שתף קטע נבחר

הפגנת פעילי שמאל: קחו למתנחלים את הרובים

כ-60 פעילים הפגינו בכיכר פריז בירושלים בקריאה לראש הממשלה להחרים את הנשק למתנחלים המיועדים לפינוי. מנכ"ל "האומץ לסרב": "צריך להקדים תרופה למכה ולקחת את הנשקים כבר עכשיו, כפי שישראל דורשת מאבו מאזן לפרק מנשקם ארגונים קיצוניים". מול פעילי השמאל הפגינו מספר פעילי ימין

כ-60 פעילי שמאל, חברי קואליציית תנועות השמאל, קיימו הערב (א') הפגנה בכיכר פריז בירושלים כמה עשרות מטרים מבית ראש הממשלה, תחת הסיסמא: "קחו מהם את הרובים". המפגינים יצאו בקריאה לראש הממשלה ולשר הביטחון להחרים מידי המתנחלים המיועדים לפינוי את נשקם בטרם יופנה כלפי החיילים המפנים.

 

תום מהגר, בן 28 מתל אביב, אחד מיוזמי ההפגנה אמר ל-ynet כי הם חוששים מהיום בו יופנה הנשק לעבר החיילים, ודם יישפך. "אנו שומעים מדי יום את האיומים על מלחמת אחים וכבר ראינו מה שנעשה לחיילים שבאו לפנות מאחזים בלתי חוקיים. הרב דב ליאור אמר לאחרונה שהסטיקר 'ייהרג ובל יתנתק' הוא סטיקר לגיטימי. המשמעות היא כי מתנחלים אינם בוחלים בשום אמצעי על מנת להשיג את מטרתם. הם כבר הוציאו פולסא דנורא על שרון ומאיימים במלחמת אחים. החלטה דמוקרטית של הממשלה והכנסת אינה מקובלת עליהם והם מאיימים מדי יום לנקוט באלימות".

 

לדברי מהגר, "אנו מבקשים להכיר בזה שמדובר בציבור אלים ומאיים ויש לנקוט נגדו כפי שמתנהגים כנגד ציבור אלים. צריך לקחת מהם את הנשקים ולדעת שמי שמאיים בהסתה ובמלחמת אחים אסור לו להחזיק נשק, ואם יש צורך אז יש גם לשפוט אותו."

 

גם מנכ"ל "האומץ לסרב", אריק דיאמנט, אמר כי "צריך להקדים תרופה למכה ולקחת את הנשקים כבר עכשיו, כפי שישראל דורשת מאבו מאזן לפרק מנשקם את הארגונים הפלסטינים הקיצוניים. כך יש לעשות גם לקיצוניים שבמתנחלים. אנחנו לא מוכנים לקחת את הסיכון שחייל אחד ייהרג. אז זה כבר יהיה מאוחר מדי".

 

דיאמנט הוסיף כי בין יתר הפעולות שמתכננת קואליציית השמאל, יתקיימו מפגשים עם חברי כנסת מכל סיעות הבית מתוך מטרה לגייסם לחתום על העצומה הקוראת ליטול את הנשק מידי המתנחלים.

 

בין המפגינים נמצאה גם קבוצה קטנה של פעילי שמאל אירופיים. קריסטין וסטינה, פעילות שלום מדנמרק, המתגוררות בשטחי הרשות, שמעו על ההפגנה ממקום מגורם והחליטו להצטרף. "המסר שעובר כאן קשור גם לשלום החיילים וגם לשלום החקלאים הפלסטיניים. אני חיה לצד חקלאים פלסטינים והם מפחדים מדיי יום מן המתנחלים. אם כך מתנהגים המתנחלים כלפי הפלסטינים, ברור שהם ישתמשו בנשק גם נגד החיילים שמפנים, אם רק יוכלו.", אמרה קריסטין.

 

גם דימה, תושבת ירושלים מהכפר עיסאוויה, הצטרפה להפגנה: "אנו הסכמנו לפירוק נשק מידי הפלסטינים שאינם כוחות הביטחון ומצפים כי גם המתנחלים יחזירו את נשקם. אנו גרים בארץ אחת, אני דואגת לכל התושבים. גם החיילים וגם הפלסטינים".

 

ומעבר לכביש התקיימה במקביל הפגנה מצומצמת של כמה פעילי ימין בתגובה למחאת השמאל. "לא נשתמש בנשק נגד חיילים כל עוד החיילים של שרון לא יפתחו באש כנגדנו ויצלפו בנו כברווזים במטווח. אבל פעילי השמאל הם צבועים. אלה שמרחמים על המחבלים סופם שיתאכזרו כלפי המתנחלים", אמר פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חדוה ישכר
הפגנת פעילי השמאל בירושלים
צילום: חדוה ישכר
מומלצים