שתף קטע נבחר

פינס מתכוון למנות מנכ"ל ערבי למשרד הפנים

שר הפנים הטרי החליט שאין די בדיבורים על שיוויון וקידום בני מיעוטים, והודיע כי מועמדו למשרת מנכ"ל המשרד הוא אוסקר אבורזק, ערבי-ישראלי המכהן בתפקיד בכיר ברשות המסים. לאחר שמינויו יאושר, יהפוך אבורזק לאזרח הערבי הראשון המתמנה למנכ"ל משרד ממשלתי

בצעד מפתיע ודרמטי, קיבל היום (ב') שר הפנים, אופיר פז-פינס, החלטה נדירה בנוף הציבורי הישראלי, ובחר בערבי-ישראלי למועמדו לתפקיד מנכ"ל משרד הפנים. המועמד, אוסקר אבורזק, תושב יפו בן 52 המתגורר כיום בתל-אביב, מכהן מזה כשנה כמשנה למנהל רשות המסים.

 

עם כניסתו לתפקיד מנכ"ל משרד הפנים יהפוך אבורזק לאזרח הערבי הראשון המתמנה למנכ"ל משרד ממשלתי, ויכהן בתפקיד הבכיר ביותר של ערבי ישראלי בשירות הציבורי ובשירות המדינה. הוא יחליף בתפקידו את רואה-החשבון גדעון בר-לב, אשר הודיע לפני שבועות ספורים על פרישתו מתפקידו, לאחר כשנה וחצי בתפקיד.

 

לאבורזק קריירה ציבורית עשירה בתחום המיסוי. לפני תפקידו הנוכחי כמשנה למנכ"ל, כיהן כסגנה של נציבת המס לעניינים מקצועיים ובמגוון תפקידים ברשות המסים. כן משמש אבורזק כמרצה לדיני מסים במכללה למנהל וכדירקטור מטעם הממשלה במספר חברות ציבוריות. אבורזק משמש גם כחבר בעמותת "יד שרה" וחבר במועצה המייעצת לערביי ישראל. הוא נמנה על מקימי עמותת "לב פתוח" לקירוב בין יהודים וערבים בישראל. 

 

בימים הקרובים יגיע מינויו של אבורזק לאישור ועדת המינויים בשירות המדינה, בראשה עומד נציב שירות המדינה. כן תגיע מועמדותו לאישורה של מליאת הממשלה.

 

מועמדותו של אבורזק לתפקיד המנכ"ל "נחתה" על הזירה הציבורית בהפתעה גמורה. עם כניסתו לתפקיד שר הפנים הודיע פינס על כוונתו לקדם בני מיעוטים בכלל וערבים בפרט לתפקידים ציבוריים בכירים בשירות המדינה.

 

 

חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (בל"ד) אמר בתגובה כי מדובר בצעד מבורך. "אנו מברכים על ההחלטה, אולם העובדה כי ההחלטה התקבלה בהפתעה רבתי מעיד על המצב העגום של ייצוג האזרחים הערבים בתפקידים בכירים בשירות המדינה", דברי ח"כ זחאלקה.

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, טילפן היום לפינס ובירך אותו על בחירתו. אלדר אמר כי הוא משוכנע שמינויו של אבורזק יסייע לרשויות המקומיות במאמציהן לצאת מהמצוקה התקציבית אליה נקלעו. "אני משוכנע שניסיונו הרב של אבו ראזק וההיכרות ארוכת השנים שלו עם מנגנוני משרד האוצר, יסייעו לכולנו במאמצים להביא להבראת הרשויות המקומיות", אמר אלדר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
אבורזק. קריירה ציבורית עשירה
צילום: זום 77
צילום: גבי מנשה
פינס. קידום בני מיעוטים
צילום: גבי מנשה
מומלצים