שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הגורל מכה שנית

כושר לחנונים, דגמים של כלי רכב, אתרי ניו אייג', כיצד לארוז, שמות המתחם הראשונים, מאגר מוהלים, פורטל טיסנים, אתר על גלישה והצלה, ועוד אתרים

פייבוריט: הגורל מכה שנית

 

עולם הגורל הוא שמו של משחק תפקידים ישראלי חדש, המיועד לשימושם של משתתפים רבים, ובמובנים רבים הוא מעין הצגה מקוונת. תקציר העלילה היא נבואה עתיקה על קרב נורא, שיביא את יום הדין על האנושות ויכחיד אותה. כדי למנוע את הגשמת הנבואה המציאו המדענים מכונת זמן, שבה נוסעים המשתתפים במטרה לשנות את העבר וכך

למנוע מהנבואה מלהתגשם.

 

המשחק הוא עולם מדומה, שאליו יכולים הגולשים להיכנס על ידי אימוץ של דמות המייצגת את אחד האזרחים באותו עולם. כל משתתף הוא דמות אחרת, וכל מהלך של הדמות הוא פועל יוצא של שיקול דעתו של השחקן. כללי המשחק נקבעים בידי המאסטר, במקרה זה המחשב, שהוא גם הבורא, השליט והשופט, והוא זה שממלא את עולם המשחק בדמויות מפחידות, במפלצות, בסכנות ובדמויות שלא ניתנות לשליטת השחקנים.

 

 המחשב גם מדרבן את השחקנים, מחשב את תוצאות הקרבות ויוצר תשתית להמשכיות מתמדת של המשחק, 365 יום בשנה.

 

באתר של עולם הגורל ניתן ללמוד על המשחק, לקרוא על כל הכלים והחפצים שהדמויות יכולות לעשות בהם שימוש, להתייעץ עם שחקנים ותיקים בפורום, לבחור שם משתמש, סיסמה ודמות - ולהצטרף אל קהילת השחקנים. האילוסטרציות באתר, מיותר לציין, מדהימות. 

 

תחביבים: הכינותי מראש

 

איזה יופי: בקצות האצבעות הוא אתר חדש, המתמקד ביצירה ביתית, מרכז בכתובת אחת תחומי יצירה שונים, ומספק להם מדריכים מפורטים ומצולמים - חינם. האתר הוא ביטוי לגל הפורה של סדנאות, מדורים בעיתונות, פורומים רבים ברשת ופעילויות חברתיות, הסובבים סביב העיסוק במה שכונה פעם מלאכת יד.

 

בעבר נהגנו לקחת חומרים שיש בכל בית, ובהדרכתה הטלוויזיונית הצמודה של בתיה עוזיאל, העברנו את הזמן בימי החופש. היום הפעילות זוכה לכינוי המשודרג אמנות שימושית, והיא מקיפה רבבות מבוגרים, שנהנים לצבוע חמסות, לצייר על שרפרפים, ליצור קישוטים ביתיים ולדפוק הופעה עדויי תכשיטים בעיצוב עצמי.

 

בקצות האצבעות מסביר טכניקות עבודה שונות, צעד אחר צעד, ליצירה עם מגוון גדול של חומרים, והמלצות לפריטים לרכישה בחנויות הפנאי. לצד אלה הוא מאפשר לאמנים אנונימיים להציג את עבודותיהם בפני ציבור הגולשים, ולקבל מהם תגובות וחיזוקים באשר לרמה וליצירתיות.

 

באוויר, בים וביבשה - שלושה אתרים, רובם חדשים, לשירותם של חובבים בתחומים שונים:

 

תחשבו בקטן - דגמים היא חנות מקוונת למודלים ממוזערים של מכוניות, רכבות, מטוסים ואוניות. האתר הזה מיועד בראש ובראשונה לאספנים, אך גם לאדריכלים ולמעצבי פנים, שזקוקים למודלים כאלה להשלמת הפרזנטציה שלהם.

