שתף קטע נבחר

5 שנים חלפו והעתירה נגד תנאי בני הישיבות מתמהמהת

אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית ותנועת "עם חופשי" עתרו לבג"ץ בדרישה לבטל את הבטחת ההכנסה לאברכים, ולהשוות את התנאים להם הם זוכים לאלו של הסטודנטים. נשיא ביהמ"ש העליון ברק: הסוגיה עקרונית, אשקול להרחיב את ההרכב. יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית אמר בתגובה: "קביעת נשיא בית המשפט העליון כי העתירה בשלה להכרעה מהווה ציון דרך חשוב בדרך לביטול האפליה"

חמש שנים חלפו מאז הגישה אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית עתירה לבג"ץ בדרישה להשוות את תנאיהם של הסטודנטים לאלו של בני הישיבות. בדיון בעתירה היום (ראשון) בבית המשפט העליון בירושלים אמר נשיא בית המשפט, השופט אהרון ברק, כי הוא שוקל להרחיב את הרכב השופטים בדין.

 

את העתירה בנושא הגיש ארנן יקותיאלי ז"ל ועמותת "עם חופשי", וכן אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, בדרישה לבטל את הבטחת ההכנסה לאברכים ולהשוות את התנאים להם הם זוכים לאלו של הסטודנטים. אגודת הסטודנטים טוענת כי מדובר באי שוויון מובהק ובאפלייתם של סטודנטים.

 

נשיא בית המשפט העליון ברק אמר כי הוא שוקל להרחיב את הרכב השופטים בדיון "זאת מאחר שמדובר בסוגיה עקרונית הנוגעת לבקשת העותרים לבטל הוראה בחוק התקציב בשל פגיעה, לטענתם, בעקרונות יסוד".

 

עידן אילן, יושב ראש אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית אמר בתגובה: "אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית ממשיכה במאמציה להשגת שוויון בין שני המגזרים הלומדים במדינה, סטודנטים ואברכים. קביעת נשיא בית המשפט העליון כי העתירה בשלה להכרעה מהווה ציון דרך חשוב בדרך לביטול האפליה.

 

עוד אמר אילן כי באגודה מקווים שבית המשפט העליון יקבל החלטה "נכונה", כדבריו, "שתאפשר גם לאמהות חד הוריות ולתושבי פריפריות לרכוש השכלה גבוהה". אילן הדגיש כי אין בכוונתו העותרים לפגוע במגזר זה או אחר באוכלוסיה אלא לפעול לשוויון זכויות בין כל רוכשי ההשכלה בישראל.

  

מנגד טוענת "התנועה להגינות שלטונית", שהצטרפה לעתירה כמשיבה, כי מטרתם של אנשי אגודת הסטודנטים הירושלמית אינה טהורת כוונות. יושב ראש התנועה, מרדכי אייזנברג, אמר כי הסטודנטים מונחים לא על ידי עקרונות השוויון והרצון למנוע אפליה כי אם מתוך מלחמה בציבור החרדי בכלל ובבני הישיבות בפרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
ברק. שוקל
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים