שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד: שרון מסית נגד עצמו

בכנס שערכו חברי קיבוצים ומשבים התנגדים להתנתקות הושמעו התבטאויות קשות נגד הממשלה והעומד בראשה. בין היתר טענו הדוברים כי ההתנתקות היא פשע נגד האנושות וכי השרה ציפי לבני היא "בוגדת". ח"כ אלדד הסביר ל-ynet כי יש לצפות לפרובוקציות נוספות, ש"מטרתן לאפשר לחיילים לירות במהלך פינוי". בין היתר הוא חוזה גם בימוי ניסיון פגיעה בשרון

"שרון עומד מאחורי סיסמאות ההסתה שמופצות נגד שרון כביכול, ביניהן 'שרון, לילי מחכה לך'. אלה פרובוקציות שהוא יוזם", כך אמר אמש (יום ד') ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) ל-ynet.

 

לדברי אלדד, "שרון זקוק לפרובוקציות, ולהערכתי אנחנו רואים רק את התחלת הדרך. נדמה לי שייצטרך להיות מהלך הרבה יותר קשה, כדי להפוך את מי ששרון הגדיר כחלוצים - לאויבי העם. אין לו הרבה זמן, ואנחנו בעונת הפרובוקציות. אני מניח שיהיה ניסיון מבויים של פגיעה, פיצוץ, מכונית ממולכדת שתהיה תקועה באיזה מקום. לא משהו שיגרום לנפגעים, אבל ניסיון למשהו. זה זורם לכיוון הזה".

 

אלדד מסביר כי עקבותיהם של שניים ממקרי ה"הסתה" נגד מתנחלים מובילים לסביבתו של שרון. הח"כ מהאיחוד הלאומי השתתף אמש ב"כנס נהלל" של ההתיישבות העובדת נגד תוכנית ההתנתקות, שבו נשמעו דברים קשים נגד שרון ונגד התומכים בפינוי. הכנס התקיים במושב כפר ביל"ו שבשפלה והשתתפו בו נציגים של ההתיישבות העובדת והקיבוצים, התומכים בקריאתם של תושבי גוש קטיף לעריכת משאל עם. כנס דומה נערך לפני כשבועיים בנהלל.

 

ההחלטה לקיים את הכנסים התקבלה לאחר שהתברר כי תושבים רבים במושבים ובקיבוצים ברחבי הארץ מזדהים עם המתנחלים. "גם אנחנו מקימי יישובים ומבינים ללבם. לעקור יישוב זה לא לעבור דירה מתל אביב לרמת גן, זה להרוס מפעל חיים", אמר תושב מולדת בכנס קודם בסדרה.

 

בראש הדוברים בכנס הנוכחי עמד ח"כ אלדד, שאמר עוד כי על המתנחלים לצפות לפרובוקציות נוספות וקשות יותר, שמטרתן לגרום לחיילי צה"ל לירות בבני אדם בעת ביצוע הפינוי, "אחרת חייל לא יהיה מסוגל לירות".

 

לדברי ח"כ אלדד, מהלך ההתנתקות יוביל לחורבן הבית בתוך כמה שנים. "אני אשמח מאוד אם מישהו יעמיד אותי לדין על כך שאני טוען שהמהלך הזה הוא פשע נגד האנושות", הוסיף. "אני אומר לכם, חברים, אם יבוא אדם אחד עם עגלת ילדים, יעצרו אותו. אבל אם יבואו עשרת אלפים, אף אחד לא יוכל לעצור אותנו".

 

אריה יצחקי, נשיא גוש קטיף ויו"ר "מינהלת קל"ע", קליטה לחבל עזה (על משקל מינהלת ההתנתקות), תקף את שרת המשפטים ציפי ליבני, העוסקת בימים האחרונים בגיבוש צוות שיעסוק בהסתה, וכינה אותה "בוגדת".

 

"היא בוגדת במורשת של אביה, שהיה הקמב"ץ של האצ"ל, כאשר היא פוקדת על משטרת המחשבות. ראיתי לאיזה שפל של מדרגה הגיע האויב שלנו", אמר יצחקי והוסיף: "אף אחד לא נתן פסק הלכה לירות בחייל שאינו יהודי. רכז מודיעין של המשטרה במחוז ש"י הוא המציא את הפרובוקציה. דרשנו מהמפכ"ל להתנצל, או לחילופין לפטר את הקצין".

 

ליצחקי גם היתה ביקורת על מנהיגי הימין: "אני מאוד מאוכזב מהם. אנשי מועצת יש"ע מדברים גבוהה גבוהה, אבל אני אומר להם, בואו שבו איתנו, יש לנו מקום בשבילכם, אל תחכו לרגע האחרון במאי".

 

במהלך הכנס הציג איתמר מרקוס, מנהל מכון המחקר "מבט לתקשורת הפלסטינית", סקרים שהופיעו לאחרונה בתקשורת הפלסטינית ולפיהם 64 אחוז מהפלסטינים סבורים שתוכנית ההתנתקות של שרון הושגה באמצעות מאבק מזוין  ולא ניתן היה להשיגה במשא ומתן. נתון נוסף הצביע על כך ש-75 אחוז מהם מאמינים שתוכנית שרון היא ניצחון למאבק המזוין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
צפו לפרובוקציות. ח"כ אלדד
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: רויטרס
"ההסתה היא מצדו". שרון
צילום: רויטרס
מומלצים