 

את האתר מפעילה חברה ותיקה לשיווק דגמים בשם וילנצ'יק, והיא מציגה בו מאות מודלים איכותיים, שאותם ניתן לרכוש גם במכירות קבוצתיות. מגוון הכלים עצום - ממכוניות יוקרה, דרך טרקטור פורשה דיזל, ועד טנק טי 72 וחיילים רוסים מסתערים. לרשות האספנים עומדים באתר גם פורומים מקצועיים.

 

ריח הניטרו - טיסנט הוא אתר קהילתי לשימושם של אלפי מטיסי הטיסנים, בעיקר הממונעים, שבכל סופשבוע נאה יוצאים בחבורות על ציודם אל המרחבים הפתוחים, ומתמכרים לריח הניטרו שמאפיין את העיסוק בספורט הזה. האתר מספק חדשות, מציע סיוע ופתרונות לבעיות, מפעיל פורומים ומציג גלריות של תמונות משטחי ההטסה בכל הארץ.

 

גלשנו כך - TopSea הוא אתר קהילתי פרטי אך גדול מאוד על גלישה והצלה, המיועד בעצם לכל מי שעוסק בפעילות ימית. כולל טיפים לגולשים, סקירה יומית של מצב הים, גלריות של תמונות וקטעי וידאו, סיפורי גלישה, מדריך לאתרי גלישה בחופי העולם, וכן מוזיאון גלישה מרתק - המציג בתמונות ובסיפורים את סיפור התפתחותו של ענף הגלישה בארץ בשנות ה-50, ואת פעילותם של חלוצי הענף גם היום, גם אחרי שהגיעו לגבורות.

 

שם האתר הוא מעין משחק מילים, שנועד להנציח את שמו של המציל התל אביבי האגדי, שזכה לכינוי טופסי, והיה מהישראלים הראשונים שעסקו בגלישת גלים.

 

אריזה: בתיק-תק

 

מי שתמיד נגרר לכל טיול עם שתי מזוודות מדוגמות, תיק יד, תיק צד, תרמיל ושק שינה, ומשום כך כל צ'ק-אאוט ממלון הוא לא פחות מסיוט בשבילו, מוזמן לעיין במדריך המקוון הזה, המטיף לנסיעה קלה. המדריך מסביר כיצד ניתן לבלות כל תקופה, בכל יעד, כשאתם מצויידים בתיק אחד בלבד. מפעיל האתר מנמק את הצורך לצמצם את כבודת המטייל בסיבות שונות - נוחות, בטיחות, מניעת גניבות, ניידות גבוהה ועוד. (שלח: גדעון נח). 

 

ברית: ומי יחתוך?

 

מכון עתים, המגיש מידע חיוני רב בענייני הלכה ומעגל החיים היהודי, מפעיל מזה זמן אתר מצוין ורב תכנים. בשבוע שעבר הוא השיק שירות חדש למען ציבור ההורים הטריים לבנים: מאגר המוהלים המוסמכים. המאגר מציג כרטיסי מידע על מאות מוהלים מכל הארץ, מציין את מספר הרישיון של כל אחד מהם, את כתובתו ומספר הטלפון, ומצרף גם תמונה. המאגר מבחין בין מוהל מוסמך למוהל מומחה, ואף מפרסם את התעריפים המקובלים לשתי הרמות המקצועיות.

 

אינטרנט: דינוזאורים ברשת

 

בשנה הבאה ימלאו 20 שנה לרישומם של שמות המתחם הראשונים של פרוטוקול ה-WWW, מה שאנו מכנים בפשטות האינטרנט. אם הסתקרנתם מאז ומעולם לדעת מי היו הגופים והחברות, שעוד בשנת 1986 הבינו כבר שהעתיד נמצא אי שם ברשת, תשמחו לגלות את האתר הזה, המציג את רשימת 100 הדומיינים הראשונים עם הסיומת המסחרית COM, שנרכשו למטרת הפעלת אתרים ברשת. 

 

רוחניות: מודעים למודעות - שלושה אתרי ניו אייג' חדשים לשוחרי פיתוח המודעות:

 

הפורטל - המגזין הוותיק לפיתוח המודעות והגישה האלטרנטיבית חיים אחרים השיק בשבועות האחרונים את אלט-נט - אתר תוכן מקיף ואיכותי, המתעתד להתפתח למעין פורטל אלטרנטיבי. האתר מביא כתבות ומאמרים רבים על רפואה משלימה, צמיחה רוחנית, ייעוץ וחיזוי, פסיכולוגיה ותרפיות ואפילו הורות אחרת. מפעילי האתר שואפים להפוך אותו לקהילתי, ומאפשרים לגולשים לנהל דיאלוג עם הכותבים, להשתתף בפורומים ולהציע תכנים לפירסום.

 

האינדקס - ינשופים הוא אינדקס פרטי רחב, שאותו עורכת כנרת לאופולדי-שחם, הסוקר מאות מספרי העידן החדש שניתן להשיג בעברית בארץ. האתר מציג קטיגוריות של ספרים, בהן ריפוי, אמונות, תקשור, מיסטיקה, גידול ילדים ועוד. כל סקירה על ספר מקשרת ישירות אל טפסי ההזמנה בחנויות הספרים המקוונות. עוד באתר: אינדקס קלטות, דיסקים ווידאו, וכן מוזיקה באווירת הניו אייג'.

 

החנות - לא בדיוק ניו אייג', אבל ליד: חנות מקוונת לממכר יצירות פסיפס, שנעשו בשיטות שהיו מקובלות לפני אלפי שנים. היצירות המוצעות למכירה באתר שומרות על ציביון יהודי, וניתן להזמין יצירות אחרות לבתי עסק, לבתי כנסת ומקוואות וגם לבית הפרטי.

 

מקבץ: הצחוקיה - צרור כתובות, סרטונים, משחקים ובדיחות מקוונות ששלחו למענכם קוראי המדור:

 

סלח לי אבי - קטע וידאו משעשע מאוד מתוך חידון טלוויזיוני, שבו מתחרים ביניהם שני כמרים, הנדרשים לבחור באקראי עיצורים ואותיות תנועה, ולהרכיב מהן מילה ארוכה ככל שאפשר. הצירוף שהתקבל מצליח להביך את כל המשתתפים. קורה (שלח: עמית פל).

 

ראפ, בעזרת השם - קטע מתוך תוכנית אירוח טלוויזיונית מארה"ב, המציג את הראפר החסידי הראשון. מפתיע וקורע (שלח: ארז ארליכמן).

 

כושר לחנונים: האתר המצחיק הזה פונה אל כל אותם חנונים אנונימיים, שמבלים את מיטב

שעותיהם אל מול מסך המחשב. האתר מציע להם להפוך את שעות הישיבה לחדר כושר המותאם למידותיהם של חנוני הייטק (שלח: גדעון נח).

 

שיכון ותיקים - והנה אתר ישראלי באנגלית למשחקי Abandonware, שמגיש מאגר יפה של משחקים ותיקים, עם תמונת האריזה המקורית, ותמונות מתוך המשחק עצמו. האתר מאפשר הורדה חוקית של כל המשחקים חינם, וגירסאות דמו מספקות של אלה שעדיין אינם מורשים להורדה.

 

בירה ומצב רוח - ואם תמיד תהיתם לדעת מה אתם עלולים לגלות אם תכוונו את המיקרוסקופ

שלכם לאקסטרים קלוז-אפ על כוס בירה - הנה אתר עם גלריה שמציגה את כל התשובות (שלח: ארז ארליכמן).

 

גולף דיסקית - משחק מבוסס גולף בשלבים: עליכם להכניס את הדיסקית לסל המטרה בכמה שפחות מהלכים, בעזרת חצי ההכוונה (שלח: עמית פל).

 

הערה: ייתכן כי חלק מהאתרים לא יהיו נגישים בשל עומס הגולשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים