שתף קטע נבחר

צעדת נשים לגוש קטיף למחות נגד הפינוי

המתנגדים לתוכנית ההתנתקות ממשיכים למצוא דרכים חדשות להביע את מחאתם. היום יצאה צעדת נשים משדרות לגוש קטיף. מארגנת ההפגנה הביאה גם את שלושה בנותיה: "הילדות לא הלכו לבית הספר כי רק בצעדה מהסוג הזה הן יכולות ללמוד ממש על ארץ ישראל. כאן הן ילמדו איך נאבקים למען האדמה שלנו", אמרה

צועדים נגד הפינוי. כ-30 תושבי השומרון יצאו בצהריים (יום ג') לצעדה בת יומיים משדרות לגוש קטיף. רוב משתתפי הצעדה הם נשים: "אנו מבקשות להמחיש את הקשר הפיזי שלנו לאדמה של ארץ ישראל", אמרה דניאלה וייס, ראש מועצת קדומים שהשתתפה בצעדה.

 

בכוונת הנשים לצעוד היום עד לקיבוץ כיסופים במבואות גוש קטיף. הן ילונו בקיבוץ סעד ומחר ימשיכו בצעדה רגלית ממעבר כיסופים לתוך גוש קטיף. המחאה המקורית נחשפה לראשונה ב-ynet.

 

רותי בן חיים, תושבת גינות שומרון שיזמה ואירגנה את הצעדה יחד עם שוש שילה, הביאה גם את שלוש בנותיה, אור בת ה-10 ונועה ומאיה בנות ה-6. "היום הילדות לא הלכו לבית הספר כי רק בצעדה מהסוג הזה הן יכולות ללמוד ממש על ארץ ישראל. כאן הן ילמדו איך נאבקים למען האדמה שלנו", אמרה.

 

שאול חלפון הינו זקן המשתתפים בצעדה. חלפון, תושב נופים בן 70, אמר ל-ynet: "הולכים לקחת את הארץ היחידה של העם היהודי. רוב העם ישן ואינו מבין את האסון שבא עליו. אפילו בגילי שום דבר אינו קשה מדי עבורי, בטח לא צעדה למען ארץ ישראל. אני מוכן לצעוד הרבה יותר כדי למנוע את הגירוש שמתכננת ממשלת ישראל ובראשה אריאל שרון".

 

דניאלה וייס הסבירה: "אנו מבקשים לבטא בצעדה הרגלית הזאת את הקשר שלנו מהשומרון לכל אתר ואתר בארץ ישראל. משדרות, דרך ההתיישבות בנגב המערבי ועד לגוש קטיף. בחרנו נקודות שנמצאות עכשיו בחדשות".  

 

המפגינים, בחולצות כתומות של גוש קטיף, ילוו על ידי המשטרה לאורך הציר המוביל משדרות ליישובי הנגב המערבי. בידיהם הם נושאים דגלי ישראל ושלטים. לדברי בן חיים, צפויים להצטרף אל 30 הצועדים מחר עוד כמה עשרות מתושבי יישובי השומרון וגוש קטיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
צעדת המחאה
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
"להמחיש קשר לאדמה"
צילום: צפריר אביוב
צילום: פוטו שוורץ
בן חיים. "הילדות לא הלכו לבית ספר"
צילום: פוטו שוורץ
צילום: שאול גולן
וייס. "קשר פיזי לאדמה"
צילום: שאול גולן
מומלצים