שתף קטע נבחר

בקרוב על המדפים: הביוגרפיה של היטלר שהזמין סטאלין

המנהיג הסובייטי היה משוכנע שהיטלר מת והזמין ביוגרפיה שלו כדי להבין את "הפסיכולוגיה" של הרודן הגרמני. ב-1949 הוגש לו העותק היחיד של הספר, שהתבסס על חקירותיהם של שניים מעוזריו של היטלר. בשנה שעברה אותר עותק נוסף משנת 1965, ובשבועות הקרובים יתפרסם

מוציא לאור בריטי יפרסם בשבועות הקרובים ביוגרפיה סודית של אדולף היטלר שכתיבתה הוזמנה על ידי המנהיג הסובייטי יוזף סטאלין, כך נודע הלילה (שבת).

 

הספר הביוגרפי הוגש לסטאלין בדצמבר 1949. היסטוריוןנים ידעו על קיומו אולם סברו כי הוא הודפס בעותק אחד בלבד, שנשמר בארכיון האישי של מנהיג ברית המועצות. ההיסטוריון הגרמני, מתיאס אוהל, גילה את בשנה שעברה עותק שני של הספר.

 

"בשנת 1965 הודפס העותק השני, שנשמר בארכיון נפרד. קיומו של העותק אימת עבורנו את קיומה של הביוגרפיה שהזמין סטאלין", הסביר המוציא לאור, ג'ון מאורי.

 

הביוגרפיה החדשה-ישנה שתתפרסם בנובמבר הקרוב גם בגרמניה, מבוססת על חקירות שנערכו במשך שנתיים עם שניים מעוזריו הקרובים של היטלר - משרתו היינץ לינג, ואיש האס.אס אוטו גנש.

 

השניים עבדו עם היטלר במשך 10 שנים בטרם נתפסו על ידי הכוחות הסובייטים בבונקר של היטלר. לפי הביוגרפיה, השניים נתפסו לאחר שנפטרו מגופותיהם של היטלר ובת זוגו, אווה בראון שלפי האמונה הרווחת התאבדו בבונקר ב-30 באפריל 1945.

 

בהודעה שפירסמה ההוצאה לאור הוסבר כי סטאלין ביקש את כתיבת הביוגרפיה כיוון שרצה להבין את "הפסיכולוגיה של היטלר" והיה משוכנע כי הרודן הגרמני מת. "זהו מסמך מקיף ובעל עוצמה, עם נרטיב יוצא דופן עמוס בפרטים ובתובנות" אמר מנהל ההוצאה לאור של מאורי, גורדון וייס.

 

לפי וייס, "היטלר עדיין אובייקט מרתק וכך גם יישאר, אך המדהים בספר הזה היא טביעת אצבעו הבלתי נראית אך המורגשת היטב של סטאלין, שעבורו הספר נוצר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הביוגרפיה תתפרסם בקרוב. היטלר
צילום: איי פי
רצה להבין את הפסיכולוגיה. סטאלין
צילום: איי פי
צילום: איי פי
שרידי הבונקר
צילום: איי פי
מומלצים