שתף קטע נבחר

פרשת וידוא ההריגה: האם הילדה לא היתה לבד?

במהלך דיון נוסף בעניינו של סרן ר', המואשם בביצוע וידוא הריגה בגופתה של אימן אל-המס בת ה-13, נחשפה קלטת וידאו בה נראית דמות מטושטשת הנעה בכיוון ההפוך מהכיוון בו נעה הילדה. סניגוריו של סרן ר' טענו כי יש בקלטת בכדי להוכיח שהילדה נשלחה למקום על-ידי מחבלים שהתלוו אליה. התביעה טענה: יש לנו ראיות, נמשיך במשפט

האם היתה דמות נוספת בסביבתה של אימן אל-המס, הילדה שנורתה סמוך למוצב גירית, ובגופה, לפי החשד, בוצע וידוא הריגה? זאת השאלה המרכזית שעלתה הבוקר (יום א') במהלך הדיון במשפטו של סרן ר', המ"פ של גדוד שקד בחטיבת גבעתי.


סרן ר' נאשם בשימוש בלתי חוקי בנשק, לאחר שירה לכאורה צרור לעבר הילדה, לאחר שכבר היתה ללא רוח חיים, ובעצם ביצע בה "וידוא הריגה".


במהלך החקירה בתיק, הוצג סרטון וידיאו בו צולמה התקרית. בסרטון נראית דמות מטושטשת שנעה לכיוון דרום-מערב. זאת בניגוד לטענתה המקורית של התביעה, לפיה הילדה נעה לכיוון דרום-מזרח.


לטענת סנגוריו של סרן ר', עורכי הדין אלעד אייזנברג ויואב מני, מדובר בהוכחה לכך שהילדה לא טעתה בדרך, אלא נשלחה למקום במכוון, ומטרתה היתה למשוך את תשומת לבם של הכוחות במוצב. זאת, לטענת הסניגורים, על-מנת ששותפיה יבצעו במקום פיגוע.


"הצילום הזה מוכיח שהמ"פ נהג כשורה, כיוון שהיה בפניו איום בשטח", אמר עו"ד מני בהפסקת הדיון, שהתקיים בבית הדין הצבאי של פיקוד דרום בפני אב בית הדין, השופט סגן-אלוף אהרון משניות. לדברי מני, סרן ר' לא הצביע על הדמות הנוספת בחקירותיו במצ"ח, כיוון שהסרטון הוצג לו פעם אחת בלבד.


התובע במשפט, סגן-אלוף (במיל') רונן קצף, טען מנגד כי לא ניתן לומר שהדמות שנראתה בסרטון הווידיאו היא דמות אחרת.


"סרן ר' ראה את קטע הוידיאו בחקירתו והתייחס לכך בשוויון נפש, ומעולם לא טען כי מדובר בדמות אחרת", אמר. "על-פי הראיות, לא היתה שום דמות אחרת באזור מלבד הילדה. המשפט רק בתחילתו, ובכוונתנו להמשיכו. יש בידי התביעה די ראיות על מנת להרשיע את ר' בהיבט הפלילי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים