שתף קטע נבחר

לופא קדוש: "שאלון מזרחי לא יחלק לי ציונים"

מאמן הפועל באר שבע התייחס למחמאות שהעניק לו החלוץ אלון מזרחי: "שחקנים לא צריכים לתת לי ציונים". על השינוי בבאר שבע: "תפקידי להכניס בשחקנים אמונה וביטחון ביכולתם לנצח"

יום אחרי הניצחון 0:2 על מ.ס אשדוד במשחקו הביתי הראשון מאז חזר לקבוצה, מסרב מאמן הפועל באר שבע, לופא קדוש, להיכנס לאופוריה ומקפיד לשמור על צניעות. המאמן המנוסה יודע שהדרך להיחלצות מהתחתית עדיין ארוכה ואין טעם לצאת בהצהרות. "רצינו לנצח במשחק הראשון שלי כדי שלקבוצה תחזור האמונה והשחקנים יידעו שהם מסוגלים לנצח. אילולא הניצחון הזה, הדרך היתה קשה בהרבה. עכשיו הכל נפתח. עשינו צעד טוב אבל בלי המשכיות לא יהיה לזה ערך", אמר קדוש.

 

מה יעשה את ההבדל במאבק על ההישרדות בינכם לבין הפועל תל אביב?

 

"לא מעניין אותי ואני לא מודע למה שקורה בקבוצות אחרות. אני לא יודע איזה שיחות מתנהלות בין המאמן לשחקנים ואיך הם מתכוננים למשחקים, כך שאני יכול ורוצה להתייחס רק לקבוצה שלי".

 

אתה מרגיש שינוי בקבוצה מאז הגעתך?

 

"תפקידי להכניס בשחקנים אמונה וביטחון ביכולתם לנצח כל קבוצה בליגה. אם אני מצליח לעשות את זה או לא, נראה רק על המגרש ואני לא זה שצריך לענות".

 

קדוש נשמע מאוד זהיר בריאיון ל-ynet והתחמק גם מתשובה על השאלה, האם הכללתו של אורן סגרון בהרכב משקפת את החלטתו לשחק במערך יותר התקפי. "אני לא מדבר על שחקנים. כמאמן, כל השחקנים בשבילי הם אותו דבר. כולם צריכים לרוץ ולהילחם, כי אם באר שבע תישאר בליגה זה יהיה בזכות הלכידות והמשחק הקבוצתי".

 

עושה רושם שבאת לקדנציה הזאת בבאר שבע יותר מפוכח ולכן אתה גם לא יוצא בהצהרות.

 

"אני חושב שלידע ולניסיון שמאמן צובר יש הרבה משקל. יש אנשים שחושבים שמאמן מתבגר צריך לפנות את מקומו לצעירים, רק הם שוכחים שראש ממשלה בגיל שמונים מנהל את המדינה".

 

אלון מזרחי אמר אתמול שיש חיבור טוב בינך לבין באר שבע.

 

"שחקנים לא צריכים לתת לי מחמאות ואני גם אגיד להם את זה באסיפה. לא מתפקידו של שחקן לחלק ציונים למאמן. אם הייתי מקבל את זה שהוא החמיא לי אתמול, אני לא אוכל להעיר לו במקרה שהוא יגיד דברים פחות מחמיאים". 

 

במהלך העונה סערו הרוחות בוסרמיל סביב יכולתה החלשה של הקבוצה

 וחילופי המאמנים. הקהל הבאר שבעי המסור נטש את האיצטדיון במחאה על היכולת הדלה והתנהלות בעלי הקבוצה, אלי זינו. אתמול בניצחון הביתי נכחו אומנם רק 2500 צופים במגרש, אולם אפשר היה להבחין באוירה חיובית יותר ביציעים. כמאמן מנוסה המורגל במאבקי תחתית, מודע קדוש לחשיבות שבתמיכת הקהל. "מגיע להם ציון לשבח, אבל אני מקווה שבמשחקים הבאים, בעקבות הניצחון, יגיעו יותר אוהדים. הקבוצה זקוקה להם והשחקנים צריכים להרגיש שיש להם בשביל מי להילחם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
"שלא יחלקו מחמאות". לופא
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים