שתף קטע נבחר

גברי: קיבלתי פניות לחזור לתפקיד יו"ר ההתאחדות

גברי לוי אישר הפרסום ב-ynet כי הוצע לו להתמודד מול איצ'ה בבחירות על ראשות מרכז הפועל בעוד מספר שבועות. אם ינצח, יחליף אותו בתפקיד ויכהן כשנה וחצי, עד שהסכם הרוטציה עם מרכז מכבי ייכנס לתוקף. שובו של הקאמבק?

עונת 04'-05' זכורה לכל כעונת הקאמבקים בכדורגל הישראלי. זה החל באיציק זוהר, המשיך בטל בנין, ועכשיו קבלו במחולות את יו"ר ההתאחדות לשעבר, גברי לוי. ל-ynet נודע כי בכירים במרכז הפועל מפעילים לחצים כבדים על לוי, על מנת שיתמודד בעוד מספר שבועות על ראשות מרכז הפועל מול היו"ר המכהן, איצ'ה מנחם.

 

עד עתה היה מנחם המועמד הוודאי והבלעדי של מרכז הפועל לתפקיד. מנחם, כזכור, החליף את גברי בנובמבר 2003. התמודדות בין לוי למנחם נראית כ"לא-כוחות", וגברי צפוי לנצח בה בקלות יחסית. אם אכן ייבחר לתפקיד, הוא יחליף מיידית את איצ'ה בלשכת יושב הראש.

 

לפני מספר שבועות זוכה לוי מעבירה שיש עמה קלון (תקיפת העיתונאי חמי אוזן). שופטי בית המשפט המחוזי החליטו לגלגל את הכרעת הדין לפתחו של בית משפט השלום, שהחליט להקל עם גברי, לבטל את האישום בעבירה שיש עמה קלון, ולגזור עליו 100 שעות עבודות שירות בכפר האוטיסטים "כפר עופרים".

 

החלטת בית המשפט לבטל את אות הקלון היתה קריטית לאלה שרוצים בחזרתו של גברי, שכן אם לא היתה מתבטלת לא היה יכול לחזור לתפקיד. כעת נראית חזרתו של לוי רלוונטית מתמיד. מקורביו של לוי אישרו הלילה את הידיעה, וציינו כי לוי שוקל את דרכו ויקבל החלטה סופית בשבוע הקרוב.

  

יש לציין שגם אם יחזור לוי לתפקיד, הוא יכהן רק כשנה וחצי כיו"ר ההתאחדות לכדורגל, שכן לאחר מכן יעבור התפקיד ברוטציה למי שייבחר לעמוד בראשות מרכז מכבי. על התפקיד במרכז מכבי נאבקים יו"ר מכבי פתח תקווה, אבי לוזון, והיו"ר לשעבר של איגוד השופטים, אריה זייף.

 

לוי אישר בראיון לגלי צה"ל כי הוצע לו לחזור לתפקיד יו"ר ההתאחדות: "יש הרבה זמן דיבורים. מבקשים ממני, אבל עדיין לא הבעתי דעה בעניין. ישנם גורמים נוספים בהפועל שפנו אליי, בייחוד אחרי הזיכוי בבית המשפט, אבל לא השבתי להם בשלב זה".

 

לוי לא היסס למתוח ביקורת על היו"ר הנוכחי, איצ'ה מנחם, בנושא זכויות השידור ופריסת המשחקים על פני ארבעה ימים: "זה לא נכתב בחוזה, מישהו נותן להם לעשות את זה. אני מניח שיש להתאחדות אילוצים, אבל אפשר לשנות אותם".

 

מנכ"ל הפועל, שי שני, הגיב: "לפרסומים אלה אין כל שחר, ומבחינתי ומבחינת הפועל הן בגדר שמועות. להפועל יש כרגע מועמד אחד בלבד לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל: איצ'ה מנחם. איצ'ה עושה עבודה יוצאת מהכלל וזוכה לאמון מלא מצד הפועל".


פורסם לראשונה 10/03/2005 00:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
חוזר ללבוש את הטריינינג? גברי
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים