שתף קטע נבחר

לפיד: האמריקנים לוחצים שאצביע בעד התקציב

יו"ר שינוי סיפר בשיחה עם ynet על לחצים מכיוון גורמי ממשל ופוליטיקאים אמריקנים שנועדו להוביל להצבעת שינוי בעד התקציב. לפיד: "הלחצים עלי באים מכל הכיוונים, מלבד כיוון ראש הממשלה"

לחצים על שינוי מכיוון מפתיע: יושב-ראש שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, אמר היום (ג') ל-ynet כי גורמי ממשל אמריקנים ופוליטיקאים חשובים בארה"ב פנו אליו בתקופה האחרונה וביקשו ששינוי תתמוך בתקציב המדינה כדי למנוע את הפלת הממשלה ואת עיכוב תוכנית ההתנתקות.

 

לפיד הסביר: "הלחצים עלי באים מכל הכיוונים, מלבד כיוון ראש הממשלה. הדרישה שלנו היא ממשלת שלוש-המפלגות, אבל שרון מתחמק". יו"ר שינוי סירב להאשים את לשכת שרון בקשר כלשהו ללחצים עליו מכיוון ארה"ב, "אני לא יודע אם זה בא מהממשל האמריקני או שלשכת שרון ביקשה לעשות את זה". לפיד אמר כי התשובה שהוא נתן לאמריקנים זהה לתשובה שהוא נותן לישראלים: שינוי דורשת להיכנס לממשלה.

 

מוקדם יותר היום נפגש לפיד עם שר החוץ הגרמני, יושקה פישר. פישר אמר כי ישנו מומנטום של הזדמנות ביחסים בין ישראל לערבים שאסור שיילך לאיבוד. לפיד השיב לו בפגישה שגם אם יהיו בחירות, הן לא יעצרו את תוכנית ההתנתקות. יו"ר שינוי סיפר לפישר על הלחצים האמריקניים המופעלים עליו, אך ציין שהאחריות מוטלת על ראש הממשלה, ואם המצב הפוליטי יישאר כפי שהוא כרגע, שינוי תצביע נגד התקציב.

 

לפיד וגם אברהם פורז הבהירו בשיחה עם ynet, כי אין חילוקי דעות ביניהם בעניין התמיכה בתקציב. פורז אמר ל-ynet: "אם בלשכת שרון חושבים שיש בינינו חילוקי דעות, הם טועים. בשינוי לא יהיו עריקים, לא יהיו חולים וכולם יגיעו להצבעה". פורז ביקש להבהיר גם כי נושא הסטודנטים "לא מעלה ולא מוריד". לדבריו " יש כמה נושאים שאנחנו דורשים תשובות לגביהם".

 

אמש אמר פורז ל-ynet: "אנחנו מחכים שיגיעו איתנו להבנות. אם ידברו איתנו, אפשר יהיה להגיע להסכמה ולהביא אותנו לא להתנגד לתקציב". פורז מסרב לציין במפורש את הדרישות המדוייקות של שינוי, אולם מבהיר כי אחד הנושאים שעל הפרק הוא ביטול הקיצוץ במענקי הסטודנטים. "אפשר יהיה להגיע איתנו להבנות תקציביות. אנחנו לא חייבים להיות בתוך הממשלה כדי שנוכל להצביע בעד התקציב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לפיד ושרון. האם תחודש הברית?
צילום: איי פי
צילום: צביקה טישלר
אברהם פורז. מחכים להבנות
צילום: צביקה טישלר
מומלצים