שתף קטע נבחר

נתניהו: הצביעו בעד התקציב ובעד המשאל

שר האוצר, שהתקבל בחום בכנס פעילי הליכוד בפתח תקווה, הסביר כי "כל העולם משבח אותנו, השקעות מתחילות לזרום לארץ, אבל אם לא נעביר את התקציב כל זה ייפסק. אני קורא לכם לעשות כל מאמץ". הוא חזר על עמדתו לפיה יש לקיים משאל עם בנוגע לתוכנית ההתנתקות

"אני קורא לכם להצביע בעד התקציב ובעד המשאל. אין כאן ניגוד, יש התאמה והשלמה". כך קרא הערב (יום ג') שר האוצר, בנימין נתניהו, בכנס פעילי ליכוד שנערך בפתח תקווה.

 

נתניהו התקבל באהדה רבה בכנס, בו השתתפו גם כמה מחברי הכנסת המתנגדים להתנתקות והמאיימים להצביע נגד התקציב. הוא נשא נאום ארוך, שבו חזר על קריאתו לקיים משאל עם לפני ההתנתקות. לדבריו, "אסור שתהיה בטלנות יתר. מה שכרגע מאיים על שלמות תנועתינו ועל שלמות העם זו תוכנית ההתנתקות. מה שיכול למנוע פילוג בציבור ואת הפילוג בתנועה זה משאל העם".

 

קריאתו של נתניהו להצביע בעד התקציב נתקלה בקריאות בוז מהקהל, אך נתניהו המשיך: "השקענו השקעה עצומה להרים את הכלכלה והיא מתרוממת. כל העולם משבח אותנו, השקעות מתחילות לזרום לארץ, אם לא נעביר את התקציב כל זה ייפסק. אני קורא לכם לעשות כל מאמץ. עד הרגע האחרון יש לשמר את אחדותינו. עשיתי כל מאמץ כדי שהתנועה לא תתבקע. כשראש הממשלה בא עם תוכנית ההתנתקות הייתי רחוק מלהתלהב".

 

נתניהו קרא גם לאיפוק בציבור ולמניעת אלימות. לדבריו יש עכשיו "לבה רותחת מבעבעת שעוד לא התפרצה. אם הכעס יימשך והלחץ יגבר, זה המוצא היחידי, משאל עם. אני לא אומר את זה רק עכשיו, אמרתי את זה גם ב-98'. המהלך של ההתנתקות הוא חוקי לחלוטין, מה שהכנסת מחליטה זה חוקי, השאלה היא לא החוקיות אלא שאלה של ציבוריות.

 

"אני מרגיש את הלהבה שעולה בציבור. צריך להוריד את הלהבות, לצנן. עם כל התסכול זה עתיד העם, זו המדינה. הגורם היחיד שיכול להוביל את המדינה לכיוון הנכון זו התנועה שלנו. אני מבקש מכם בכל לשון של בקשה, אל תמהרו לפלג".

 

אז עלו מהקהל קריאות: "שרון הביתה, שרון זה שמפלג". נתניהו המשיך: "צריך לשמר את אחדותינו, את שלמות תנועתנו, למנוע את פרצי הרגשות ולשמור שלא תהיה מלחמת אחים".

 

קריאתו של נתניהו להצביע בעד התקציב לא התקבלה בברכה בקרב פעילי הליכוד, שאף כינו אותו בסוף הכנס "פחדן". אחד הפעילים הסביר: "אם אין לו מה לומר, למה הוא בא? הוא נשמע פחדן".

 

מתנגד בולט לתקציב, ח"כ איוב קרא, עומד בסרובו: "מופז ניסה לפתות אותי לבוא להיפגש עם אבו מאזן. אם אני אדע שאני אחזור עם 72 בתולות משם, אז אני מוכן להצביע בעד התקציב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. אין ניגוד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אתר הכנסת
קרא. 72 בתולות
צילום: אתר הכנסת
צילום: אלכס קולומויסקי
מורדי הליכוד. כיצד יצביעו?
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים