מפיץ את הבגרותון - ניוזלטר בענייני בחינות בגרות.  

 

מצלמות: עולם ברשת

 

אינדקס פרטי נחמד עם עשרות קישורים למצלמות רשת מכל העולם, חלקן מעדכנות תמונה מדי כמה דקות, ואחרות מעבירות שידור חי ורציף. אפשר לצפות בפקקי תנועה בטהרן, להתרשם מאוניות הנוסעים הענקיות שעוגנות בטהיטי, לבדוק את מזג האוויר בלונדון, וכמובן, לצפות במתפללים ברחבת הכותל.

 

מצגות: כוח לפאואר פוינט 

 

TrainMate הוא תוסף תוכנה לפאואר פוינט, שמאפשר להפוך את תוכנת המצגות לכלי לייצור מבחנים, שאלונים ולמידה אינטראקטיבית. התוסף משתלב בתפריטי הכלים של פאואר פוינט, ומאפשר לעצב מסכי שאלות ומבחנים אמריקניים, ואף לאסוף את ציוני המשתמשים - שתי תכונות שאין בתוכנה המקורית. באתר אפשר להוריד ללא תשלום גירסת הדגמה, המוגבלת במספר השאלות.

 

כושר: גם ילדים יכולים

 

והאתר הזה מבשר, כך נראה, על בואו של הטרנד הגדול הבא: שילוב של הורות עכשווית עם חינוך לפעילות בריאה ונמרצת. האתר הוקם בידי חברה ישראלית, המייבאת מתקני כושר מיוחדים המיועדים לילדים בלבד, והוא מייצג את השינוי המהותי בגישה הרווחת לפיה חדר כושר זה לא לילדים.

התיקון לחוק הספורט, שמאפשר גם לילדים מתחת לגיל 14 להשתתף בפעילויות בחדרי כושר, תרם להחלטת החברה להתמקד במתקנים לילדים, בהנחה שמכוני כושר גדולים וקאנטרי קלאבים ימהרו להתאים עצמם לביקוש, ויחנכו חדרי אימונים מיוחדים, בהשגחת מאמנים שהוכשרו לעבוד עם ילדים. באתר אפשר לקרוא על חשיבותה של פעילות גופנית מבוקרת אצל ילדים, ולהתרשם מהעיצוב המרהיב של המכשירים.

 

הצחוקיה - מקבץ מתוך עשרות הקישורים שעליהם המלצתם בשבוע החולף: דאחקות, סרטונים, משחקים ובדיחות רשת:

 

להציל את טובי - חשבתם ששמעתם כבר הכל? טעיתם. אמריקן-פסיכו אחד מאיים לשחוט ולאכול בסוף חודש יוני הקרוב את הארנב הלבן שאותו הוא מצא פצוע מתחת לביתו, וגידל אותו מאז במסירות רבה. הסיבה: מגיעים לארנב חיים טובים יותר ממה שהוא יכול להציע, ועל כן, אם הגולשים לא יתרמו להצלת חייו של טובי 50 אלף דולר עד סוף חודש יוני - אחת דינו, לעלות על צלחתו של בעליו. 

 

מפעיל האתר הדמגוגי והמעוות, ובכל זאת רעיון מבריק לעצמו, מציג את טובי החמוד בתמונות ובמצגת נוגה, אבל מפרסם גם מתכונים נבחרים למעדני ארנבים, למי שלא הבין את הרמז. מהגולשים הוא מבקש תרומות צנועות, דולר אחד לתרומה בלבד, ותאמינו או לא, עד סוף השבוע שעבר המופרע הזה הצליח לאסוף כבר יותר מ-14 אלף דולר. מסקנות: מצד אחד אין גבול לרוע ולגסות הלב, ומצד שני, אין גבול גם לתמימות ולטוב הלב (שלחו: גבי מנשה ואסף שוסטר).

 

כלבים מדליקים - ואם כבר עוסקים באופן שבו אנשים בעלי שפיות שנויה במחלוקת עושים שימוש לרעה דווקא בבעלי חיים - הנה דוגמה נוספת, אם כי הפעם מן הצד השני: באתר חיות מחמד כוכבות, שמתמקד בצילומים של בעלי חיים בפוזות של דוגמני אופנה ומספק כרטיסי ברכה דיגיטליים ברוח זו לכל אירוע - מצאו גולשינו את הכלבים היהודים. זוהי סידרה של ברכות אלקטרוניות לחנוכה, שבה מככבים כלבי תצוגה מסורקי פרווה וטהורי גזע. עד כאן שגרתי, רק מה - כל הכלבים בגלויות האלה עוטים כיפות, חלקם גם טליתות, והם גם מדליקים נרות. מקורי ויצירתי, אבל אידיוטי (שלח: עמית פל).

 

ראיון עם אלוהים - אם אלוהים היה מסכים להתראיין ולהישאל כמה שאלות על בני האדם, כיצד היה משיב? מצגת הפלאש היפהפיה הזו מציעה כמה אופציות בעברית לתשובות של אלוהים לשאלות נפוצות שמעסיקות אותנו. הרבה קלישאות, אבל מה לעשות, רובן נכונות. בהחלט מסוג הכתובות שתשמחו להעביר הלאה לכל רשימת התפוצה שלכם, תחת הכותרת "חובה לקרוא" (שלח: עמרי לוי).

 

מספר חזק - מפעיל האתר הקטן הזה מרוצה מעצמו: אם תענו לסדרת השאלות שהוא מציג בפניכם, הוא  יוכל לנחש במדויק את המספר שבחרתם עם כניסתכם לאתר. לא חשוב, אבל נחמד (שלח: אופיר אלבז).

 

נעל בראש - וזה כבר משחקון פלאשי שנראה

מתוק מאוד בהתחלה אבל מהר מאוד מתגלה כבעל פוטנציאל דימום גדול.

ילד וילדה משליכים זה אל זה חפצים, במטרה לפגוע. אתם צריכים לעזור להם לכוון, להחליט בשבילם מה ישליכו ובאיזו עוצמה, ואחרי שיחטפו כהוגן, בטח תרצו גם להזמין להם אמבולנס (שלח: כפיר כהן).

 

עקב עומס גולשים, יתכנו קשיים בגלישה לחלק מהאתרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלבים מדליקים. מקורי אבל אדיוטי
מומלצים