שתף קטע נבחר

שרון: "אני מחבב את ברק, הוא אדם תרבותי"

בכנס חברי המועדון המסחרי אמר יו"ר הליכוד, אריאל שרון, כי "לברק היתה הזדמנות לאחדות, אבל הוא החליט אחרת. אפשר להביא את הסוס אל המים, אבל אי אפשר להכריח אותו לשתות". בינתיים מתכוננים בליכוד לפריימריז ולחזרתו הצפויה של נתניהו לזירה

בליכוד ממתינים כעת חברי הכנסת לחזרתו של בנימין נתניהו לארץ, בתחילת השבוע הבא. עדיין לא ברור עם נתניהו יכריז על מועמדותו לראשות הממשלה עם חזרתו, או שימתין לקביעת מועד תאריך הבחירות. בכל מקרה, ההערכה בליכוד הוא שנתניהו יתמודד מול שרון, כאשר גם סילבן שלום עשוי להתמודד.
אריאל שרון מצידו, ממשיך להביע צער על הקדמת הבחירות, ולומר כי היה מעדיף ממשלת אחדות. "כבר לפני חודש נפגשנו אני ואהוד ברק", סיפר יו"ר הליכוד אריאל שרון לחברי המועדון המסחרי שהתכנסו במלון "שרתון" בתל אביב. "הוא אדם תרבותי ואני מחבב אותו. היתה לו הזדמנות לאחדות, אבל הוא החליט אחרת. אפשר להביא את הסוס אל המים, אי אפשר להכריח אותו לשתות מהם".
שעות אחדות לפני דבריו של שרון. התכנסו חברי הכנסת של הליכוד במצודת זאב בתל אביב, והחלו לחמם מנועים לקראת הבחירות. שמחת הניצחון על פיזור הכנסת כבר התאדתה לה ובליכוד מתכוננים להתמודדות הפוליטית הבאה - הפריימריז.
שרון, שקורא גם הוא את הסקרים המעבירים את תואר מנהיג הימין לבנימין נתניהו, ניסה לשדר אדישות. "אני לא מודאג מנושא הסקרים", אמר שרון. "הליכוד היא תנועה רחבה. אני הקמתי אותה בשנה האחרונה מהריסותיה. היו לנו הישגים, מבחירת הנשיא ועד פיזור הכנסת, אך אנחנו תנועה דמוקרטית ומי שרוצה להתמודד, בבקשה. אין לי שום בעיה עם הנושא".
כמו כן הודיע שרון כי שיטת הבחירות בישראל אינה טובה. "יש לשנות את שיטת הבחירות. נדאג שההצבעה תהיה בפתק אחד ולא בשניים ונעצור בכך הידרדרות חמורה של הדמוקרטיה הישראלית".
בימים הקרובים יחלו נציגים מטעמו במשא ומתן עם נציגי מפלגת העבודה על תאריך מוסכם לקיום יום הבחירות. בוועדה שהוקמה לצורך העניין חברים חברי הכנסת סילבן שלום, גדעון עזרא, מאיר שטרית ורובי ריבלין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
שרון. הבאתי את הסוס
צילום: גלי תיבון
צילום: רויטרס
"אדם תרבותי". אהוד ברק
צילום: רויטרס
מומלצים