שתף קטע נבחר

העבודה: כולם נגד פרס

המשנה לראש הממשלה והיו"ר הזמני של מפלגת העבודה, ממשיך במאבקים ובניסיונות להדיח מתפקידו את היועץ המשפטי של המפלגה, אלדד יניב, מקורבו של אהוד ברק. כעת מתגברים נגדו הקולות הקוראים לו שלא להתמודד בבחירות במפלגה ביוני הקרוב ו"להפסיק את שלטון היחיד במפלגה"

בעוד המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, זוכה להצלחות בזירה המדינית הבינלאומית, במפלגת העבודה הוא ממשיך להתבוסס בבוץ.

 

מזה כשלושה חודשים מנהל פרס מאבק נגד היועץ המשפטי למפלגה, עו"ד אלדד יניב, מקורבו של אהוד ברק, בניסיון להדיח אותו מתפקידו, בינתיים ללא הצלחה. המאבק ניטש סביב הסכם האיחוד עם עם אחד. יניב התריע כי האיחוד עלול להטיל את חובות עם אחד, המסתכמים במיליוני שקלים, על מפלגת העבודה, שלה חובות של עשרות מיליוני שקלים. פרס לא אהב את חוות הדעת של יניב, והחל בהליכים להדחתו.

 

עו"ד יניב לא נשאר חייב, ובגיבויו המלא של ברק, פתח במערכה רחבה נגד פרס. בימים האחרונים חלה עליית מדרגה במאבק, כאשר חבר לשכת המפלגה, דני כהן, המקורב ליניב, והמנהל בשנתיים האחרונות מאבקים משפטיים פנים-מפלגתיים נגד פרס, הוציא חוברת מהודרת תחת הכותרת "פרס נגד העבודה".

 

החוברת, המופצת בימים אלה בקרב כלל צירי ועידת המפלגה וחברי המוסדות (כ-5,000 איש) לקראת ישיבת לשכת המפלגה שתתקיים ביום חמישי שתדון בהמשך כהונתו של יניב - נראית ככתב אישום אישי נגד פרס, וכוללת מכתבים של חברי לשכה הקוראים למנוע את הדחתו של יניב.

 

החוברת כוללת גם מכתב של יורם מרציאנו, מקורבו של פרס המשמש כראש מטה השטח במפלגה, הכותב כי פיטוריו של עו"ד יניב "מונעים ממניעים אישיים, עסקיים ופסולים של חלק מהלוחשים על אוזנו של יו"ר המפלגה". 

 

מקורבו של בנימין בן אליעזר, עו"ד חיים כהן, מאשים את פרס בחוברת וטוען כי "מדובר באובדן דרך ואובדן הפעילות התקינה של המפלגה".

 

אורנה אנג'ל, המקורבת לעו"ד יניב, אמרה ל-ynet: "אנחנו נפסיק את שלטון היחיד במפלגה. המפלגה הזאת שייכת לבוחריה ולחבריה. היא צריכה לבחור יו"ר קבוע, כי לאט לאט היא הופכת למפלגה זמנית, בגלל היושב ראש הזמני שלה".

 

בתקופה האחרונה גברו הקולות במפלגת העבודה נגד המשך כהונתו של פרס. בן אליעזר אף תקף בחריפות את פרס בכנס בחיפה, ובשיחה עם ynet קרא לו לפרוש מהחיים הפוליטיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
מאשימים אותו. פרס
צילום: תומריקו
צילום: אטילה שומפלבי
ניסיון הדחה. יניב
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: אטילה שומפלבי
גיבוי מלא. ברק
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים