שתף קטע נבחר

שרון קיבל את פשרת הנגבי: המרכז יקרא למשאל

לפי נוסח הפשרה, שהציע הנגבי, יקרא ביום חמישי מרכז הליכוד לחברי הסיעה לפעול לקידום חקיקת משאל עם. בלשכת שרון הסכימו לתמוך כדי למנוע וויכוחים סוערים עד לכינוס. ח"כ איתן, התומך במשאל: עכשיו הכל תלוי בש"ס. בכיר בלשכת שרון: הוא יצביע נגד ההצעה

ראש הממשלה, אריאל שרון, הודיע הערב (יום ג') ליושב ראש מרכז הליכוד השר צחי הנגבי, כי הוא תומך בנוסח הפשרה שניסח הנגבי בעניין ההחלטה שתוגש להצבעת המרכז בנושא משאל העם. על פי הצעת הפשרה, הכוללת שלושה סעיפים, נקראים חברי סיעת הליכוד לפעול לקידום חקיקת חוק משאל עם בכנסת.

 

למרות ההסכמה של שרון להצעת הפשרה, בכיר בלשכת שרון אומר כי ראש הממשלה מתכוון להרים את ידו נגד ההצעה, שכן הוא מתנגד למשאל העם.

 

הצעת ההחלטה תוגש לאישור חברי המרכז ביום חמישי, בישיבת המרכז המיוחדת המתכנסת בגני התערוכה. ההצעה צפויה לעבור ברוב גדול. זאת לאור העובדה שגם ראש הממשלה וגם מתנגדי תוכנית ההתנתקות תומכים בה.

 

אמש אמרו גורמים בלשכת שרון כי נשקלים שינויים בנוסח ההחלטה, אולם על מנת להימנע מוויכוחים סוערים ביומיים שנותרו עד ישיבת המרכז, הוחלט בלשכה לתמוך בהצעה מתוך הערכה כי אף על פי שהמרכז יתמוך בקיום משאל עם, המציאות הפוליטית לא תאפשר השגת רוב בכנסת לחקיקת חוק בנושא.

 

לאור ההחלטה בלשכת שרון תהפוך ישיבת המרכז, שנקבעה ליום חמישי, למעין "הוצאת קיטור" עבור הפעילים המתנגדים להתנתקות.

 

משמעות הכינוס תהיה שולית גם במיוחד לאור העובדה שהרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, הודיע כי הוא מתנגד לקיום משאל עם. עם זאת, בקרב מורדי הליכוד, היה בימים האחרונים גם מי שהעריך - ואלי קיווה - כי ייתכן שלאחר שהמרכז יתמוך בקיום משאל עם, ישתכנע גם הרב עובדיה בנחיצותו.

 

חבר הכנסת מיכאל רצון, הנחשב לאחד מה"מורדים" בליכוד, אמר בתגובה לפשרה: "אני מברך את ראש הממשלה על שקיבל את נוסח ההצעה. הליכוד יגיש לאישור הכנסת הצעת חוק למשאל עם במהירות האפשרית ואני בטוח כי כל חברי הסיעה, ללא יוצא מן הכלל, ימלאו אחר צו חברי המרכז ואחר החלטת הסיעה שהתקבלה בעניין".

 

יו"ר ועדת חוק ומשפט, חבר כנסת מיכאל איתן, קרא לחברי סיעת ש"ס להצטרף ל"תמיכה הגוברת" במשאל עם. איתן, אחד מהדוחפים הגדולים לכיוון המשאל, הוסיף: "עכשיו הכל בידי ש"ס - ברצותם יהיה משאל ובסירובם הוא ייפול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. קיבל את הפשרה
צילום: איי פי
צילום: צביקה טישלר
הנגבי. יוזם ההצעה
צילום: צביקה טישלר
הכל תלוי בש"ס?
צילום: דן בלילטי
מומלצים