שתף קטע נבחר

פורז מציע: זכויות עולה גם לנין של יהודי

חוק השבות מקנה כיום זכויות עולה ליהודי, לבנו ולנכדו. לדברי פורז, "הצעת ההחלטה שקיבלה הממשלה בעניין עליית הפלאשמורה מאתיופיה נותנת פרשנות רחבה לחוק השבות ומפלה לרעה עולים פוטנציאלים ממדינות אחרות, במיוחד כאלה מחבר העמים". ח"כ אלי ישי בתגובה: "דבקותו של פורז באומות העולם גורמת לו להפקיר את ילדי ישראל ברעבם וזאת כדי להזרים כספים לגויים"

הזכות לאזרחות בארץ: שר הפנים לשעבר, ח"כ אברהם פורז, הניח היום (ב') על שולחן הכנסת הצעת חוק לתיקון "חוק השבות" לפיה יינתנו זכויות עולה גם לנין של יהודי.

 

"חוק השבות" הנוכחי מקנה זכויות עולה ליהודי, לבנו של יהודי ולנכדו של יהודי וכתוצאה מכך, מסביר ח"כ פורז, בהצעת החוק שלו, נינים של יהודים אינם עולים לישראל מכוח חוק השבות אלא מכוח חוק הכניסה לישראל, דבר שמעורר קשיים לא מעטים.

 

כמו כן מוסיף ח"כ פורז, כי הצעת ההחלטה שקיבלה הממשלה בעניין עליית הפלאשמורה מאתיופיה נותנת פרשנות רחבה לחוק השבות ויוצרת הפלייה לרעה כלפי עולים פוטנציאלים ממדינות אחרות, במיוחד כלפי אלה מחבר העמים. הצעת החוק באה לתקן אפליה שיצרה הממשלה".

 

כזכור, בסוף ינואר החליטה הממשלה להכפיל החל מהאחד ביוני השנה את מכסת בני הפלאשמורה העולים לישראל מדי חודש ל-600 איש. לפי ההחלטה, עד סוף שנת 2007 תועלה כל שארית בני הפלאשמורה לישראל.

 

"פורז מרעיב, כדי להזרים כספים לגויים"

 

בתגובה לדברי פורז, אומר יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, כי "דבקותו של פורז באומות העולם גורמת לו להפקיר את ילדי ישראל ברעבם וזאת כדי להזרים כספים לגויים. פורז הבין כנראה שהמאגר האלקטוראלי היחידי של שינוי מצוי אצל הגויים ולכן הוא בוחר לקרב אותם. סופה של הצעת החוק יהיה כסופה של שינוי - הידרדרות משמעותית מדחי אל דחי". 

 

ח"כ ישי, שכיהן גם הוא כשר פנים, הזהיר בעבר כי "מדינת ישראל מאבדת במהירות את הרוב היהודי, הופכת למדינת הגירה ולעיר מקלט עבור פליטי כל העולם ובפרט העולם השלישי". ישי אמר כי "הדרך לבלום את התופעה היא באכיפה מוגברת על הנכנסים בשערי מדינת ישראל והגדלת מספר העובדים הזרים המגורשים מישראל מדי חודש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
פורז. לתקן האפליה שיצרה הממשלה
צילום: טל כהן
צילום: עופר מאיר
ישי. פורז מזרים כספים לגויים
צילום: עופר מאיר
מומלצים